Neler Yeni

Hp Victus 16 fanlar hiç durmuyor

Melihhv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Melih Vurmaz
Selamlar öncelikle iyi forumlar. 2 gündür elimde olan laptopımda boşta işlemci sıcaklığı 60 dereceleri bile geçebiliyor. Fan sürekli sürekli açık, BIOS'taki 'fan always on' seçeneği de kapalı kontrol ettim. Ürün linkini ekte belirttim kısaca ryzen 5 5600h var işlemci olarak. Ne yapmalıyım dizi izlerken bile sürekli fanın açık olması sinir bozuyor.

Ürün Linki

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
altına soğutucu stant alıp dene belki hava alamıyordur.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Mertol
Omen gaming hubı indirdiysen oradan hazır olarak gelen plan seçenekleri var. Oradan ayarlayabilirsin

Melihhv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Melih Vurmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Omen gaming hubı indirdiysen oradan hazır olarak gelen plan seçenekleri var. Oradan ayarlayabilirsin
Hocam sıcaklığa ordan bakıyorum zaten, her modu denedim sessiz modda bile değişmiyor fan sürekli açık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

altına soğutucu stant alıp dene belki hava alamıyordur.
Hocam kitapla bi tık yükseltip deniyorum bu sefer hemen açmıyor 5 10 dakika sonra açıyor fanı.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
Hocam sıcaklığa ordan bakıyorum zaten, her modu denedim sessiz modda bile değişmiyor fan sürekli açık.

Hocam kitapla bi tık yükseltip deniyorum bu sefer hemen açmıyor 5 10 dakika sonra açıyor fanı.
Termal macun değişimi gerekli yada hava kanallarında tıkanıklık mecvutta olabilir Ama Laptop içini açmak istemiyorsan alttan hava üfleyen bir laptop stant alırsan sorunu çözersin gibi duruyor.

Melihhv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Melih Vurmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Termal macun değişimi gerekli yada hava kanallarında tıkanıklık mecvutta olabilir Ama Laptop içini açmak istemiyorsan alttan hava üfleyen bir laptop stant alırsan sorunu çözersin gibi duruyor.
Hocam henüz 2 günlük 0 laptop termal macunun etkisini kaybetmesi normal mi? İade mi etsem?

alper37

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Alper topçu
Selamlar öncelikle iyi forumlar. 2 gündür elimde olan laptopımda boşta işlemci sıcaklığı 60 dereceleri bile geçebiliyor. Fan sürekli sürekli açık, BIOS'taki 'fan always on' seçeneği de kapalı kontrol ettim. Ürün linkini ekte belirttim kısaca ryzen 5 5600h var işlemci olarak. Ne yapmalıyım dizi izlerken bile sürekli fanın açık olması sinir bozuyor.

Ürün Linki
Boştaki sıcaklık çok yüksek macun kurumuş olabilir yeni aldıysan bil3 macun değişimi yap bide fanı kontrol ettir olmadı altına soğutucu al

Melihhv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Melih Vurmaz
Format atacaksın hocam o zaman. Yine de bi hp müşteri hizmetlerine bağlan farklı bir yöntem varsa söylerler
servisle konuştum bios güncelle dedi

ama sorunun sadece fanlar olduğunu da düşünmüyorum çünkü işlemci yanıyor cayır cayır bios güncellemek de fayda etmeyecektir sanırım, iade edeceğim gibi duruyor ekstra ram bile almistim takamadan onları da iade edecegim sanirim uzucu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,156
Üyeler
142,095
Son üye
muhammet1010
Top Bottom