Neler Yeni

HP Omen 16 XF003NT Ekran ve Klavye aynı anda gidip geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kaan
Merhaba, yaklaşık 6 ay önce aldığım Omen laptopta zaman zaman yaşadığım sorunu bugün oldukça uzun süre yaşadım. Özellikle oyun esnasında ekran defalarca açılıp kapanıyor sanki kapağı kapatmışsınız gibi, fakat klavye çalışıyordu. Ancak oyundan çıktıktan ekran yine kapandı bu sefer klavye de komut almadı. Power tuşu da klavyede olduğu için ne bilgisayarı kapatabildim, ne de ekranı açabildim. Böyle bir sorunu daha önce yaşayanların olduğunu gördüm, bilgisayar bunların haricinde sorunsuz çalışıyor fakat son zamanlarda bu durumun arttığını söyleyebilirim. Araştırdığıma göre Intel işlemcili laptoplarda bu sorun çok yaşanırken bu bilgisayarın işlemcisi AMD olmasına rağmen aynı sorunu yaşıyorum. Garantisi devam ediyor, servise gitmeden önce benim yapabileceğim bir şey var mıdır? Sorun ekran sensörü soketinden mi kaynaklanıyor? Bir de 6 ay henüz olmadığı için cihazı iade etmek istiyorum, yasal olarak böyle bir şey mümkün mü? Eğer mümkünse süreç nasıl işleyecek bilen biri varsa sevinirim, cihazdan oldukça soğumuş durumdayız.

Top Bottom