Neler Yeni

Çözüldü✓ Hifi veya Üst Sınıf Gaming Kulaklık Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
Bütçe
4000
Arkadaşlar bu aralar kafam çok karışık.
Yeni sistem topladım sıra geldi ekipmanlara.Kulaklık benim hep hassas olduğum bir konu.Kaldı ki öyle iddaalı müzik dinlemek gibi bir amacım da yok.
Çoğunlukla oyun ve film önemli benim için.Tabi müzik performansıda aşırı önemsiz değil.

Daha önce kullandığım kulaklıklar ;
Creative SB Tactic 3D Alpha.
Steelseries Siberia v2 Heat Orange.
Sharkoon X Tatic Digital 5.1

Şuan ise HyperX Cloud kullanıyorum ki alalı baya oldu ilk nesil.Gen2 değil.

Ayrıca Sound Blaster Zx ses kartım mevcut.Sırf bunun için Mini Atx anakart almadım.

Bir çok kulaklığı araştırdım özellikle yurt dışı sitelerinde ama siz üstadlarımın da fikrini almak istedim.

Aklımda karar kıldığım kulaklık şuan için Senheiser Drop Pc38x.

Fakat aynı zaman da Beyerdynamic DT 770 de düşünüyorum.

Hyperx Cloud 2-BlackShark V2 ya da Steelseries kulaklıklarıyla pek fazla ilgilenmiyorum işin aslı.Zaten kıyaslamalara baktığımda Pc38x çoğunluk tarafından methediliyor.

Maksimum bütçem 4000 Lira.

Sizin önerebileceğiniz ekstra bir kulaklık var mıdır ? Beyerdynamic Mmx300 vs.

Ayrıca Sound Blaster Zx ses kartım ile bu Senheiser Pc38x Drop alırsam ne kadar memnun kalırım ? Anakarta dahili pc38x kullanmak yerine SoundBlaster Zx farkının ciddi olacağını tahmin ediyorum sizin görüşleriniz nelerdir ?

Bir de diyelim ki Dt 770 aldım ses kartım güçlü bir kart ama yeterince besleyebilir mi 250 ohm bir kulaklığı ?

Maalesef ülkemizde bu tür incelemeler yapan Youtube vs yok.Genelde bilindik markalar tanıtılıyor.Yurtdışında ise çoğunlukla Hi fi Stüdyo kulaklığı ve iyi bir Dac tavsiye ediliyor çok daha iyi diye.

Fakat aklıma takılan son husus ise bu tür bir üst seviye birleşim de ses kasma performansı tatmin eder mi ? Sonuçta piyasada ki kulaklıklar pek kaliteli olmasa da yapay bir surround 7.1 vs sağlıyor.

Aklımda daha çok soru var ama uzatmak istemiyorum.Teşekkürler şimdiden :)

dolka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Uğumlu
Öncelikle yeterli bütçe varsa düşünmeden dt 770 alın, bir kere deneyimlemiş biri olarak bu fiyat bandında hiçbir gaming kulaklık ile kıyas dahi kabul etmez. Ses kartınıza güvenmiyorsanız 80 ohm olan modelini tercih edebilirsiniz. Ancak benim size tavsiyem dt 990 modelini bir gözden geçirin, sahnesi daha geniş. Farklı avantajları ve dezavantajları var. Sonuç olarak, bence kesinlikle bir stüdyo kulaklık tercih edin, eğer kablosuz gibi bir takıntınız yoksa, mikrofon işini de basit bir yaka mikrofonu ya da masa mikrofonu ile çözebilirsiniz.

