Neler Yeni

Yardım (HDR açılınca)Tam ekran video açınca pembe filtre geliyor

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
VG27AQZ monitör kullanıyorum, video izliyordum HDR kapalıydı tam ekrana aldım ekran gitti geldi HDR mod açıldı pembe bi filtre çekilmiş gibi gösteriyor tam ekrandan çıkınca hdr kapanıyor hemen düzeliyor neden böyle oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi farkettim youtube'dan HDR videolara girdim tam ekranda sorun yok ancak normal bir videoya girdiğimde nedense pembe bir filtre geliyor ekrana

Son düzenleme:

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
VG27AQZ monitör kullanıyorum, video izliyordum HDR kapalıydı tam ekrana aldım ekran gitti geldi HDR mod açıldı pembe bi filtre çekilmiş gibi gösteriyor tam ekrandan çıkınca hdr kapanıyor hemen düzeliyor neden böyle oluyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi farkettim youtube'dan HDR videolara girdim tam ekranda sorun yok ancak normal bir videoya girdiğimde nedense pembe bir filtre geliyor ekrana
Nvidia kontrol panelinden RGB yerine YCbCr444 kullanınca düzeliyor mu?

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RGB diye bir ayar bulamadım onun yerine video profil kısmından diğer seçenekleri seçtim ama sonuç aynı
Screenshot_1.png

O zaman AMD'nin kontrol paneli için aynı şeyi diyeyim.

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
Nvidia kontrol panelinden RGB yerine YCbCr444 kullanınca düzeliyor mu?
ekran kısmında pixel biçiminde dediğini buldum yaptım ancak olmadı yine aynı problem tam ekrana geçince video HDR olmayınca pembe filtre yapıyor hadi onu geçtim ben HDRyi kapattığım halde tam ekran video açınca kendi kendine HDRyi açıyor kapalı olduğu halde

Suineg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Furkan Gür
İyi günler Bende ASUS VG27WQ1B modelini kullanıyorum asus dual rx 6700 xt ile beraber dün death stranding yükledim oyun açılırken pembe oldu ardından geçti sandım ertesi gün (bugün oyunun ayarlarından hdr açtım ve ekran yine pembe oldu pembe filtre resmen.
Siz sorunu çözebildiniz mi acaba.

Thraen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emre
bende pembe filtre şöyle oluyor oyunlarda sorun yok ama youtube da normal bi video açıyorum tam ekran yapınca dediğiniz gibi pembe bir filtre geliyor HDR video açıyorum filtre gelmiyor ama normal video açınca tam ekran olarak hemen 2 saniye geçince hemen pembe filtre geliyor

İyi günler Bende ASUS VG27WQ1B modelini kullanıyorum asus dual rx 6700 xt ile beraber dün death stranding yükledim oyun açılırken pembe oldu ardından geçti sandım ertesi gün (bugün oyunun ayarlarından hdr açtım ve ekran yine pembe oldu pembe filtre resmen.

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Taksim Delisi Cenk

hocam aynı monıtor. aynı ekran kartı.. aynı sorun.. acaba çözebildiniz mi ? oyunda hdr açınca pembe oluyor.oyunu kapasam bıle masaustu bile pembe..aç kapa yapınca duzelıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Monitörden hdr ayaranı kapalı olunca görmüştüm.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Ali yılmaz
6700 de bwndede olmultu benzer bişey. Nasıl çözüldü hatırlamıyorum bişey yapmadım çok sürücü yeniden yüklemiştim diye hatırlıyorum değilse format atmılımdır çok uğraştırmamıştı yazılımsaldı. İlkte sıkıntı yoktu formattan sonra başlamıştı bende

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
844
İsim
Taksim Delisi Cenk
bu şekilde tesadüfen çözdüm şuan ama olumsuz bi etkısı varmı bılmıyorum.Gözle görülür bişey yok. amd ayarlardan
piksel biçimini 2.ciyi seçince sorunum çözüldü. diğer oyunlardada deniyorum şimdi
1673765245283.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
920,633
Üyeler
142,777
Son üye