Neler Yeni

Hisse alıcam bi kaç kafama takılan soru

Bypolat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Samet polat
Arkadaşlar hisse senedi içinde yatırım yapmaya karar verdim araştırmalar vs. yapıyorum ama kafama takılan iki şey var sizlere sormak istedim
1- Diyelim 200 tl para yatırdım ve zarara girdim atıyorum 200 tl param 100 tl ye düştü dahada düştü param 0 oldu eksilere inip porçlanma gibi bir durum olabiliyormu zarar ettim tamam ama paranın eksilere düşmesi ve benim borçlanma gibi bir durumum olması söz konusu olurmu
2- Midas aracılığı ile yapıcam sizce midas nasıl

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Semih
Arkadaşlar hisse senedi içinde yatırım yapmaya karar verdim araştırmalar vs. yapıyorum ama kafama takılan iki şey var sizlere sormak istedim
1- Diyelim 200 TL para yatırdım ve zarara girdim atıyorum 200 TL param 100 TL ye düştü dahada düştü param 0 oldu eksilere inip porçlanma gibi bir durum olabiliyormu zarar ettim tamam ama paranın eksilere düşmesi ve benim borçlanma gibi bir durumum olması söz konusu olurmu
Hayır borçlanma gibi bir şey yok. Paranız sıfırlanır en fazla.Eğer gelecek vaat eden bir şirket hissesi almışsanız korkmanıza da gerek yok. Gün içi en fazla +%10 ve -%10 oynuyor paranız.
Bende midas ve garanti kullanıyorum. Midasın arayüzü ve kâr zarar takip etme menüsü çok daha kullanışlı. Ayrıca güvenilir. Ama içiniz rahat etmeyecekse komisyon oranını göze alıp bankadan da alabilirsiniz.

Bypolat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Samet polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır borçlanma gibi bir şey yok. Paranız sıfırlanır en fazla.Eğer gelecek vaat eden bir şirket hissesi almışsanız korkmanıza da gerek yok. Gün içi en fazla +%10 ve -%10 oynuyor paranız.
Bende midas ve garanti kullanıyorum. Midasın arayüzü ve kâr zarar takip etme menüsü çok daha kullanışlı. Ayrıca güvenilir. Ama içiniz rahat etmeyecekse komisyon oranını göze alıp bankadan da alabilirsiniz.
Teşekkür ederim çevremden bi kaç kişi 'paranı kaybedersin üstüne borca girersin' tarzı şeyler söylediği için merak etmiştim

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
1- Diyelim 200 TL para yatırdım ve zarara girdim atıyorum 200 TL param 100 TL ye düştü dahada düştü param 0 oldu eksilere inip porçlanma gibi bir durum olabiliyormu zarar ettim tamam ama paranın eksilere düşmesi ve benim borçlanma gibi bir durumum olması söz konusu olurmu
Düzgün bir hisse sıfıra kolay kolay düşmez ama düşerse de parandan olursun borç vs yok.

Açığa satış gibi işlere ilk etapta pek girme düz hisse al satı yap daha güvenli.

Bypolat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Samet polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzgün bir hisse sıfıra kolay kolay düşmez ama düşerse de parandan olursun borç vs yok.

Açığa satış gibi işlere ilk etapta pek girme düz hisse al satı yap daha güvenli.
açığa satış vs. bilmiyorum maalesef o tarz şeyleri 😅şimdilik düz hisse al sat niyetindeyim zaten uzun vade için

Top Bottom