Neler Yeni

Huawei matebook 14 cihazın iadesi

ChemieAD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Arda Semeroğulları
Hepsiburadadan geçen hafta 7500 TL'ye Huawei Matebook 14 16 GB + 512 GB SSD versiyonunu aldım. Yanında çanta ve mouse hediyesiyle geldi. Laptop beklentilerimin altında kaldı. Normalde herkeste içinde ya WDC marka yada Samsung marka SSD oluyordu. Bende ilk defa duyduğum YMTC P005 marka çin malı SSD vardı. Aynı zamanda ramleri de samsung marka değildi. Micron marka 3200 Mhzdi. Huawei Türkiye satıcısından aldım. Huawei kendi resmi sitesinde 14 güne kadar koşulsuz iade alacağını söylemişti. Resmi e ticaret sitesinde. Hepsiburadada resmi satıcısına yazdığımda ise aşağıda bıraktığım "Açılmış elektronik ürünler 2. el statüsüne girip satılabilirliğini kaybettiğinden bahsediyor. Ürünün 4 köşesinde felaket bir biçimde ışık sızması var. Hoparlorler çok boğuk. Ve model sorguladığımda bana gelen modelin KLVL- WFH9 olduğu yazıyor. Lakin bilgisayardaki model adından kontrol ettiğimde KLVL-WXX9 yazıyor böyle bir modelde varmış. Umarım o XX kısmı sansür değildir. Ben bu cihazı beğenmedim söyledikleri ile elime gelen cihaz farklıydı. 1 hafta beklediğim için değişim istemiyorum artık yıldım. Değişim yapsam esc tusunda sıkıntılı çok insana denk gelmiş. Banada bunlardan biri gelecek diye korkuyorum ve iade etmek istiyorum. Bu konuda iade eden yada bilgisi olanların önerilerini bekliyorum aşağıya fotoğrafları bırakıyorum.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-08-24 133156.png
    Ekran görüntüsü 2021-08-24 133156.png
    113.3 KB · Hit: 33

java

80+ Bronze
Bende hocam Matebook d14 kullanıcısıyım 14 alcaktım onun yerine d14 aldım keşke hocam araştırsaydınız. :/
O model çok sıkıntılı bir model.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada hocam zaten ramlerin micron olması normal samsung ram yok içinde bide hocam o dediğiniz ssd değil ssd çipi.

ChemieAD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Arda Semeroğulları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende hocam Matebook d14 kullanıcısıyım 14 alcaktım onun yerine d14 aldım keşke hocam araştırsaydınız. :/
O model çok sıkıntılı bir model.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada hocam zaten ramlerin micron olması normal samsung ram yok içinde bide hocam o dediğiniz ssd değil ssd çipi.
araştırdım hocam sorun çıkmadı lakin beklentilerimin altında kaldı. Olumlu yorumlara baktım. Esc modelinde kronik sıkıntı yok ışık sızması şans işi idi. SSD modeline gelince YMTC P005 Active ssd çıkıyor. Çinli bir markamış böyle bir modeli varmış.

erenkesk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
eren
hocam aynı sorunlar bende de var ve aynı şeyden bende korkuyorum bide ekstra olarak bilgisayar şarja takılıyken elimde o elektriği hissedebiliyorum

Top Bottom