Neler Yeni

Hp victus 16 16-S0063NT fan sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
yusuf erdem
Arkadaşlar hp victus 16-S0063NT r5 7640hs rtx 4050 laptop omen gaming hub da normal mod veya performans mod fark etmezsizin oyuna girdiğimde laptopa yük bindiğinde omen gaming hub dan ayar yapsam dahil fanları 5000 rpm de çalıştırıyor. Sorun şu bu fan 5800 rpm de de çalışabilir 3000 rpm de de ki gereksiz çalışıyor bütün oyunları 55 70 derece max oynuyorum ve doğal olarak fan sesi yüksek sıkıntısı nedir?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,288
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sıkıtı yok. Turbo da çalıştığı için sürekli ısınacak işlemciye sürekli soğutma sağlıyor.

Böyle yapmasa işlemci sürekli anlık olarak 90-99 dereceye çıkar fps kısmaya başlar, sonra sen omen kasıyor fps drop oluyor diye şikayetlenirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
yusuf erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıkıtı yok. Turbo da çalıştığı için sürekli ısınacak işlemciye sürekli soğutma sağlıyor.

Böyle yapmasa işlemci sürekli anlık olarak 90-99 dereceye çıkar fps kısmaya başlar, sonra sen omen kasıyor fps drop oluyor diye şikayetlenirsin.
Hayır turbo modla alakası yok evet yük bindiği için soğutmaya çalışıyor da soğutmadan kastın ne mesela fc24 de 65 70 lere çıkıyor buna tamamım normal soğutmaya çalışır ama cs2 de ben oyunu neden 50 derece oynuyorum pc yine 70 derece olsun ama fan son ayar yüksek seste dönmesin işte sıkıntı bu sürekli 5000 bin rpm de çalıştırıyor

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,288
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Sıkıntı değil dediğim gibi. Pc sıcaklığa değil clock hızlarınagöre karar veriyor sıcaklığa. Clock limiti koyarak sorunu çözebilirsin. Yada dengeli modda kullan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
yusuf erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
clock limiti nasıl koyarım ztn dengelide kullanıyorum

Top Bottom