Neler Yeni

Hata edip AOC C24G1 Monitör aldım değiştirmeli miyim? Kullanmalı mıyım?

BeKo'O

80+ Silver
İtopya indirimi iyiydi ve bence AOC kalitesine ve monitör özelliklerine kanarak normalde kesinlikle yapmayacağım bir şey yaptım ve monitörün yorumlarını felan çok araştırmadan hızlı bir karar verip satın aldım 1800'e, monitör elime ulaştı. Maalesef ki monitörün ışık süzmesi ve kararma gibi sorunları olduğunu öğrendim kronik olarak, sizce ben bunu 2-2.5K arasına 2.elden satayım mı yoksa açıp babalar gibi kullanayım mı bir akıl verebilir misiniz? Güvenlik bandı dahi üzerinde açmadım. Çok üzüldüm gerçekten bu tip sorunlarının olduğunu duyunca ve sorun olursa da servis ile uğraşmak istemediğimden veya yaptırınca bir daha aynı sorunların çıkma olasılığından dolayı pek kullanasım gelmiyor, kaç haftadır monitör alacağım diye PC açmadım. Nasıl bir yol izlesem kararsız kaldım. Bu monitörü 7-8 aydan daha fazla kullanan kişiler varsa bana ayrıntılı deneyimlerini de açıklarsa sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,344
İsim
Diyarhan
2500 e satabilirsen sat hp x24ih al derim veya 24g2u

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz
Sizde ki monitörde olup olmaması biraz şans işi. Ama hiç uğraşmak istemiyorsanız satmanız daha mantıklı tabi. Veya iade edin.
İtopya indirimi iyiydi ve bence AOC kalitesine ve monitör özelliklerine kanarak normalde kesinlikle yapmayacağım bir şey yaptım ve monitörün yorumlarını felan çok araştırmadan hızlı bir karar verip satın aldım 1800'e, monitör elime ulaştı. Maalesef ki monitörün ışık süzmesi ve kararma gibi sorunları olduğunu öğrendim kronik olarak, sizce ben bunu 2-2.5K arasına 2.elden satayım mı yoksa açıp babalar gibi kullanayım mı bir akıl verebilir misiniz? Güvenlik bandı dahi üzerinde açmadım. Çok üzüldüm gerçekten bu tip sorunlarının olduğunu duyunca ve sorun olursa da servis ile uğraşmak istemediğimden veya yaptırınca bir daha aynı sorunların çıkma olasılığından dolayı pek kullanasım gelmiyor, kaç haftadır monitör alacağım diye PC açmadım. Nasıl bir yol izlesem kararsız kaldım. Bu monitörü 7-8 aydan daha fazla kullanan kişiler varsa bana ayrıntılı deneyimlerini de açıklarsa sevinirim.

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,915
İsim
Mert Can Ergün

AOC C24G1 kullandım sorunu yoktu itopyadan alınma şans işi bende olmaz sende olur​

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Işık sızması olmayan monitör yok ki, az seviyede olanı arıyoruz biz. OLED falan değilse asla net siyahlar alamayacaksınız zaten. Kararma dediğiniz şeyin ne olduğunu anlayamadım, sanırım siyah renklerdeki ghostingden yani black smearingden bahsediyorsunuz. Odyssey G7 ve G5 hariç her VA panel bu sorundan muzdarip zaten. Anladığım kadarıyla daha monitörü ellememişsiniz bile, internetten sorunları olduğunu görüp korkmuşsunuz. Önce bir bilgisayara takıp deneyimlemeniz daha doğru olacaktır.

Şu samsungu düşünüyorum sonuçta paneli de samsung bir sorunu var mı bunun;
https://www.akakce.com/monitor/en-u...reesync-curved-oyuncu-u-fiyati,464426173.html
Samsung'un bu modeli daha da kötü denilebilir.

