Neler Yeni

Hesaplarım tek tek çalınmaya başlandı

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih
arkadaşlar dün ya da bi kaç gün önce e devlet verileri sızdı diye bi olay çıkmıştı ve ne hikmet ise dün gece saat 1.2 gibi insgram hesaplarıma bir sürü kripto mesajı geldi aynı post ve storie atıldı hesaabı geri aldım neyseki ama sonra facebook geçti. ordan da gmail geçti şuan saglam kalan tek yer hotmail e devlet şüphelnıyorum bir de trojen girmişti ama onu temizlemiştim pc sıfırlamıştım ondan gelidigni düşünmüuyorum

Ekler

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    27.9 KB · Hit: 71

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili
E-devlet ile facebook gmail instagram ne alaka anlamadım? Siz kendiniz pc'ye virüs bulaştırmışsınız.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

YusufTheBolt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Yusuf Eyili

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
arkadaşlar dün ya da bi kaç gün önce e devlet verileri sızdı diye bi olay çıkmıştı ve ne hikmet ise dün gece saat 1.2 gibi insgram hesaplarıma bir sürü kripto mesajı geldi aynı post ve storie atıldı hesaabı geri aldım neyseki ama sonra facebook geçti. ordan da gmail geçti şuan saglam kalan tek yer hotmail e devlet şüphelnıyorum bir de trojen girmişti ama onu temizlemiştim pc sıfırlamıştım ondan gelidigni düşünmüuyorum
Şimdi bahsettiğiniz e-devlet bilgileri sızdırıldı haberini veren yazarı dinledim. "Panel üzerinden tc kimlik buluyorlar, olay yeni." vs. diyorlar. Biz bu olayı neredeyse 1 yıldır biliyoruz, bu eski kafalı insanlar daha yeni öğrendi diye yeni olmuyor ve e-devlet ile alakası yok. Sağdan soldan toplanan verilerin birleştirilmesi ile oluşturulmuştu o data, tabii ÖSYM vs. gibi bazı devlet kuruluşları da toplanan veriye dahil maalesef.

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih
Şimdi bahsettiğiniz e-devlet bilgileri sızdırıldı haberini veren yazarı dinledim. "Panel üzerinden tc kimlik buluyorlar, olay yeni." vs. diyorlar. Biz bu olayı neredeyse 1 yıldır biliyoruz, bu eski kafalı insanlar daha yeni öğrendi diye yeni olmuyor ve e-devlet ile alakası yok. Sağdan soldan toplanan verilerin birleştirilmesi ile oluşturulmuştu o data, tabii ÖSYM vs. gibi bazı devlet kuruluşları da toplanan veriye dahil maalesef.
alakası yokmuş o zaman virüsle alakalı ama ben bu virüsü sildim böyle bişey mümkün mü ? pc herşeyı kaldır yaptım windowsdan

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
hocam ben buna format atım zaten nasıl olabilıyor ?
Formatı bir USB üzerinden atmadığınız sürece tam olarak silindiğinin garantisi olmuyor. Ayrıca bunu direkt virüse bağlamakta doğru olmaz, şifreniz yeterli zorlukta olmayabilir veya tüm hesaplarda aynı şifreyi kullanıyorsanız ve bir hesabınızı paylaştıysanız diğerlerine de aynı şifre ile girmiştir arkadaşınız vs. şeklinde bir sürü senaryo olabilir. Yine de virüsten gideceksek, tam format için en az 8GB bir USB bellek alıp içine Windows'u yazıp format atın.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih
hatta kaspersky üzerinde de temiz gözüküyor
Screenshot_5.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Formatı bir USB üzerinden atmadığınız sürece tam olarak silindiğinin garantisi olmuyor. Ayrıca bunu direkt virüse bağlamakta doğru olmaz, şifreniz yeterli zorlukta olmayabilir veya tüm hesaplarda aynı şifreyi kullanıyorsanız ve bir hesabınızı paylaştıysanız diğerlerine de aynı şifre ile girmiştir arkadaşınız vs. şeklinde bir sürü senaryo olabilir. Yine de virüsten gideceksek, tam format için en az 8GB bir USB bellek alıp içine Windows'u yazıp format atın.
hmmm tam temizlenmiş olmadı o zaman anti virüs de bunu görmuyor mu ?
o zaman kullanmaya ne gerek var anti virüs

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
hatta kaspersky üzerinde de temiz gözüküyor Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

hmmm tam temizlenmiş olmadı o zaman anti virüs de bunu görmuyor mu ?
o zaman kullanmaya ne gerek var anti virüs
Ben kişisel olarak antivirüs kullanmayı tercih etmesem de Kaspersky'ın birçok virüsü bulduğu söyleniyor, uzun süredir kullanmadığım için işe yaramıyor vs. gibi yorumlar yapmam yanlış olur. Ancak virüs telefonunuzda da olabilir, nihayetinde aynı Gmail ve sosyal medya hesaplarını orada da kullanıyorsunuzdur diye düşünüyorum.
Birazdan forumdan çıkacağım dolayısıyla hızlı cevap veremeyeceğim, umarım diğer arkadaşlar yardımcı olurlar.

Son düzenleme:

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
Berat fatih
Ben kişisel olarak antivirüs kullanmayı tercih etmesem de Kaspersky'ın bir çok virüsü bulduğu söyleniyor, uzun süredir kullanmadığım için işe yaramıyor vs. gibi yorumlar yapmam yanlış olur. Ancak virüs telefonunuzda da olabilir, nihayetinde aynı Gmail ve sosyal medya hesaplarını orada da kullanıyorsunuzdur diye düşünüyorum.
Birazdan forumdan çıkacağım dolayısıyla hızlı cevap veremeyeceğim, umarım diğer arkadaşlar yardımcı olurlar.
evet dogrudur kaspersky oldukça etkili virüs bulaştıgı zaman kaspersky fark edip zar zor silmişti baya ugraştırmıştı sıfırlamadan önce sürekli uyarı veriıyordu hiç fark etmemişim boşa sallamıştım sıfırladıktan sonra önüme bi uyarı çıkmadı

Top Bottom