Neler Yeni

🔥 ENFLASYON %9.09 ARTTI!

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
788
İsim
Mehmet
Kendi milletin, seni mahvetmiş, değerlerini sahiplenmemiş, sana küfür etmiş, seni vatan haini ilan etmiş, sana cahil onlar hiç bir şeyden anlamaz demiş, sana iş yerinde mobbing uygulamış, sana yaptığın iş için asgari ücreti layık görmüş, mühendis halinle sana yerleri paspaslatıp, çay doldurtmuş, sen buna karşı çıktığında sana iş beğenmiyor demiş, torpil ile istediğin konum elinden alınmış, kalitesiz gıdalar ile sağlığın elinden alınmış, işe gidip gelmişsin toplu ulaşımda oturmuşsun, orada bile koltuğuna, gezerken sorun olmayan ancak toplu ulaşıma bindiğinde kendisine bir şeyler olduğuna inandırmaya çalışan yaşlı gezgin tayfa göz koymuş, koltuğunu bile senden aldılar, ev sahipleri seni üniversitelisin diye evine almadı yada sırf üniversiteli olduğun için fahiş fiyat çekti, ev sahibin yaz tatilinde aile evine gittiğinde, kiraladığın daireni sen yokken başkasına verdi, araba almak istedin, sana az kilometreli, kusursuz araç diye, takla atmış aracı sattılar, bir genç olarak bir telefon veya pc almak istedin, ona da en kalitesiz ürünleri sana uygun gördüler.

Bunun gibi daha sayabileceğim bir çok konu varken, lütfen "umudunuzu yitirmeyin, bu ülkeyi, bu milleti sevin" demeyiniz. Bu ülke, bu millet seçimini yaptı, sonuçlarını da kendileri çekecek.
Ülkenin ballı kaymaklı ekmeğini yiyip her türlü kötü seçimi yaptıktan sonra, iş düzeltmeye geldiğinde "ya biz bulaşmayalım, gençler zeki, gençler kıymetli, düzeltirse bu ülkeyi gençler düzeltir." diyen 35 yaş üstü tayfa, çok affedersiniz ama yediği ballı kaymaklı ekmekten sonra size vücudundan çıkarttığı dışkıyı layık görüyor. Düzeltmek için hiç bir şey yapmıyor, zaten kendisi evini arabasını almış, yatırımını yapmış, dükkanını açmış. Hayat zaten ona güzel, o yemiş ballı kaymaklı ekmeğini, senin de o yediğinin dışkısını temizlemeni istiyor.

Kusura bakmayın millet, bu gençlik sizin pisliğinizi temizlemek zorunda değil! Biraz büyüyün, daha çok çalışın gerekirse 80 yaşında bile çalışın, kendi pisliğinizi kendiniz temizleyin.
Genel olarak dünyada yeni jenerasyona sorumluluk dayatılmaz. Sorunları önceki jenerasyon sırtlanır, yeni jenerasyona daha iyi bir hayat sunmak için. Dünyanın yükünü yetişkinler taşır, onlardan sonra bu yükü taşıyacak gençlere örnek olmak zorundadırlar. Ben buna inanırım, bizimkiler de zerre böyle bir düşünce olmadığından, kendilerine ne olacağı hiç umrumda değil. Ben gider bana değer veren bir ülkede yaşarım.
Zaten bu gençlerde bu ülkeyi nasıl kurtarabilir ? Görmüyor musunuz hepsinin derdi yks sınavına çalışmak çalışmayan teknik bilgiyle bişeyler yapmaya çalışıyor üniversitesi mezunlarının yüzde 90 nı işsiz teknik bilgisi olanda kendi dertleriyle ilgileniyor. Durum böyleyken gençler nasıl kurtarsın ülkeyi

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Siyasal İslamcılar voleybol takımına saldırdıkları kadar bu hükümete saldırsalar bu durumda olmazdık.
Sözde Faiz haramdı ama ne hikmetse erdoğan faizi arttırınca Siyasal islamcılar susuyor.Allahtan çok bu hükümetten korkuyorlar.
Her şeye zam gelince "Zamları Allah yapıyor" diyorlar komedi.
Bunu geç bunlara oy veren tayfa bizleri din düşmanı ilan ediyor.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Zaten bu gençlerde bu ülkeyi nasıl kurtarabilir ? Görmüyor musunuz hepsinin derdi yks sınavına çalışmak çalışmayan teknik bilgiyle bişeyler yapmaya çalışıyor üniversitesi mezunlarının yüzde 90 nı işsiz teknik bilgisi olanda kendi dertleriyle ilgileniyor. Durum böyleyken gençler nasıl kurtarsın ülkeyi
Dediğim gibi kendi pisliklerini kendileri temizlemeliler. Bu pislikte herhangi bir parmağı olmayan gençlerimiz ise dil öğrenip, mümkünse istedikleri ülkelere gitmeliler.
Bir de neden sadece bizim kurtarmak zorunda olma konusunu hala anlamıyorum. Bir çocuk olsan ebeveynlerin sana kötü davransa, yemek vermese, fiziksel ve psikolojik şiddet uygulasa, taciz, tecavüz etse, ebeveynlerinin akrabaları da sana gelse dese "Güçlü ol, ayakta kal, kendini kurtar", sende buna karşılık desen "Yardım edebilir misin, yardıma ihtiyacım var", karşılığında da aldığın cevap "Ya şimdi ben ebeveynlerinle kötü olmak istemiyorum, kendin çözmen lazım, beni karıştırmasan iyi olur. Bu senin sorunun benim değil. Hem sen zekisin, güçlüsün, kendi başına da halledebilirsin" olsa, büyüdüğünde gerçekten ebeveyn ve akrabalarını gerçekten sevip, saygı duyacak mısın?
Elbette hayır! Böyle düşünene enayi derler. Ancak konu millet, halk olunca enayi denmiyor, garip. Bence bu kadar şeye rağmen hala direnmeye çalışmak tam bir komedi ve enayiliktir. Çünkü senden önceki jenerasyon bu soruna sebep olmuşken, kendileri düzeltmek için hiç bir şey yapmıyorlar. Aynen sefayı kendileri sürsünler, bizde cefayı çekelim. Enayi miyim ben? Elbette bu sadece benim kendi şahsi görüşümdür.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,955
İsim
Abdullah Aydoğdu
"Ooooohhhh."
Diye bağıran birileri vardı.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berkecan Ergin
Çare ince idi, ama o da kaçtı gitti. CHP ve kitlesi yüzünden. Diğer aday kemalde bu ülkede 100 seçim olsun hepsini kaybeder. Yapacak bir şey yok tayyiple devam :D