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Beyerdynamic modelleri tizlerde epey sıkıntılı; fazla keskin ve rahatsız edici.
Şahsen sennheiser pc38x'i öneririm oyun için, oldukça başarılı bir model, sadece oyun için değil müzik dinlemek için de şahane bir ses karakterine sahip.
Alternatif olarak sennheiser hd560s'i öneririm, 2. El temiz bir tane bulabilirseniz sennheiser h600s, hifiman ananda ya da edition xs gibi modellere kadar bulabileceğiniz en iyi modeli almış olursunuz. Bende var ve parametrik eq ile 4db subbas ekledim, şahane bir şey oldu.
Bulabilirseniz bu modeli öneririm zira planar manyetik kulaklıklar dışında böylesi başarılı ve lineer bir bas sadece hd560s te, pc38x 'te birde İEM'lerde var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle yeterli bütçe varsa düşünmeden dt 770 alın, bir kere deneyimlemiş biri olarak bu fiyat bandında hiçbir gaming kulaklık ile kıyas dahi kabul etmez. Ses kartınıza güvenmiyorsanız 80 ohm olan modelini tercih edebilirsiniz. Ancak benim size tavsiyem dt 990 modelini bir gözden geçirin, sahnesi daha geniş. Farklı avantajları ve dezavantajları var. Sonuç olarak, bence kesinlikle bir stüdyo kulaklık tercih edin, eğer kablosuz gibi bir takıntınız yoksa, mikrofon işini de basit bir yaka mikrofonu ya da masa mikrofonu ile çözebilirsiniz.
Hocam kablosuz takıntım yok.Aksine kablosuzları pek sevmiyorum.Ses kartı 600 Ohm kadar destekli ama ne kadar sürebilir tabi bilmiyorum.Dt 990 Pro modeline bütçe yükseltebilirim belki teşekkürler.

Yalnız hocam müzik performansından şüphem yok da bu gerçekten yön kasma da filan tatmin eder mi ? Onu merak ediyorum eğer deneyiminiz varsa çok yardımcı olur.

Beyerdynamic modelleri tizlerde epey sıkıntılı; fazla keskin ve rahatsız edici.
Şahsen sennheiser pc38x'i öneririm oyun için, oldukça başarılı bir model, sadece oyun için değil müzik dinlemek için de şahane bir ses karakterine sahip.
Alternatif olarak sennheiser hd560s'i öneririm, 2. El temiz bir tane bulabilirseniz sennheiser h600s, hifiman ananda ya da edition xs gibi modellere kadar bulabileceğiniz en iyi modeli almış olursunuz. Bende var ve parametrik eq ile 4db subbas ekledim, şahane bir şey oldu.
Bulabilirseniz bu modeli öneririm zira planar manyetik kulaklıklar dışında böylesi başarılı ve lineer bir bas sadece hd560s te, pc38x 'te birde İEM'lerde var.

Teşekkürler hocan.Pc38x baya methedilen bir kulaklık yabancı forumlar da zaten.Bahsettiğiniz modelleri de duydum.Tek merak ettiğim sizden deneyimlemiş birisi olarak nasıl bir yön tayini var ? Benim için bu da önemli.
Sound Blaster Zx ile kullanıp Scout Mode vs açarsam faydası olur mu ?

tanrisal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kenan Kırıkkaya
Steelseries arctis 7 veya 9'a bakabilirsin. logitech g pro x wireless da iyi

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Teşekkürler hocan.Pc38x baya methedilen bir kulaklık yabancı forumlar da zaten.Bahsettiğiniz modelleri de duydum.Tek merak ettiğim sizden deneyimlemiş birisi olarak nasıl bir yön tayini var ? Benim için bu da önemli.
Sound Blaster Zx ile kullanıp Scout Mode vs açarsam faydası olur mu ?
Teknik olarak ayriyeten bir kaynağa ihtiyacınız yok 560s için, elinizde var ise kullanın ama yoksa da fazla dert etmeyin.
Stereo ayrımı oldukça iyi ama teknik olarak her kulaklık stereo ayrımı yapar.
560s'in avantajlı yanı midlerin oldukça doğal olması, p38xten çok daha detaylı ama oyun için pc38xteki gibi bir tonlama daha iyi oluyor.
Bunun için ise çözüm kolay; eq.
Ama parametrik bir equalizer kullanmak daha iyi sonuç verir; wave MaxxAudio studio varsa onu kullanabilirsin. Ama yoksa equalizer APO ve Peace UI ikilisini kullan.
Programda ses spektrumunda 5khz bandını 3db kadar kıs.
Bu tonalite olarak hd560s'i pc38x ile neredeyse aynı yapar. Ama elinde daha detaylı bir kulaklık oluyor.
Dt770'ten uzak dur neden mi? İşte
DT770-Pro-250Ω-1536x696.jpg

Çok fazla bas, çok fazla tiz var. Eğlenceli olur ama detayları boğar. Ve kulaklarını yorar.

