Neler Yeni

Hem ddr3 hemde ddr4 deskleyen anakart varmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdullah Çağrı Kör
Yeni ekran kartı aldım anakartım desteklemiyor ondan dolayı yeni anakart alcam bendeki işlemci ddr3 sonrdan işlemciyide yükseltecem tekrar anakartı değiştirmek istemiyorum hem ddr3 hemde ddr4 işlemciyi destekleyecek bir anakart önerir misiniz?. Bütçem 5000-7000 arası

Golf 4 R32

80+ Silver
ddr3 ve ddr4 dediğiniz şeyler ramlerin çeşididir. işlemci ddr3 olamaz yani yanlış anlatıyorsunuz

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Öyle bir şey yok. LGA775 döneminde hem DDR2 hem DDR3 destekleyen çipler vardı fakat aynı anda ikisini de kullanamıyordun.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yeni ekran kartı aldım anakartım desteklemiyor ondan dolayı yeni anakart alcam bendeki işlemci ddr3 sonrdan işlemciyide yükseltecem tekrar anakartı değiştirmek istemiyorum hem ddr3 hemde ddr4 işlemciyi destekleyecek bir anakart önerir misiniz?. Bütçem 5000-7000 arası
Öyle bir şey yok 😀

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,666
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yurt dışında getirenler varmış heralde biyerde okumuştum ondan sordum
ddr3 ve 4 ram çeşididir anakartlarda sabittir eskiden lga775 te denenmişti yanlış bilmiyorsam ama tutmadı tutsaydı günümüzde görürdük :D

Zexius

80+ Bronze
O dediğinin bir farklı versiyonu var intel ilkkez bunu yaptı hem ddr4 hemde ddr5 destekleyen anakartları var gelecekte de çiftli ram desteği göreceğiz gibi görünüyor işlemcilerde ama ram hem ddr3 hem ddr4 gibi şeyleri anakartta görebileceğimizi sanmıyorum ki göremeyiz teknik açıdan bakarsakta anakartta 4 soket var 2sini ddr5 ddr4 saçma ve gereksiz bir çalışma olur diye düşünüyorum.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
O dediğinin bir farklı versiyonu var intel ilkkez bunu yaptı hem ddr4 hemde ddr5 destekleyen anakartları var gelecekte de çiftli ram desteği göreceğiz gibi görünüyor işlemcilerde ama ram hem ddr3 hem ddr4 gibi şeyleri anakartta görebileceğimizi sanmıyorum ki göremeyiz teknik açıdan bakarsakta anakartta 4 soket var 2sini ddr5 ddr4 saçma ve gereksiz bir çalışma olur diye düşünüyorum.
İlk defa yapmadı, 6/7. Nesilin de hem DDR3 hem DDR4 desteği var. Ama bunu her işlemciye uyarlayamazsın işlemcide o destek olmalı öncelikle.

Zexius

80+ Bronze
İlk defa yapmadı, 6/7. Nesilin de hem DDR3 hem DDR4 desteği var. Ama bunu her işlemciye uyarlayamazsın işlemcide o destek olmalı öncelikle.
yanlışımı düzelttiğiniz için teşşekkürler hocam zaten bende işlemcide desteği olmalı olduğunu söylemiştim yada ben unuttum yazmayı

Top Bottom