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
Terörist neydi? Başka ülkede bomba patlatan mı? Kendi ülkesindeki olumsuz gelişmelerde ezilen tarafa iyi olmuş diyen mi?
Vatan Haini neydi? Kendi ülkesine ihanet eden mi yoksa kendi ülkesini her daim kötüleyen ama herhangi vasfı olmayan mı?
Vatan Sevgisi Neydi? Her durumda sahip çıkmak mı yoksa yapılanlara susup birde yorum yapıp kabullenen mi?

İşin kötüsü bitecek bu günler hiçbir balon sonsuza kadar şişmez. O zamanda bu her kötü duruma bazı güruh olarak gördüğü topluma acımayan kesim en büyük VATAN SEVER olacak. Sözde...

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,742
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri

Reav

80+ Silver

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, enflasyon geçtiğimiz ay yüzde 9,09 artarken, yıllık bazda yüzde 58,94'e yükseldi.

YILLIK BAZDA EN YÜKSEK ARTIŞ LOKANTA VE OTELLER GRUBUNDA​

TÜFE'deki (2003=100) değişim ağustos ayında bir önceki aya göre %9,09, bir önceki yılın aralık ayına göre %43,06, bir önceki yılın aynı ayına göre %58,94 ve on iki aylık ortalamalara göre %56,28 olarak gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren ana grup %24,97 ile konut oldu. Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise %89,31 ile lokanta ve oteller oldu.

AYLIK BAZDA İSE EN YÜKSEK ARTIŞ ULAŞTIRMA GRUBUNDA​

Ana harcama grupları itibarıyla 2023 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre en az artış gösteren ana grup %3,11 ile eğitim oldu. Buna karşılık, 2023 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise %16,61 ile ulaştırma oldu.
KAYNAK

64f344a0a468601c5c0762f5.jpg
adımın selim olduğuna pişman oldum lütfen artık atma bu konuları (!)

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,742
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Siyasal İslamcılar voleybol takımına saldırdıkları kadar bu hükümete saldırsalar bu durumda olmazdık.
Sözde Faiz haramdı ama ne hikmetse erdoğan faizi arttırınca Siyasal islamcılar susuyor.Allahtan çok bu hükümetten korkuyorlar.
Her şeye zam gelince "Zamları Allah yapıyor" diyorlar komedi.
Bunu geç bunlara oy veren tayfa bizleri din düşmanı ilan ediyor.
Türkiye halkı cahildir diye boşuna demiyorum ve voleybol takımın giydiklerine laf edenler var islamcılar kudurdular anca ve mağdur edebiyatı yapıyorlar. Erdoğan'a oy verenler bir kısmı Allah gibi adam diyenler var. :D

Son düzenleme:

The Semih

80+ Silver

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, enflasyon geçtiğimiz ay yüzde 9,09 artarken, yıllık bazda yüzde 58,94'e yükseldi.

YILLIK BAZDA EN YÜKSEK ARTIŞ LOKANTA VE OTELLER GRUBUNDA​

TÜFE'deki (2003=100) değişim ağustos ayında bir önceki aya göre %9,09, bir önceki yılın aralık ayına göre %43,06, bir önceki yılın aynı ayına göre %58,94 ve on iki aylık ortalamalara göre %56,28 olarak gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı ayına göre en az artış gösteren ana grup %24,97 ile konut oldu. Buna karşılık, bir önceki yılın aynı ayına göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise %89,31 ile lokanta ve oteller oldu.

AYLIK BAZDA İSE EN YÜKSEK ARTIŞ ULAŞTIRMA GRUBUNDA​

Ana harcama grupları itibarıyla 2023 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre en az artış gösteren ana grup %3,11 ile eğitim oldu. Buna karşılık, 2023 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre artışın en yüksek olduğu ana grup ise %16,61 ile ulaştırma oldu.
KAYNAK

64f344a0a468601c5c0762f5.jpg

Hocam maleseff milletimiz deli gibi para harcıyor şuan ticaret işi yapıyorum, Bu enflasyon 2007 deki gibi milletin para harcamayıp esnafı batırdığı zamanlara dönmezse düşmez.

Top Bottom