Neler Yeni

i5 10400f işlemcili sisteme ekran kartı ve monitör önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Atilla BAYAR
Elimde böyle bir sistem var,

Intel Core i5 10400F
MSI GeForce GT 1030
MSI B460M-A Pro
16GB RAM
650W PSU
1366x768 60 hz bir monitör

Ana kartım sanırım biraz eskide kalmış ama değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. Ana kartım ve işlemcimi değiştirmeden, ekran kartımı ve monitörümü değiştirmek istiyorum.
Darboğaz yaşamadan sistemi en fazla nasıl yükseltebilirim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
furkan
knk lar bu yorum herkese cevap vermek ve bu karışıklılığı bitirmek içindir şimdi bu linkten erişiceğiniz siteden önce arama çubuğunun altındaki calculators kısmına ordanda games bottleneck kısmına girip sisteminizi ve oynamak istediğiniz oyunu yazıyorsunuz bazı oyunlar henüz yok ama çok çok küçük bir kısım neyse sonrasında ise çözünürlüğü 1440 p ye alıyorsunuz [ 1080 p de program yüzde 90 oranında hatalı hesaplıyo] ve böylelikle gerçek dar boğaz değerini görüyor sunuz

ek bilgi dar boğazda yüzde 10 20 arası normaldir ayrıca amd fsr 2.0 ve 3.0 destekli oyunlarda[ 5500 ve sonrası 3.0 teknolojisini kapsıyor} fsr açtığınızda 2024 nisan sonu 5500 ve sonrası olan kart modellerine gelecek yeni dırayvırlar ile yüzde 25 35 arası darboğazı rahatlıkla önleyebilirsiniz

İYİ OYUNLAR
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde böyle bir sistem var,

Intel Core i5 10400F
MSI GeForce GT 1030
MSI B460M-A Pro
16GB RAM
650W PSU
1366x768 60 hz bir monitör

Ana kartım sanırım biraz eskide kalmış ama değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. Ana kartım ve işlemcimi değiştirmeden, ekran kartımı ve monitörümü değiştirmek istiyorum.
Darboğaz yaşamadan sistemi en fazla nasıl yükseltebilirim?
EN SON ATTIĞIM YORUMA BAK LTFN

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Atilla BAYAR
O işlemciye taş çatlasın RX 6600 takılır önerimde odur. Monitör için yine bütçeye göre seçenekler önerilir.

Ürün tavsiyesi istediğiniz konularda bütçenizi de belirtin hocam. 6800xt önereceğim bütçe yetmeyecek belki
İşlemcinin, yüksek bir ekran kartı kaldıracağını düşünmediğimden bütçe belirtmemiştim. Bir arkadaş vsr teknolojisi ile darboğazın engellenebileceğini söylemiş ama monitör çok eskidiğiden dolayı kesinlikle değişmeyi düşünüyorum. Bütçem monitör dahil 8000 lira. Bu bütçeyle 2k çözünürlüğe zor çıkılacağı için 1080p monitör olucağını düşünüyorum.

O işlemciye taş çatlasın RX 6600 takılır önerimde odur. Monitör için yine bütçeye göre seçenekler önerilir.
Sizlere güvendiğimden dolayı fazla piyasa araştırması yapmadım ama şöyle bir monitör buldum. RX 6600 ekran kartını sahibindendeki ilanlar üzerinden 5000 lira civarına aldığımı varsayarsak bu monitör iş görür mü cevaplarınızı bekliyorum.

İlk cevabı siteyi kullanmaya yabancı olduğumdan yanlışlıkla attım. Umarım forum kurallarına aykırı bir sorunu yoktur.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,889
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
O sırada 3080Ti takan ben 🥲🥲
Ekran Alıntısı.png

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu

İşlemcinin, yüksek bir ekran kartı kaldıracağını düşünmediğimden bütçe belirtmemiştim. Bir arkadaş vsr teknolojisi ile darboğazın engellenebileceğini söylemiş ama monitör çok eskidiğiden dolayı kesinlikle değişmeyi düşünüyorum. Bütçem monitör dahil 8000 lira. Bu bütçeyle 2k çözünürlüğe zor çıkılacağı için 1080p monitör olucağını düşünüyorum.
Zaten 6800 alamayacağınızı az çok tahmin ediyordum.Sadece basit bir kulaklık alırken bile bütçe belirtmeniz tavsiye verenlere kolaylık olur.
Monitör dahil 8k ise, arkadaşın önerdiği rx6600xt bile alamazsın. Ikinci el'de 4800-5k'dan başlıyor. Monitör desen 1080p 4-5k . Bütçe sonsa rx5700xt'i şu eleman baya iyi fiyata satıyor. Gigabyte versiyonu gayet iyi.

Adam bildiğin kaynağın kendisi. 🤣

Zaten 6800 alamayacağınızı az çok tahmin ediyordum.Sadece basit bir kulaklık alırken bile bütçe belirtmeniz tavsiye verenlere kolaylık olur.
Monitör dahil 8k ise, arkadaşın önerdiği rx6600xt bile alamazsın. Ikinci el'de 4800-5k'dan başlıyor. Monitör desen 1080p 4-5k . Bütçe sonsa rx5700xt'i şu eleman baya iyi fiyata satıyor. Gigabyte versiyonu gayet iyi.

Adam bildiğin kaynağın kendisi. 🤣
Geriye kalam parayla da şu monitörü alırsın. Yine fena değil iş göŕür.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,889
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Top Bottom