Neler Yeni

İ34130 ve GT1030 Sistem Muhtemel PSU Problemi

Jesy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yavuz Selim Yurtçu
Merhaba,
Yaklaşık birkaç ay önce kasamda BIOS pili değiştirirken yanlışlıkla pilin altındaki etiketi çıkarmayıp PSU'yu 2 kere kısa devre korumasına sokmuştum. Kullanmadığım zamanlarda kasayı prizden çeken biriyim. Kısa devre korumasından sonra prize taktığım an gelen elektrik geç gelmeye başladı ve ayrıca prize takılıyken bilgisayarı kapattığımda tekrar açamıyorum prizden çekip tekrar elektrik gelmesini beklemem gerekiyor. Ayrıca BIOS'tan USB'lere kapalıyken güç gitmemesini sağlayınca sistem hepten açılmıyor.
Sizce sorun anakartta mı PSU da mı ne yapmamı önerirsiniz?
PSU: Aerocool VX Plus 400W.
Anakart: Gigabyte H81M-S2PV

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Pc çalışır halde mi bataryayı değiştirdin? :oops:

• Beğen
Reaksiyonlar: Jesy

Jesy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yavuz Selim Yurtçu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pc çalışır halde mi bataryayı değiştirdin? :oops:
Hayır tabii ki sadece pili takarken arkasındaki etiketi fark etmeyip taktım. Açtığımda ise kısa devre koruması devreye girdi :censored:

_Zaur_

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,438
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Hayır tabii ki sadece pili takarken arkasındaki etiketi fark etmeyip taktım. Açtığımda ise kısa devre koruması devreye girdi :censored:
abi pilin anakarta bakan tarafında etiket olmaz

Arka tarafında da etiket olsada olmasada farketmez. Çünkü pilin yan tarafından anakart kontağı değiyo

Pili ters taktmışsın belki? Eminmisin doğru yöne taktığına?

• Beğen
Reaksiyonlar: Jesy

Jesy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yavuz Selim Yurtçu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
abi pilin anakarta bakan tarafında etiket olmaz

Arka tarafında da etiket olsada olmasada farketmez. Çünkü pilin yan tarafından anakart kontağı değiyo

Pili ters taktmışsın belki? Eminmisin doğru yöne taktığına?
Doğru yöne taktım hatta şöyle diyim pilsiz çalıştırmaya kalkınca da kısa devre koruması devreye giriyor anlamadım şahsen
Şuan açılıyor sistem bir sorun yok ama anlattığım sorunlar mevcut

Aykut D.

80+ Gold
Merhaba,
Yaklaşık birkaç ay önce kasamda BIOS pili değiştirirken yanlışlıkla pilin altındaki etiketi çıkarmayıp PSU'yu 2 kere kısa devre korumasına sokmuştum. Kullanmadığım zamanlarda kasayı prizden çeken biriyim. Kısa devre korumasından sonra prize taktığım an gelen elektrik geç gelmeye başladı ve ayrıca prize takılıyken bilgisayarı kapattığımda tekrar açamıyorum prizden çekip tekrar elektrik gelmesini beklemem gerekiyor. Ayrıca BIOS'tan USB'lere kapalıyken güç gitmemesini sağlayınca sistem hepten açılmıyor.
Sizce sorun anakartta mı PSU da mı ne yapmamı önerirsiniz?
PSU: Aerocool VX Plus 400W.
Anakart: Gigabyte H81M-S2PV
Pili sök tak yap . Sorun çözülmez ise hata yaptığı sırada güç kaynağına sıcak hava tut eğer ısıttığın zaman düzgün açılıyorsa psu'yu servise ver .

Top Bottom