Neler Yeni

HDD sağlığı %0 içindeki verileri nasıl kurtarabilirim?

Rotseek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Salih Sincar
Merhaba
Elimde 10+ senelik hdd var. Bundan dolayıdırki ömrünü doldurdu ve içindeki verilerimi nasıl kurtarabilirim. Şuan kullandığım ssd de yeterli alan yok o yüzden yeni bir ssd alacağım. İçindeki verileri nasıl kurtarabilirim.
HDD yi şuan bağlı değil ve bağladığımda bilgisayar normalden çok daha geç açılıyor ve verilerin bir kısmına( en önemli kısımlarına) erişim sağlayabiliyorum. Diğer kısımını nasıl kurtarabilirim.
Not: Uzun süredirde bilgisayara bağlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

musaclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Musa Colak
Recuva gibi programlar ile kurtarma yapabilirsiniz.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba
Elimde 10+ senelik hdd var. Bundan dolayıdırki ömrünü doldurdu ve içindeki verilerimi nasıl kurtarabilirim. Şuan kullandığım ssd de yeterli alan yok o yüzden yeni bir ssd alacağım. İçindeki verileri nasıl kurtarabilirim.
HDD yi şuan bağlı değil ve bağladığımda bilgisayar normalden çok daha geç açılıyor ve verilerin bir kısmına( en önemli kısımlarına) erişim sağlayabiliyorum. Diğer kısımını nasıl kurtarabilirim.
Not: Uzun süredirde bilgisayara bağlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Linux benzeri bir işletim sistemi ile aç diski, büyük ihtimalle çoğu bölümü sorunsuz görüp kurtarırsın. Tabi işletim sistemi bozuk harddiskte olmasın.

Rotseek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Salih Sincar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Linux benzeri bir işletim sistemi ile aç diski, büyük ihtimalle çoğu bölümü sorunsuz görüp kurtarırsın. Tabi işletim sistemi bozuk harddiskte olmasın.
Windows dışında işletim sistemi kullanmasını bilmiyorum Windows ile yapılabiliyorsa nasıl yapıldığını söyleyebilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Recuva gibi programlar ile kurtarma yapabilirsiniz.
O tür programlar güvenilir mi ve tüm dosyaları da gösterebiliyorlar mı ?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,493
İsim
Hacı
Önce şu yöntemi uygulayın sonra PC ye takın.

musaclk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Musa Colak
Windows dışında işletim sistemi kullanmasını bilmiyorum Windows ile yapılabiliyorsa nasıl yapıldığını söyleyebilir misiniz?

O tür programlar güvenilir mi ve tüm dosyaları da gösterebiliyorlar mı ?
Silinmiş dosyaları bile gösteriyorlar 7 yıl önce silinen fotoğrafları bile kurtarmıştim ben eski hdd'den

Rotseek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Salih Sincar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önce şu yöntemi uygulayın sonra PC ye takın.
Teşekkürler deneyeceğim.

Silinmiş dosyaları bile gösteriyorlar 7 yıl önce silinen fotoğrafları bile kurtarmıştim ben eski hdd'den
Sağol benim işime yarar.

Birde son bir şey daha soracağım. Kıngston KC3000 1TB ssdyi alacağım piyasada 3000 TL bandında ama itopya da 2500 seviyesinde neden bu şekilde bir fiyatlandırma var. Eğer itopyadan sipariş edersem bir sıkıntı çıkmaz değil mi ? Güvenilir mi itopya?

Ekler

• Ekr.png
    Ekr.png
    114.4 KB · Hit: 15
  • Ekran.png
    Ekran.png
    187.2 KB · Hit: 14
Son düzenleme:

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,493
İsim
Hacı
Teşekkürler deneyeceğim.

Sağol benim işime yarar.

Birde son bir şey daha soracağım. Kıngston KC3000 1TB ssdyi alacağım piyasada 3000 TL bandında ama itopya da 2500 seviyesinde neden bu şekilde bir fiyatlandırma var. Eğer itopyadan sipariş edersem bir sıkıntı çıkmaz değil mi ? Güvenilir mi itopya?
Güvenilir al geç uygun fiyatı.

Top Bottom