Neler Yeni

Yardım Hawk Fab V4 Oturma Yüksekliği Alçaltılabilir mi?

KnightDavion

80+ Bronze
Merhaba,

Hawk Fab V4 koltuğumu 3,5 senedir kullanmaktayım. Daha öncesinde çok iyi ve çok rahat ofis koltukları kullandım. Artık koltuğumun konforlu olmadığına karar verdim. Sebebiyse oturma yüksekliğinin boyuma göre yüksek kalması. 174 cm boy, 78 kg ölçülerim var fakat bu koltuğun 185-190 cm insanlar için tasarlandığını düşünüyorum. Aslında bunu almadan önce bile denediğimde fark etmiştim ama bir şekilde çözerim diye düşünüyordum lakin çözemedim.

Bunu düşünme sebebim ise koltuğun yükseklik ayarı en alttayken bile koltuğa ergonomik ve "olması gerektiği gibi" dik bir şekilde herhangi bir eklem veya kemiğe baskı uygulamadan düzgün oturulduğunda bacaklarıma baskı yapmadan bacaklarım 90 derecede düzgün durduğunda ayaklarımın parmak ve topuğumun düzgün bir şekilde zemine değmemesi. Belki 7-8 cm daha uzun olsam bu sorun ortadan kalkacak ama bunu değiştiremeyeceğime göre çözüm olarak yıllar önce aşağıda görseli olan "Tenex ayak desteği" satın almıştım. Ayak desteği bu duruma kısmen çözüm sunsa da koltuğa oturma süresinin tamamında ayak desteğine bağlı kalmak da konforlu olmuyor.

tenex ayak desteği.JPG

Koltuğun yükseklik ayarı en alttayken bile yerden 48 cm yükseklikte olduğunu fark ettim. Farklı bir koltuklarda oturduğumda yerden 40 cm yükseklikte koltukta maksimum konforu elde ettiğimi fark ettim.

Konu oluşturma nedenime gelecek olursak eğer çok zor olmadan koltuğun oturma yüksekliğini azaltabilmenin bir yolu varsa size de danışmak amacıyla bu konuyu oluşturmuş bulunmaktayım. Konunun takibindeyim, yorumlarınızı bekliyorum.

Sağlıcakla kalın.

TerzP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
S
Boyum 185 ve sanırım haklısın. Bu gibi koltukları alırken ilk defa babamın online alışverişle ilgili fikirlerinin işe yaradığını fark ettim. Koltuğumu satın almadan önce direkt fab serisini alıp geçme fikrindeydim fakat babamda 3 kuruş fazla olsun bildiğimiz mal olsun fikrindeydi , onu kırmadan yerinde test etmeyi kabul etmiştim ve xDrive mağazasının yolunu tuttuk. İlk denediğim koltuk fab serisinin muadili olan koltuktu ve beni dehşet rahatsız etti çünkü koltuğa tam anlamıyla TAM sığıyordum hiç pay yoktu , sonra fırtına vb modelleri denedim ve fırtınadan daha pahalı 1-2 modeli de denedim. Günün sonunda en çok beğendiğim fırtına oldu ve onu satın aldım yani anlatmak istediğim şu ; rahatlık parayla falan asla ölçülebilecek bir şey değil çünkü fırtınadan daha pahalı olanlara oturdum ve daha uzun boylu insanlara yapıldığı için beni dehşet rahatsız ve kambur hissettirdi sende de aynı durum söz konusu olabilir. Yani sorunun koltuğun ta kendisi olabilir. Ben yaşasaydım buraya sormak yerine fabrikayla mailleşirdim çünkü destek mail adresleri çok güzel çalışıyor xDrive'ın da Hawk'ın da.

KnightDavion

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boyum 185 ve sanırım haklısın. Bu gibi koltukları alırken ilk defa babamın online alışverişle ilgili fikirlerinin işe yaradığını fark ettim. Koltuğumu satın almadan önce direkt fab serisini alıp geçme fikrindeydim fakat babamda 3 kuruş fazla olsun bildiğimiz mal olsun fikrindeydi , onu kırmadan yerinde test etmeyi kabul etmiştim ve xDrive mağazasının yolunu tuttuk. İlk denediğim koltuk fab serisinin muadili olan koltuktu ve beni dehşet rahatsız etti çünkü koltuğa tam anlamıyla TAM sığıyordum hiç pay yoktu , sonra fırtına vb modelleri denedim ve fırtınadan daha pahalı 1-2 modeli de denedim. Günün sonunda en çok beğendiğim fırtına oldu ve onu satın aldım yani anlatmak istediğim şu ; rahatlık parayla falan asla ölçülebilecek bir şey değil çünkü fırtınadan daha pahalı olanlara oturdum ve daha uzun boylu insanlara yapıldığı için beni dehşet rahatsız ve kambur hissettirdi sende de aynı durum söz konusu olabilir. Yani sorunun koltuğun ta kendisi olabilir. Ben yaşasaydım buraya sormak yerine fabrikayla mailleşirdim çünkü destek mail adresleri çok güzel çalışıyor xDrive'ın da Hawk'ın da.

Haklısınız, Hawk'a da mail gönderdim. Ciddiye alıp, ciddi bir dönüş yaparlarsa ya da yardımcı olurlarsa konuyu güncellerim.

Top Bottom