Neler Yeni

İ5 11400f işlemci için en iyi f/p kule tipi soğutucu önerisi

THE V

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Volkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım, Linux, Gitar, Müzik, Resim, Pc farkettim de baya da varmış.
3 fanlı olması hoş fakat ölçüleri büyük gibi geldi, benim anakarta uymayabilir.
Kasa Modelini inceledim benzer bir ölçü var kendi kullandığım anakart ve kasa modeli ile o nedenle sorun yaşamayacağını düşünüyorum bana göre tabi daha iyi modeller vardır lakin arasında pekte fazla ısı derecesi oynamıyor o nedenle f/p olarak bunu tercih et derim. Diğer arkadaşların attığı snow da baya iyi diyorlar onada dikkat etmeni incelemeni öneririm.

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
11400f ile bunu kullanıyorum. Stok soğutucuya göre çok iyi değerde sıcaklık veriyor. tavsiye ederim.
Yorumunuz için teşekkürler. Satın alma linkine tıklayıp biraz yorumları okudum. Benim işlemci ve anakartın aynısını kullanan bi arkadaşın yorumuna göre takılacak alana büyük geliyormuş bu fan o yüzden bende öyle bir problem yaşamak istemiyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Yorumunuz için teşekkürler. Satın alma linkine tıklayıp biraz yorumları okudum. Benim işlemci ve anakartın aynısını kullanan bi arkadaşın yorumuna göre takılacak alana büyük geliyormuş bu fan o yüzden bende öyle bir problem yaşamak istemiyorum.
X125'i alabilirsin. T6 Ultrayla aynıdır. daha güzel görünür. ve daha ucuzdur.

oruchan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Abdullah Oruçhan
DA-G5 ile kullanıyorum. anakart işlemci ram ekran kartı aynı. Kasa farklı sadece. Alırken kasa yüksekliğini göz önünde bulundur kapak kapanmayabilir. spec delta rgb kasaya uyumlu oldu. Alırken x125 ile t6 ultra arasında kalmıştım ben. Çok farkedeceğini sanmıyorum. Uygun olanı al bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
doğan yücel
snowman bende var kullanıyorum öyle goruldu gibi buyuk sirşey değil ve soğutması da stok dan 2 tık daha iyi o paraya bence değmez ben yarı fiyatına almıştım

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
DA-G5 ile kullanıyorum. anakart işlemci ram ekran kartı aynı. Kasa farklı sadece. Alırken kasa yüksekliğini göz önünde bulundur kapak kapanmayabilir. spec delta rgb kasaya uyumlu oldu. Alırken x125 ile t6 ultra arasında kalmıştım ben. Çok farkedeceğini sanmıyorum. Uygun olanı al bence.
Dark Freezer X125, X127, X129 modelleri - snowman t6 - gametech freezer hd 2.0 - ID-COOLING SE-214-XT - Id-cooling flostflow X

Gelen yorumlar içerisinden aklıma yatanlar bunlar şuan çok kararsızım. Hem takarken problem yaşamak istemiyorum hemde maximum soğutma sağlamasını istiyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,534
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Dark Freezer X125, X127, X129 modelleri - snowman t6 - gametech freezer hd 2.0 - ID-COOLING SE-214-XT - Id-cooling flostflow X

Gelen yorumlar içerisinden aklıma yatanlar bunlar şuan çok kararsızım. Hem takarken problem yaşamak istemiyorum hemde maximum soğutma sağlamasını istiyorum.
X125'i al geç. T6 Ultrayla aynı güçte. daha estetik görünüyor ve i5 11400F için yeterli model. Yanına da bir tane Wipaste C2 al oldu bitti.

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
X125'i al geç. T6 Ultrayla aynı güçte. daha estetik görünüyor ve i5 11400F için yeterli model. Yanına da bir tane Wipaste C2 al oldu bitti.
Teknobiyotikte 285 tl şuanda fiyatı gayet makul. Umarım soğutma konusunda da etkilidir. Ölçüleri olmazsa iade yapılabiliyor mu acaba bu sitede biliyor musunuz ?

dalpirin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Alperen Dal
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleSistem özellikleri:
İ5 11400f işlemci
asus prime h510m-e anakart
2xGskill 3200 mhz ram
rx6600 ekran kartı
Kioxia 500gb m2 ssd
gamebooster gb-g3309b kasa

Yeni almış olduğum bu özelliklerdeki sisteminde yüksek sıcaklık problemi yaşamaktayım. İşlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden işlemciye daha iyi bir soğutucu almaya karar verdim. Yalnız kafamda bazı soru işaretleri var. "Tek fanlı mı çift fanlı mı Kule tipi soğutucuyu tercih etmeliyim? Kule tipi soğutucuyu taktıktan sonra temperli cam düzgünce kapanır mı? Ramlere temas edip onlara zarar verir mi? Kasa fanlarıyla birlikte uyumlu bir şekilde çalışarak hava akışını düzgün bir şekilde sağlar mı ?" Birisi bana bu konularda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Not: Bu sistemle full hd ayarlarda rainbow six siege oynarken 90-100 derece aralığında bir sıcaklık alıyorum. Steam PUBG oynarken 85-95 derece aralığında bir sıcaklık alıyorum. Diğer oyunlarda 70-85 derece sıcaklık alıyorum. Sistem boştayken 40-50 civarı bir sıcaklık alıyorum.

Not 2: Bu sıcaklıkları ölçmek için kullandığım programlar şunlardır; Aida64, Msi Afterburner, Core Temp
selamlar öncellikle problemin sebebi stok fanların intel core i5-11400F gibi güçlü bir işlemci için yetersiz kalıyor. Sıvı sogutma daha mantıklı sessiz çalışması adına.

Crawl00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Eren
selamlar öncellikle problemin sebebi stok fanların intel core i5-11400F gibi güçlü bir işlemci için yetersiz kalıyor. Sıvı sogutma daha mantıklı sessiz çalışması adına.
Yorumunuz için teşekkürler. Sıvı soğutma fiyatları biraz yüksek olduğu için pek sıcak bakmıyorum o duruma ama dediğiniz gibi daha iyi olacağı kesin. Kule tipi fanın da işime büyük ölçüde yarayacağını düşünüyorum. Birçok öneri geldi aralarından birisini seçip alacağım.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Yorumunuz için teşekkürler. Sıvı soğutma fiyatları biraz yüksek olduğu için pek sıcak bakmıyorum o duruma ama dediğiniz gibi daha iyi olacağı kesin. Kule tipi fanın da işime büyük ölçüde yarayacağını düşünüyorum. Birçok öneri geldi aralarından birisini seçip alacağım.
X125 i al geç @DerratiX dediği gibi 😀

İşlemcin 70 derece bile görmez o soğutucu ile, kasana büyük ihtimalle sorunsuz şekilde takılır, fiyatı da gayet uygun.

Bir de yanına iyi bir termal macun alırsanız daha da iyi olur tabi 😀

Top Bottom