Neler Yeni

HP Compaq kendi kendine yeniden başlatıyor

SubZhoria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer Faruk
Merhaba arkadaşlar elimde belirttiğim gibi bir minibook var. Sistem rastgele bir şekilde kendini kapatıp açıyor video ekleniyor mu bilmiyorum ama yardımcı olacaksa videosunu Youtube'ye yükleyip linkini paylaşırım. Öncelikle bilgisayarın fanı dönmüyor yeni fan alıp denemeyi düşünüyorum ama sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum çünkü fan olmasa bile öyle aman aman ısınmıyor çünkü fan işlemci üzerinde değil, işlemcide pasif soğutma var. Ayrıca fandan kaynaklandığını düşünmememin bir sebebi de birkaç defa Windows açıkken durduğu yerde kapatılıyor yazdı ve kapandı tabi kendini sonra yeniden başlattı. Sebebini bilmediğim bir şekilde bilgisayara kendini kapatma komutu geliyor. CPU sıcaklık sensörlerinin bozuk olduğunu düşünüyorum bilgisayarı yeni açar açmaz daha soğukken 9 derecelerde gösteriyordu Prime 95 testinde 53 dereceleri gördü ve kapandı ama maksimum dayanabildiği sıcaklık 90 derece, tabi 53 derece yazdığında bilgisayar bayağı sıcaktı. Benim bildiğim sıcaktan kapanınca yeniden başlamaz direkt kapanır bu cihaz sürekli kapandıktan sonra kendini yeniden başlatıyor veya başlatmaya çalışıyor. Kapanma komutu geldiği için güç switchinde bir problem olabilir mi diye düşündüm ama o da düzgün görünüyor. Sağlamlığını test ettiğim şeyler:
-HDD
-Güç switchi
sizce bu sorun neden olabilir acaba güç entegrelerinde mi bir arıza var? Neleri kontrol etmeliyim yardımlarınızı bekliyorum.

SubZhoria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Ömer Faruk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisi olan var mı acaba?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri