Neler Yeni

Hayatta Alınmaması Gereken SSD'ler

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Sergeant Cross

80+ Bronze
1.
IMG_20230214_091405.jpg
Sandisk SSD Plus Niye Alınmaz?
Bu SSD'nin okuma/yazma ve IOPS değerleri kısa zamanda düşüyor; ayrıca sistem bu SSD'ye kurulduğunda sistem siyah ekran verebiliyor.
2.
indir (1).jpg

JamesÖşek SSD niye alınmaz?
Bu SSD'nin okuma/yazma ve IOPS değerleri kısa zamanda düşüyor. Ayrıca CrystalDiskInfo ile SSD'nin sıcaklığına bakmak istediğimizde ise hep sıcaklığın 40 °C'de takılı kaldığını görüyoruz. Bu demek oluyor ki bu SSD'nin sıcaklık sensörü yok. (Sıcaklık sensörü pahalı bir şey de değil)
3.
8886161309746.jpg

HiLevel SSD niye alınmaz?
Bios ekranında veya format ekranında görülmeyebiliyor. Ayrıca SSD'nin sağlığı hızla düşüyor ve çok ısınıyor. Ayrıca sistem bu SSD'ye kurulduğunda sistem siyah ekran verebiliyor.
4.
images (21) (6).jpeg

Hikvision SSD niye alınmaz?
Bu SSD'nin sağlığı hızla düşüyor. Garip bir şekilde bu SSD şişebiliyor. Ayrıca CrystalDiskInfo ile SSD'nin sıcaklığına bakmak istediğimizde ise hep sıcaklığın 40 °C'de takılı kaldığını görüyoruz. Bu demek oluyor ki bu SSD'nin sıcaklık sensörü yok. (Sıcaklık sensörü pahalı bir şey de değil)
5.
IMG_20230214_093902.jpg

TurboX SSD niye alınmaz?
Herkes TurboX'in ne kadar kötü olduğunu bilir. Bu markanın SSD'leri de kendisi gibi kötü. Bu SSD'nin sağlığı hızla düşüyor. Ayrıca yine sıcaklık sensörü yok.
6.
650.jpg

Adata SU650 ve SU630 SSD niye alınmaz?
Bios ekranında veya format ekranında görülmeyebiliyor. Ayrıca SSD'nin sağlığı hızla düşüyor ve çok ısınıyor. Ayrıca sistem bu SSD'ye kurulduğunda sistem siyah ekran verebiliyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: MTBC

Mellow_.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Azad Altun
Instagram
azad._.altunn
Steam
azad_altunn
Twitter
azad_altunn
Discord
azad_altunn
Reddit
azad_altunn
1.
Alıntıyı görüntüle
Sandisk SSD Plus Niye Alınmaz?
Bu SSD'nin okuma/yazma ve IOPS değerleri kısa zamanda düşüyor; ayrıca sistem bu SSD'ye kurulduğunda sistem siyah ekran verebiliyor.
2.
Alıntıyı görüntüle
JamesÖşek SSD niye alınmaz?
Bu SSD'nin okuma/yazma ve IOPS değerleri kısa zamanda düşüyor. Ayrıca CrystalDiskInfo ile SSD'nin sıcaklığına bakmak istediğimizde ise hep sıcaklığın 40 °C'de takılı kaldığını görüyoruz. Bu demek oluyor ki bu SSD'nin sıcaklık sensörü yok. (Sıcaklık sensörü pahalı bir şey de değil)
3.
Alıntıyı görüntüle
HiLevel SSD niye alınmaz?
4.
Alıntıyı görüntüle
Hikvision SSD niye alınmaz?
Bu SSD'nin sağlığı hızla düşüyor. Garip bir şekilde bu SSD şişebiliyor. Ayrıca CrystalDiskInfo ile SSD'nin sıcaklığına bakmak istediğimizde ise hep sıcaklığın 40 °C'de takılı kaldığını görüyoruz. Bu demek oluyor ki bu SSD'nin sıcaklık sensörü yok. (Sıcaklık sensörü pahalı bir şey de değil)
5.
Alıntıyı görüntüle
TurboX SSD niye alınmaz?
Herkes TurboX'in ne kadar kötü olduğunu bilir. Bu markanın SSD'leri de kendisi gibi kötü. Bu SSD'nin sağlığı hızla düşüyor. Ayrıca yine sıcaklık sensörü yok.
6.
Alıntıyı görüntüle
Adata SU650 ve SU630 SSD niye alınmaz?
diğerlerini biliyordum ama ssd plus ilk defa duydum.

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,791
İsim
göksel yurtcan
adata su630 kullanıyordum herkesin aksine ben memnun kalmıştım ama tabi bu kadar sorunlu bir ssd alınmasını tavsiye etmem

Sergeant Cross

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
adata su630 kullanıyordum herkesin aksine ben memnun kalmıştım ama tabi bu kadar sorunlu bir ssd alınmasını tavsiye etmem
Sizde sorun olmadıysa herkeste sorun olmayacak diye bir şey yok tabii. Teknoloji birazcık şans işi. Bu SSD üretilirken %95'i kronik sorunlu, geriye kalanı sorunsuz olabiliyor.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
En iyi sata SSD konusunuda beklemedeyiz hocam 😉

RevDeisDou

80+ Titanium