Neler Yeni

İ3 12100F, GTX 1080 Tİ Sistem Hiçbir oyun açılmıyor

DsTnYzN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammed Ali Algündüz
Merhabalar. Bilgisayarımdan bir oyun açmaya çalıştığımda açılmıyor. Mount&Blade II: Bannerlord bir kere açıldı. Biraz oynadım. Hata verip oyun kapandı. Masaüstü siyah ekranda kaldı. Oyunlarım Steam kütüphanesinde. Oyunu başlat diyorum. Oyun çalışıyor diyor. Sonra açılmadan başlat yazısı tekrar geliyor. Yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Sadece lol oynayabiliyorum. Kullandığım sistem özellikleri;
Intel İ3 12100F işlemci, ASUS Z690 TUF GAMİNG PLUS anakart, (2x8) 16 GB DDR5 5600 Mhz CL 40 ram, Kingston KC 600 512 GB SSD, Seagate 500 GB HDD, ASUS ROG STRİX GAMİNG GTX 1080 Tİ.

DsTnYzN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammed Ali Algündüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
mod falan kullanıyorsan onlar hata verebiliyor oyunla alakalı
Mod felan kullanmıyorum. Oyunu yeni indirdim. İlk açtığımda hata verdi. XMP kapatıp tekrar denedim. Oyun açıldı 5 dk oynadım. Hata verip masaüstüne attı. Siyah ekran oldu. Bilgisayarı yeniden başlattım. Oyunu açmaya çalıştığımda safe mod açılsın mı? diyor.

The Batman

80+ Silver
Mod felan kullanmıyorum. Oyunu yeni indirdim. İlk açtığımda hata verdi. XMP kapatıp tekrar denedim. Oyun açıldı 5 dk oynadım. Hata verip masaüstüne attı. Siyah ekran oldu. Bilgisayarı yeniden başlattım. Oyunu açmaya çalıştığımda safe mod açılsın mı? diyor.
windowsta bir sorun olabilir güvenli mod diyorsa

DsTnYzN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammed Ali Algündüz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    13.6 KB · Hit: 49

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,138
İsim
Hamza Ziya Üstün
Steamın kendinde sorun olabilir. Bugün bir arkadaşım da benzer bir sorun yaşadığını söylemişti. Silip yüklemeyi denedin mi? Konudan bağımsız olarak ne acayip sistemin varmış i3 f işlemciye z690, strix 1080 falan

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,811
İsim
göksel yurtcan
hocam aynı sorun bendede olmuştu tek çözümü format atmakta buldum ben

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,138
İsim
Hamza Ziya Üstün
Ram yetersiz diyor. Oyun dosyaları bozulmuş olabilir dosya doğrulama yapın. Rami söküp takın. Bios güncellemelerini yapın

DsTnYzN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammed Ali Algündüz
Steamın kendinde sorun olabilir. Bugün bir arkadaşım da benzer bir sorun yaşadığını söylemişti. Silip yüklemeyi denedin mi? Konudan bağımsız olarak ne acayip sistemin varmış i3 f işlemciye z690, strix 1080 falan
Bir de Noctu NH-D15 işlemci soğutucu var. xd
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ram yetersiz diyor. Oyun dosyaları bozulmuş olabilir dosya doğrulama yapın. Rami söküp takın. Bios güncellemelerini yapın
Dosya doğrulama yaptım. XMP kapatıp oyuna girdim. Hatta oynadım bile. Sonra farklı bir hata verip oyundan attı. Masaüstü siyah ekranda kaldı. Neden rami söküp takmalıyım anlamadım. Bir şey değişmez.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,138
İsim
Hamza Ziya Üstün
Ramde hata var diyor hata ekranındaki yazıda. Ramleri sök sarı kısımları silgiyle silip tekrar tak öyle bir dene

Bir de senin pc şu herhalde

Ekler

• Screenshot_20230319-214453~2.png
    Screenshot_20230319-214453~2.png
    403.3 KB · Hit: 30

DsTnYzN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammed Ali Algündüz
Ramde hata var diyor hata ekranındaki yazıda. Ramleri sök sarı kısımları silgiyle silip tekrar tak öyle bir dene

Bir de senin pc şu herhalde
AHAHAHAH aynen brom benim pc bu xddd. Ne güldüm ya.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,515
İsim
Emre Zengin
Merhabalar. Bilgisayarımdan bir oyun açmaya çalıştığımda açılmıyor. Mount&Blade II: Bannerlord bir kere açıldı. Biraz oynadım. Hata verip oyun kapandı. Masaüstü siyah ekranda kaldı. Oyunlarım Steam kütüphanesinde. Oyunu başlat diyorum. Oyun çalışıyor diyor. Sonra açılmadan başlat yazısı tekrar geliyor. Yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum. Sadece lol oynayabiliyorum. Kullandığım sistem özellikleri;
Intel İ3 12100F işlemci, ASUS Z690 TUF GAMİNG PLUS anakart, (2x8) 16 GB DDR5 5600 Mhz CL 40 ram, Kingston KC 600 512 GB SSD, Seagate 500 GB HDD, ASUS ROG STRİX GAMİNG GTX 1080 Tİ.
BIOS güncel değilse başta Intel ME'yi güncelle:
1) Başta Intel ME'yi güncelle. (https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios/?model2Name=TUF-GAMING-Z690-PLUS) Bu linkten aşağı doğru sayfayı indir Intel ME göreceksin çıkan en son sürüm 16.1.25.2020 sürümünü indir.
2) İndirdikten sonra klasöre çıkart. Klasöre çıkarttıktan sonra MEUpdateTool.exe'yi çalıştır. Çalıştırdıktan sonra (arka planda açık uygulama olmasın) Yes (evet) tuşuna basın ve bitirdikten sonra OK (tamam) tuşuna basarak bilgisayarı yeniden başlatın, güncellediğinden emin olmak için Delete tuşu ile BIOS'a girip F7 tuşu ile Advanced Mod'a geçip Main menüsünden ME FW Versionunu kontrol edebilirsin.
Not: Bu işlemi yapmadan BIOS'u en son sürüme güncelleme!
Not 2: Eğer hata verirse buradan Intel Management Engine Interface V2240.3.4.0(SW 2242.3.34.0) For Windows 10/11 64-bit ve Intel SIO Driver V30.100.2221.20 for Windows 10 64-bit and Windows 11 64-biti indiririp tekrardan dener misin? (https://www.asus.com/tr/motherboard...esk_download/?model2Name=TUF-GAMING-Z690-PLUS)

Şimdi sıra BIOS güncellemeye geldi:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 2204 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios/?model2Name=TUF-GAMING-Z690-PLUS
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra TUF-GAMING-Z690-PLUS-ASUS-2204.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki TUF-GAMING-Z690-PLUS-ASUS-2204.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

Top Bottom