Neler Yeni

HAZİRAN 2021 TÜRKİYE ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI !!!

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Vay arkadaş. Makarnacı olursun da böyle olmazsın. Bu galiba Ak Parti gençlik kolları veya bir torpille filan girmiş. Böyle saçma yalan söyleyeni almazlar.
Fevkalade yazmayı bilmiyor her yerde adını fevkelade yapmış. Google'dan kelimenin yazılışına bakamıyor daha, çok takma.

Excator23cm

80+ Gold
silindi

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba Donanım Arşivi Ailesi,

2021 yılının Haziran ayına ait enflasyon rakamları açıklandı.

Buyrun kaynaklar :

1)
2) https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/haziran-ayi-enflasyon-rakamlari-aciklandi-6522073/
3) https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-haziran-ayi-enflasyonu-aciklandi-41846380
4) https://www.milliyet.com.tr/galeri/...eni-temmuz-ayi-zamli-memur-maaslari-6545696/1

ÖZET :

Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık 1,94 arttı. Yıllık enflasyon yüzde 17,53 oldu.

TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %1,94, bir önceki yılın Aralık ayına göre %8,45, bir önceki yılın aynı ayına göre %17,53 ve on iki aylık ortalamalara göre %14,55 artış gerçekleşti.

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %42,89, aylık %4,01 arttı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin,
"Memurların yüzde 8,45 oranında zam alması bekleniyor." dedi.

SORULARIM :(

Ne olacak bu halimiz?
Şu anki haliniz ne durumda?
Sizce düzelebilir miyiz?
Bir umut var mı?
Kendinizi güne başlarken bile gergin hissediyor musunuz?

Ve bu görsel ile konuyu açmak isterim :
Malesef fazla ama bunda koronanın da etkisi var ama malesef koronanın etkisi bir yere kadar.
Tahminimce korona biterse bir düşüş olabilir ama ne kadar olur bilemem.

Tokuchi77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Ad Soyad
Malesef fazla ama bunda koronanın da etkisi var ama malesef koronanın etkisi bir yere kadar.
Tahminimce korona biterse bir düşüş olabilir ama ne kadar olur bilemem.
Tam aksine diğer ülkeler korona yüzünden farkı açamadı. Türkiye'yi kurtardı bu korona. Bloomberg'in haberi bile vardı. Türkiye beklenenden daha az düşüş yaşadı diye.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Tam aksine diğer ülkeler korona yüzünden farkı açamadı. Türkiye'yi kurtardı bu korona. Bloomberg'in haberi bile vardı. Türkiye beklenenden daha az düşüş yaşadı diye.
Bu iyimiş dostum.
Yani bilemeyiz ne olur ama gerçekten bu oranlar fazladır hemde çooook fazla.

Excator23cm

80+ Gold
Aynen kanka 31 daha mantıklı

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
valla artık bıktık hayattan izlemeye gelmişiz biz bu dünyaya ciddi ciddi şu ülkede zenginlerden alınan vergi arttırılıp asgari ücret zamlansa ülkede bi rahatlama olacak
anasını satayım öğrenci döner olmuş 8lira allahtan korkun bune 1 ay önce 5liraydı

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hala bunları anasıdan babasından daha fazla savunup seven insanlar varken bu ülkenin gelişeceğini sanmıyorum.

memz

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hala bunları anasıdan babasından daha fazla savunup seven insanlar varken bu ülkenin gelişeceğini sanmıyorum.
aynen hala tayyibi savunanlar varsa tebrik etmek lazım
(ben tayyibi değil islamı savundum sövmeyin)

Top Bottom