Neler Yeni

HP 15-af102nt dizüstü bilgisayarımda ekran kartı sürücüsünü yükleyemiyorum! (AMD CCC)

Haruhiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kirigaya Kazuto
Kullandığım bilgisayar HP 15-af102nt (ENERGY STAR) Windows 7 64 bit ... Ekran kartı sürücüsünü kurmak istiyorum fakat çok karmaşık sorunlar yaşıyorum :( Son sürüm bir ekran kartı sürücüsü yükleyemiyorum (Adrenalin, ReLive gibi) çünkü benim bilgisayar modelimde genel olarak olan bir sıkıntı, son sürüm ekran kartı sürücüsünü yüklediğimde; ekranımla beraber farem her 5 saniyede bir 1 saniye donuyor. Bu yüzden Catalyst Control Center yüklemek istiyorum ama onu yüklediğimde de Aygıt Yöneticisi kısmında yüklenmiş olarak gözükmüyor ve masaüstüne sağ tıklayıp açığımız "AMD Catalyst Control Center" arayüzü de eksik olarak geliyor. Kısaca AMD CCC yüklüyorum ama sanki hiç yüklememişim gibi ne oyuna girebiliyorum ne de görüntü ayarlarımı yapabiliyorum. Yeni format attım, bundan önce de Windows 7 64 bit kurmuşum aynı şekilde, ama bunun gibi hiçbir sıkıntı yaşamamıştım. AMD CCC kurmak için ne yapmam gerekiyor yardım edin lütfen...

NOT: Şu an yüklü olan CCC, HP'nin sitesinde yer alan ve bilgisayarım için bana verdiği ekran kartı sürücüsü, bilgisayarımda en düzgün çalışan sürücü budur; daha önce hiç sıkıntı yaşatmamıştı.
---> PCI\VEN_1002&DEV_6660&SUBSYS_80CC103C&REV_83
Aygıt Yöneticisi.png
CCC.png

Haruhiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kirigaya Kazuto
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı driverini güncelledikten sonra mı bilgisayar donmaya başlıyor ?
Evet, ekran kartı sürücümü güncellediğimde farem donmaya başlıyor... Bu sorunuda araştırdım ama çok uzun araştırmalar sonucunda hiçbir sonuç bulamadım. Bir arkadaşın söylediğine göre de bu benim bilgisayar modelime özgü bir şeymiş ve düzeltilemiyormuş :( O yüzden CCC yüklemeye çalışıyorum. (Donma sorununun çözümü olsa, güncel sürücü kullanmayı bende çok isterim)

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8

Sürücülerini kaldır.

Bunu kur.

Haruhiro

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kirigaya Kazuto
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Sürücülerini kaldır.

Bunu kur.
Tam olarak söylediğiniz gibi DDU kullanarak ekran kartı sürücümü kaldırdım ve R5 M330 sürücüsünü kurdum fakat "Adrenalin" kurulduğu zaman farem ve ekranım tekrar donmaya başladı (her 5 saniye de bir 1 saniye donuyor) mecburen silmek zorundayım bilgisayarımı kullanılmaz hâle getiriyor... Bu sürücüyü kurduktan sonra oyunlara girip, görüntü ayarlarımı yapabiliyorum ve Aygıt Yöneticisi kısmında da her şey normal gözüküyor. Sorunum çözülmüş gibi gözüküyor ama bu donma sorununu çözemezsem hiçbir şeyi çözmüş sayılmıyorum :(
Ya Catalyst Control Center'i düzgün bir şekilde yükleyeceğim ya da yeni nesil sürümlerde donma sorununun çözümünü bulmaya çalışacağım. İkisini de denedim ve ben bir şey elde edemedim, sizlerden yardımlarınızı bekliyorum umarım yardımcı olabilirsiniz...

Top Bottom