PC38X-1536x704.jpg
HD560S.jpg
HD560S-S2.jpg

560s ve pc38x arasındaki benzerliğe bakın. Sadece 4 ve 6 khz arasında ufak bir fazlalık var.

Ayrıca equalizer APO ile 150hz'den başlayan bir bass boost ta yapabilirsiniz. Çok olmasın 4db yeterli.

Bu arada beyerdynamic dt990'da iyidir ama 770 ile benzer bir sorun var; çok fazla tiz. Biraz yorabilir.

dolka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Uğumlu
Bahsettiğiniz pc38x modelini deneyimleyemedim ancak arkadaşın bahsettiği 560s, Beyerdynamic modellerinden daha üst segment bir kulaklık gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ancak dt990 pro 3800 tl gibi fiyatlara sıfır olarak bulunabiliyor, ben bunu göz önüne alarak yazmıştım. Kulaklığın tiz ve bas karakterinin yoğun olduğu doğru ama bu birazda kişisel bir tercih sizin hangi karakterde kulaklıklardan hoşlandığınıza bağlı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet
Teknik olarak ayriyeten bir kaynağa ihtiyacınız yok 560s için, elinizde var ise kullanın ama yoksa da fazla dert etmeyin.
Stereo ayrımı oldukça iyi ama teknik olarak her kulaklık stereo ayrımı yapar.
560s'in avantajlı yanı midlerin oldukça doğal olması, p38xten çok daha detaylı ama oyun için pc38xteki gibi bir tonlama daha iyi oluyor.
Bunun için ise çözüm kolay; eq.
Ama parametrik bir equalizer kullanmak daha iyi sonuç verir; wave MaxxAudio studio varsa onu kullanabilirsin. Ama yoksa equalizer APO ve Peace UI ikilisini kullan.
Programda ses spektrumunda 5khz bandını 3db kadar kıs.
Bu tonalite olarak hd560s'i pc38x ile neredeyse aynı yapar. Ama elinde daha detaylı bir kulaklık oluyor.
Dt770'ten uzak dur neden mi? İşte Alıntıyı görüntüle
Çok fazla bas, çok fazla tiz var. Eğlenceli olur ama detayları boğar. Ve kulaklarını yorar.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

560s ve pc38x arasındaki benzerliğe bakın. Sadece 4 ve 6 khz arasında ufak bir fazlalık var.

Ayrıca equalizer APO ile 150hz'den başlayan bir bass boost ta yapabilirsiniz. Çok olmasın 4db yeterli.

Bu arada beyerdynamic dt990'da iyidir ama 770 ile benzer bir sorun var; çok fazla tiz. Biraz yorabilir.
Hocam işin uzmasınız gerçekten.Çok teşekkür ederim.560s ve Pc38x arasında seçim yapacağım artık.Mikrofon durumundan dolayı Pc38x bir adım daha önde şuan için.
560s i detaylıca araştıracağım.

Bahsettiğiniz pc38x modelini deneyimleyemedim ancak arkadaşın bahsettiği 560s, Beyerdynamic modellerinden daha üst segment bir kulaklık gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ancak dt990 pro 3800 TL gibi fiyatlara sıfır olarak bulunabiliyor, ben bunu göz önüne alarak yazmıştım. Kulaklığın tiz ve bas karakterinin yoğun olduğu doğru ama bu birazda kişisel bir tercih sizin hangi karakterde kulaklıklardan hoşlandığınıza bağlı.

Teşekkür ederim hocam.560s ve Pc38x arasında tercih yapacağım.

dolka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Doğukan Uğumlu
Hocam işin uzmasınız gerçekten.Çok teşekkür ederim.560s ve Pc38x arasında seçim yapacağım artık.Mikrofon durumundan dolayı Pc38x bir adım daha önde şuan için.
560s i detaylıca araştıracağım.

Teşekkür ederim hocam.560s ve Pc38x arasında tercih yapacağım.
Rica ederim, hangi siteden alacaksınız acaba?

Top Bottom