Neler Yeni

HP VİCTUS FORMATTAN SONRA OYUNLARDA AŞIRI ISINIYOR

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emrullah
hp victus 16 e0xxx
ryzen 5 5600h
nvidia rtx 3060
8 gb 4x2 ram
win 11
yukarıda donanım bilgilerini verdiğim bilgisayarımı 1 sene önce amazondan aldım işletim sistemsiz geldi kendim win 11 kurdum hiç sorunsuz cyberpunk rdr2 ikisini de yüksek ayarlarda saatlerde oynadım ve bilgisayar hiç 90 dereceyi bile görmedi kyk yurdunda kalıyorum 3 4 ay sonra bilgisayar aşırı ısınmazken bilgisayarımın fanları toz içindeydi bende kendim açıp temizledim ARCTİC MX4 macun ile macununu değiştirdim ve format attım formattan sonra bilgisayar aşırı ısınmaya başladı saçma sapan gereksiz fan açmaya dying light gibi eski bir oyunda bile sürekli fps im düşmeye başladı bende format attıktan sonra bişeyi yanlış kurdum herhalde diyerek tekrar format attım tüm diskleri temizledim tekrar tekrar kontrol ederek driverları kurdum sorunum hala çözülmedi dying light oynarken bilgisatar 102 derecelerde oynatıyor ets 2 oynuyorum aynı şekilde oynarken aşırı fan sesi gelmiyor yani fanı el ile max a aldığımdaki sesten bahsediyorum maxtan neredeyse yarı yarıya daha az ses geliyor sorunum sizce nedir baya araştırdım benzer sorun bulamadım lütfen yardımcı olun

Ekler

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1.1 MB · Hit: 24
  • Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    1.7 MB · Hit: 21
Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
hp pismanlıktır

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık

Ruffian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
895
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Laptop, PC, Limitler
at çöpe gitsin(!) bakımlarını yaptırın idare edin.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
600
İsim
Toprak
hp pismanlıktır
Adamın bir sorunu var gelip burda embesil embesil yorum yapıyorsunuz. Adam almış bir kere bunu söyledikten sonra hayatınızda ne değişti? Arkadaşın sorunu çözüldü mü? İyi bir marka değil bunu herkes biliyor ama bir sorun var ise onu çözmeye çalışın gelip burda saçma sapan yorumlar yapmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hp victus 16 e0xxx
ryzen 5 5600h
nvidia rtx 3060
8 gb 4x2 ram
win 11
yukarıda donanım bilgilerini verdiğim bilgisayarımı 1 sene önce amazondan aldım işletim sistemsiz geldi kendim win 11 kurdum hiç sorunsuz cyberpunk rdr2 ikisini de yüksek ayarlarda saatlerde oynadım ve bilgisayar hiç 90 dereceyi bile görmedi kyk yurdunda kalıyorum 3 4 ay sonra bilgisayar aşırı ısınmazken bilgisayarımın fanları toz içindeydi bende kendim açıp temizledim ARCTİC MX4 macun ile macununu değiştirdim ve format attım formattan sonra bilgisayar aşırı ısınmaya başladı saçma sapan gereksiz fan açmaya dying light gibi eski bir oyunda bile sürekli fps im düşmeye başladı bende format attıktan sonra bişeyi yanlış kurdum herhalde diyerek tekrar format attım tüm diskleri temizledim tekrar tekrar kontrol ederek driverları kurdum sorunum hala çözülmedi dying light oynarken bilgisatar 102 derecelerde oynatıyor ets 2 oynuyorum aynı şekilde oynarken aşırı fan sesi gelmiyor yani fanı el ile max a aldığımdaki sesten bahsediyorum maxtan neredeyse yarı yarıya daha az ses geliyor sorunum sizce nedir baya araştırdım benzer sorun bulamadım lütfen yardımcı olun

Yüksek ihtimal macun pump -out olmuştur mx-4 pump out oluyor laptopta

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
Adamın bir sorunu var gelip burda embesil embesil yorum yapıyorsunuz. Adam almış bir kere bunu söyledikten sonra hayatınızda ne değişti? Arkadaşın sorunu çözüldü mü? İyi bir marka değil bunu herkes biliyor ama bir sorun var ise onu çözmeye çalışın gelip burda saçma sapan yorumlar yapmayın.

Yüksek ihtimal macun pump -out olmuştur mx-4 pump out oluyor laptopta
Sen kaan yazgan mısın bro

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Furkan Harmancı
Formattan sonra oldu demişsin ama formatla macun değişimini aynı anda yaptıysan macun değişiminden kaynaklı olabilir. Aşırı ısınma yazılımsal değil donanımsaldır. Ya yeterli hava alamıyordur yani tozludur. Ya da kullandığın termal macun orjinal değildir ısıl iletkenliği düşük olduğu için ısınıyordur. Ya da termal macun sürerken düzgün bir uygulama yapamamışsındır. Vidaları yeterince sıkmadığın için soğutma bloğu yüzeyi tam öpmüyordur. Bu nedenlerden birisidir.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
600
İsim
Toprak
Sen kaan yazgan mısın bro
Ne alaka siz iyimisiniz? Forumdaki tüm mesajlarınız çok garip ve genelde yanlış bilgiler. Adam macun değişimi yapmış sonra ısınma sorunu çıkmış bunun marka ile ne alakası var. Dışardan müdahale vs olmasa hak vercem eyvallah adam dışardan müdahale yapmış belliki macunu ya yanlış uygulamış ya da pump out olmuş burda saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Ne alaka siz iyimisiniz? Forumdaki tüm mesajlarınız çok garip ve genelde yanlış bilgiler. Adam macun değişimi yapmış sonra ısınma sorunu çıkmış bunun marka ile ne alakası var. Dışardan müdahale vs olmasa hak vercem eyvallah adam dışardan müdahale yapmış belliki macunu ya yanlış uygulamış ya da pump out olmuş burda saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.
çok sinirlisin ondan dedim. Sakince söyleyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Sınırlı değilim, sadece böyle şeylere sinir oluyorum. Adamın sorunu var yardımcı olabiliyorsan ol olamiyosan konuya mesaj yazmassin
ben okurken içeriği atlamışım hp victus ısınıyor diye okumuşum. Mesajı gece saat 02 gibi yazmışım içeriği okumaya mecalim kalmadan yorum atmışım

hp victus 16 e0xxx
ryzen 5 5600h
nvidia rtx 3060
8 gb 4x2 ram
win 11

macunu yanlış sürmüş olabilirsin. veya çok fazla yada çok az.
macun kalitesini bilmiyorum belki ondan da olabilir..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,452
Üyeler
148,080
Son üye
Wallentem
Top Bottom