Neler Yeni

Hazır sistem Bilgisayar açılmıyor

abidik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
berk
Merhaba arkadaşlar İtopyadan hazır sistem pc aldım windows kurulumlu mu geldi bilmiyorum, bios güncellemesi mi yapacağız bilmiyorum
ekranda şöyle bir yazı var entering the power saving mode shortly ne yapmalıyız

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Metin Kandemir
İlgilendiği Kategoriler
Donanım-Elektrik,Elektronik-Tıbbi Cihaz Teknikeri- Kısacası elektronik olan her şey
Merhaba arkadaşlar İtopyadan hazır sistem pc aldım windows kurulumlu mu geldi bilmiyorum, bios güncellemesi mi yapacağız bilmiyorum
ekranda şöyle bir yazı var entering the power saving mode shortly ne yapmalıyız
Bilgisayar Aldıktan Sonra Mutlaka Yapılması Gerekenler bu videoyu izlemeni tavsiye ederim öncelikle.
entering the power saving mode shortly hatası da genel olarak monitörden kaynaklanır.
çözüm yolları ise
Monitörün ayarlarından general>energy Saving'i kapatmayı dene.
bir arkadaş pc nin power kablosunu söküp tekrar takmış düzelmiş deneyebilirsin.
monitörün güç kablosu ve diğer görüntü aktarım kablosunu söküp 1-2 dk bekledikten sonra takın.
yabancı bir videoda da ramleri söküp pinlerini temizleyip taktıktan sonra entering the power saving mode shortly hatasını çözüyor hintli bir abimiz.
ve birde bu adımları takip edebilirsin:
Öncelikle ekranda Power saving mode yazıyorsa çözüm için şunlar kontrol edilmelidir:

• Bilgisayar kasasına elektrik geliyor mu?
  • Bilgisayar açıldığında fan ve kasa çalışıyor mu?
  • Kasada ekran kartı yerinden oynamış olabilir mi?
  • Monitör kablosu kasaya takılı mı? Yerinden oynamış olabilir mi?
Power saving hatasının çözümü için ilk yapılması gereken Kasa ile Monitör arasındaki veri kablosunun kontrol edilmesidir. Bu kablo kasaya tam oturmuş mu kontrol edilmelidir. Yine bazı monitörlerde bu kablo monitöre de pinler vasıtası ile bağlanır. Bu pinler sıkı sıkıya yerine oturmuş mu kontrol edilmelidir.

Eğer kablosa bir sorun yoksa sorun kasadan olabilir. Kasa kapağı açılmalı fanlar çalışıyor mu kontrol edilmelidir. El ile ekran kartı (kasa kapalı durumdayken) yerine sabitlenmeli ve oynama var mı kontrol edilmelidir.

Her şey normal görünüyorsa, mümkünse başka bir monitör ile kasa test edilmelidir. Başka bir monitör ile çalışıyorsa monitörünüz arızalanmış demektir.

Tam tersi de yapılabilir. Monitör başka bir kasa ile test edilebilir.

Power saving mode hatası genel olarak kasa ile monitör arasındaki kablonun yerinden oynamasından kaynaklanır.

Top Bottom