Neler Yeni

Çözüldü✓ Hepsiburada üzerinden aldığım HDD farklı geldi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
Merhaba arkadaşlar

Satın almak istediğim HDD modeli https://smarthdd.com/database/ST6000VX0023-2EF110/SC60/

Bana gelen HDD üzerinde ST6000VX0023 etiketi var ama sisteme takınca Hard disk sentiel ve speccy programlarında görünen https://smarthdd.com/database/ST6000VX001-2BD186/CV11/

İnternet cafe için server kasasına takmak için almıştım. HDD yi cuma günü aldığımda fiyatı 2317TL'di suanda ise fiyatı 3027TL.
İade talebi oluşturdum. satışta olan model ile değişim talebinde bulundum. Büyük ihtimalle bu satıcının tüm ürünleri böyle olduğu için değişim yapmak yerine iade alacak ama bu seferde ürüne 2 gün içinde herkes zam yapmış. Acaba iade etmeyip kullansam mı dedim ama özellik olarak baya fark var gibi duruyor koyduğum linklerden bakabilirsiniz ,sonuçta server kasasına takılacak kullanmaya değer mi sizce ?

Yani ne diyeceğimi bilemiyorum ürünün gitmesi gelmesi iade süreci değişim sureci kaybedilen zaman ve bu süreç işimizi de geciktirecek. Yorumu sizlere bırakıyorum ne demeli ne yapmalı? Artık önüne gelene mağaza dükkan açar oldular internetten alışveriş yapılacak kurumsal firmadır diyorsun yok abi yok kendisi kurumsal olsa da içerisinde böyle sıkıntılı satıcılar koyduktan sonra alışveriş yapmanın ne anlamı var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
değişim yapmak zorunda
evet zorunda ama yapmıyorlar. Bu duruma benzer bir kaç kez daha başıma geldi hepsiburada gereğini yapıyor ama satıcılar sıkıntı. Hepsi ekmeğinde :). bu satıcı vuruyor etkiketi satıyor böyle bakmayı bilmeyen anlamayan takıyor kullanıyor. bizim gibi bakıp yanlış diye gönderenlere de iade alıyorlar. 7 senedir hepsiburadadan alışveriş yapıyorum bir kez olsun değişim yapıldığını görmedim. İnşallah bir ilk olur. Şuan bu yapılan aslında bildiğin nitelikli dolandırıcılık.

Son düzenleme:

Mazael

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Alperen Ayna
şansın yokmuş ve 7 senedir nasıl iade alamadın çok garip tüketici mahkemesine falan başvur ?

byhorozkentli

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Deniz Bey
maalesef iade olup parayı yatırıp geçiyorlar

Kurapikki

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar

Satın almak istediğim HDD modeli https://smarthdd.com/database/ST6000VX0023-2EF110/SC60/

Bana gelen HDD üzerinde ST6000VX0023 etiketi var ama sisteme takınca Hard disk sentiel ve speccy programlarında görünen https://smarthdd.com/database/ST6000VX001-2BD186/CV11/

İnternet cafe için server kasasına takmak için almıştım. HDD yi cuma günü aldığımda fiyatı 2317TL'di suanda ise fiyatı 3027TL.
İade talebi oluşturdum. satışta olan model ile değişim talebinde bulundum. Büyük ihtimalle bu satıcının tüm ürünleri böyle olduğu için değişim yapmak yerine iade alacak ama bu seferde ürüne 2 gün içinde herkes zam yapmış. Acaba iade etmeyip kullansam mı dedim ama özellik olarak baya fark var gibi duruyor koyduğum linklerden bakabilirsiniz ,sonuçta server kasasına takılacak kullanmaya değer mi sizce ?

Yani ne diyeceğimi bilemiyorum ürünün gitmesi gelmesi iade süreci değişim sureci kaybedilen zaman ve bu süreç işimizi de geciktirecek. Yorumu sizlere bırakıyorum ne demeli ne yapmalı? Artık önüne gelene mağaza dükkan açar oldular internetten alışveriş yapılacak kurumsal firmadır diyorsun yok abi yok kendisi kurumsal olsa da içerisinde böyle sıkıntılı satıcılar koyduktan sonra alışveriş yapmanın ne anlamı var.
daha 1 saat önce benzer durumun konusu açıldı. https://forum.donanimarsivi.com/konu/efs-teknoloji-trendyol-dolandiriciligi.581582/
Bu satıcılar kendini ne sanıyor acaba merak konusu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
şansın yokmuş ve 7 senedir nasıl iade alamadın çok garip tüketici mahkemesine falan başvur ?
iade alıyoruz iade almaktan yana sıkıntı yok yalnız değişim muhabbeti olmuyor. ürünü ben almışım 2317tl olmuş şimdi en ucuzu 2800tl aradaki fark bizim zararımız oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada hepsiburada üzerinden HDD yi aldığım satıcı bestabilişim
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha 1 saat önce benzer durumun konusu açıldı. https://forum.donanimarsivi.com/konu/efs-teknoloji-trendyol-dolandiriciligi.581582/
Bu satıcılar kendini ne sanıyor acaba merak konusu.
bugün bilgisayar kullanmayı bilmeyen donanım özelliklerini kontrol etmeyen gariban kim varsa yapıştırıp geçen ve ne yazıkki hiçbir şekilde yaptıklarının bedelini ödemiyor bu satıcı istediğin yere şikayet et tecrübeyle sabit gereği yapılmıyor.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
Evet arkadaşlar satıcının cevabı :). Kesinlikle inandık

Merhabalar; Yaşanan sorun için özür dileriz. Üretim kaynaklı bir sorun olabilir. Bizde satıcı olmamız ve ürünün kapalı paket olması sebebi ile açıp kontrol etmem imkanına sahip değiliz sizde taktir edersiniz ki paketi acık bir ürünü satmak hoş olmaz. Sizden ricamız lütfen ürünü iade yada değişim için bize ulaştırmanızdır. iyi günler dileriz.

Evet arkadaşlar satıcının cevabı :). Kesinlikle inandık

Merhabalar; Yaşanan sorun için özür dileriz. Üretim kaynaklı bir sorun olabilir. Bizde satıcı olmamız ve ürünün kapalı paket olması sebebi ile açıp kontrol etmem imkanına sahip değiliz sizde taktir edersiniz ki paketi acık bir ürünü satmak hoş olmaz. Sizden ricamız lütfen ürünü iade yada değişim için bize ulaştırmanızdır. iyi günler dileriz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
halit
Merhaba arkadaşlar gene her zaman ki gibi değişim olmadı :)
konuyu şu şekilde çözdük hepsiburada hdd fiyat artışı kadar olan bedeli satıcıya kesip bize hediye çeki tanımladı. Böylece fiyat artışından etkilenmeden başka bir satıcıdan ürünü tekrar aldık. Satıcı içinde farklı ürün satışıyla alakalı takip başlattılar.

Bu yuzden her zaman hepsiburada üzerinden gönül rahatlığıyla alışveriş yapıyorum. Çözüm odaklı büyük ve kurumsal bir şirket olmanın gereklerini yerine getiriyorlar. Benzer bir alışverişi farklı bir site üzerinden yapan arkadaşlarım çözümsüz kalıyordu.

Yaklaşık 8 senedir internetten alışveriş yapan biri olarak sizlere tavsiyem bu tarz pahalı değerli değişim veya iadelik mevzuların olabileceğini ürünleri alırken satıcıdan çok sattıran şirkete dikkat etmeniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
983,364
Üyeler
155,559
Son üye
whipofjustice