Neler Yeni

Hp 15-cx0028nt Mavi Ekran

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Göktürk
Merhaba iyi akşamlar
Hp pavilion gaming laptopum var, 15-cx0028nt kodlu
Cihaz dünden beri mavi ekran vermeye başladı arka arkaya, Cpu stres testi yaptım, 4 saatten fazla memtest86 yaptım ve elimde bi hardisk daha vardı HDD onunla sıfırdan format atıp Windows kurdum bir türlü çözülemedi.
Cpu testinde gözüme çarpan bir durum vardı o da cpu sıcaklığı sürekli 100 dereceye dayanıyordu. Bu tür arızaya hiç denk geldiniz mi çözümü var mıdır ?
Cihaz bakımlı sadece thermal pedler eski termal macun ve ped değişimi çözebilir mi yoksa çoktan işlemci zarar gördü mü ?

Açılıyor bios falan çoğu zaman Windows da yükleniyor çok random bir şekilde mavi ekran veriyor

whea uncorrectable error
machine check exception

Minidump dosyasında bu kod var ntoskrnl.exe+4b774a

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Hasan
Merhaba iyi akşamlar
Hp pavilion gaming laptopum var, 15-cx0028nt kodlu
Cihaz dünden beri mavi ekran vermeye başladı arka arkaya, Cpu stres testi yaptım, 4 saatten fazla memtest86 yaptım ve elimde bi hardisk daha vardı HDD onunla sıfırdan format atıp Windows kurdum bir türlü çözülemedi.
Cpu testinde gözüme çarpan bir durum vardı o da cpu sıcaklığı sürekli 100 dereceye dayanıyordu. Bu tür arızaya hiç denk geldiniz mi çözümü var mıdır ?
Cihaz bakımlı sadece thermal pedler eski termal macun ve ped değişimi çözebilir mi yoksa çoktan işlemci zarar gördü mü ?

Açılıyor bios falan çoğu zaman Windows da yükleniyor çok random bir şekilde mavi ekran veriyor

whea uncorrectable error
machine check exception

Minidump dosyasında bu kod var ntoskrnl.exe+4b774a
Hocam bende de HP gaming laptop var o da 100 dereceye ulaşıyor Yetkili servisle görüştüğüm de normal dediler

Top Bottom