BeKo'O

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Işık sızması olmayan monitör yok ki, az seviyede olanı arıyoruz biz. OLED falan değilse asla net siyahlar alamayacaksınız zaten. Kararma dediğiniz şeyin ne olduğunu anlayamadım, sanırım siyah renklerdeki ghostingden yani black smearingden bahsediyorsunuz. Odyssey G7 ve G5 hariç her VA panel bu sorundan muzdarip zaten. Anladığım kadarıyla daha monitörü ellememişsiniz bile, internetten sorunları var diye görüp ona göre hareket ediyorsunuz. Önce bir bilgisayara takıp deneyimlemeniz daha doğru olacaktır.
Hocam ama gerçekten çok fazla sorunu olduğunu öğrendim gerçekten soğudum ya şöyle özet geçeyim
En çok karşılaşılan genel sorunlar;
Monitörde free-sync açınca flicker (titreme) sorunu oluşuyormuş.
Birçok kişi monitörü ilk kullandığında bir şey olmadığını 1-2 gün sonra yanma-kararma gibi sorunların ortaya çıktığını söylüyor.
Işık sızması çok olduğunu söylüyorlar.
Şans işi 1-2 kişi gördüğüm sorunlar;
Monitörü daha ilk günden sol tarafında siyah lekeli-yanmalı gelen var
Boydan boya mavi çizgili gelen var
Boydan boya ışık sızmalı gelen var
Çok soruna denk geldim ve benim karşılaşmama ihtimalim yüzde sıfıra yakın
Ya birde açayım kullanayım falanda açarsam ben bunu bandını falan kesinlikle 2.3.-2.5k gibi fiyatlara gitmez bandı söküldükten sonra, ne yapsam bilemedim kafayı sıyırıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun içinse alma 4ms çünkü bu monitör.
hocam 4ms gerçekten hissedilmez ve panel markası samsung panel o 4ms'i bana kesinlikle hissettirmez. Bildiğim kadarıyla 1ms oyun ayarı da var galiba

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,462
İsim
Oğuz Oğuz
Hocam ama gerçekten çok fazla sorunu olduğunu öğrendim gerçekten soğudum ya şöyle özet geçeyim
En çok karşılaşılan genel sorunlar;
Monitörde free-sync açınca flicker (titreme) sorunu oluşuyormuş.
Birçok kişi monitörü ilk kullandığında bir şey olmadığını 1-2 gün sonra yanma-kararma gibi sorunların ortaya çıktığını söylüyor.
Işık sızması çok olduğunu söylüyorlar.
Şans işi 1-2 kişi gördüğüm sorunlar;
Monitörü daha ilk günden sol tarafında siyah lekeli-yanmalı gelen var
Boydan boya mavi çizgili gelen var
Boydan boya ışık sızmalı gelen var
Çok soruna denk geldim ve benim karşılaşmama ihtimalim yüzde sıfıra yakın
Ya birde açayım kullanayım falanda açarsam ben bunu bandını falan kesinlikle 2.3.-2.5k gibi fiyatlara gitmez bandı söküldükten sonra, ne yapsam bilemedim kafayı sıyırıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam 4ms gerçekten hissedilmez ve panel markası samsung panel o 4ms'i bana kesinlikle hissettirmez. Bildiğim kadarıyla 1ms oyun ayarı da var galiba

1ms oyun modu olduğunu bilmiyorum.
Eğer çok eminseniz alabilrisiniz.
Ama sarı siteden 2. Ellere de bakın bence.
Ben hiç sıfır monitör almam.
Alan kişi zaten aldığı gün koyar bir daha dokunmaz bile. Kutu fatura varsa alırım.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
2. el hatalı ürünü 2k 2.5k satabilirsen sat tabii, başka monitör al.

BeKo'O

80+ Silver
16424325403178825235773645671181.jpg

Lanet olsun deyip açtım kurdum valla dayanamadım

BeKo'O

80+ Silver
Ölü piksel, fazla derecede ışık sızması, leke falan var mı? Umarım yoktur.
Ölü piksel için tam ekran renk falan denedim sitelerden şu an benim fark edebildiğim bir ölü piksel kararma ışık süzmesi sorunu yok temiz gibi, asıl korkum vakit geçtikçe sorun oluşması, sabah kalktığımda panelin yarısı kararık olursa apartmanın önüne çeker ağlarım yeminle

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,810
Üyeler
149,626
Son üye
danietno
Top Bottom