Neler Yeni

i5 650 upgrade mi anakart üzerine yeni sistem mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Hamoodoğlu
Bütçe
10000
Bugün upgrade konusunda ufak bi yardım alıcam. Aslında upgrade demek pek de doğru olmaz çünkü büyük ihtimalle bilgisayarı tamamen yenilemem gerekecek her neyse her şeyi başlıklar altına ayırıcam ki okumak daha kolay olsun

Sistemim
Cpu I5 650
Ram 2 tane 4gb 1600mhz DDR 3 markasını bilmiyom
Anakart İntel h55 saçma ***** bi anakart
Psu falan önemli değildir ama yine markasını bilmediğim basit donanımlar var

Sistem eskiden böyle değildi 1080 tilı klasik bi toplama pcm vardı

Özet geçmek gerekirse 2 yıl önce sokaktaki trafoya yıldırım düştü ve bu pc tamamen yandı ben de evdeki parçalardan çorba bi pc yaptım ekran kartı bulamadım ve cpunun apu olduğunu bilmiyodum ama apuymuş o yüzden şuan kullanabiliyorum fakat çok büyük bir performans eksiği var
bunun yanı sıra yine apu bir sistem toplayıp sonra üstüne ekran kartı eklemeyi düşünüyorum çünkü bütçem yok yine evdeki parçalar arasında bi b450m a pro max buldum amd işlemcim vs olmadığı için hiç üstünde bir şey yapamadım ve iyi bi anakarta benzediği için yeni sistemin iskeletini bu anakartla oluşturmak istiyorum üstüne fena olmayan bi sistem dizmek için yardımlarınızı bekliyorum

Kerem gök

80+ Silver
bütçeni bilmiyorum ama 2. el bi 1650 super seni düşük orta ayarlarda idare eder bir süre. yanına da r5 1600 falan alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Hamoodoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
butce varsa am5 yoksa am4 tabanli
10k şuan bütçem derslerle uğraştığım için çalışamıyorum maalesef bir şeyler önerebilir misin işlemci konusunda
bu arada anakart am4 destekliyo eminim ama am5 destekliyor mu tam bilmiyorum

bütçeni bilmiyorum ama 2. el bi 1650 super seni düşük orta ayarlarda idare eder bir süre. yanına da r5 1600 falan alabilirsin
ekran kartına bütçe yetiştirebileceğimi düşünmediğimden sağlam bi apu topalyıp ileride derslerden kurtulup çalışmaya başladığımda eklemeyi düşünüyorum ki yaklaşık bir yıl falan sonra olur bu
bütçem 10k yukarıda yazıyor

Son düzenleme:

invy

80+ Bronze
10k şuan bütçem derslerle uğraştığım için çalışamıyorum maalesef bir şeyler önerebilir misin işlemci konusunda
bu arada anakart am4 destekliyo eminim ama am5 destekliyor mu tam bilmiyorum

ekran kartına bütçe yetiştirebileceğimi düşünmediğimden sağlam bi apu topalyıp ileride derslerden kurtulup çalışmaya başladığımda eklemeyi düşünüyorum ki yaklaşık bir yıl falan sonra olur bu
bütçem 10k yukarıda yazıyor
İşlemci Xeon 3440 yada 3450 takabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Hamoodoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci Xeon 3440 yada 3450 takabilirsin
peki öbür anakart üstüne bir şeyler yapabilir miyiz çünkü bu anakartın potansiyeli çok düşük sanırım istediğim performansı alabileceğimi düşünmüyorum

invy

80+ Bronze
peki öbür anakart üstüne bir şeyler yapabilir miyiz çünkü bu anakartın potansiyeli çok düşük sanırım istediğim performansı alabileceğimi düşünmüyorum
öbür anakarta Ryzen 5 3600 RX 570 580 Çok güzel olur 2. el olarak 3.5 3k ya kapanır 2 si

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Arda Hamoodoğlu
öbür anakarta Ryzen 5 3600 RX 570 580 Çok güzel olur 2. el olarak 3.5 3k ya kapanır 2 si
çok teşekkürler biraz bakacağım eğer vaktin varsa sen de bakıp ilan atabilir misin bana

• Beğen
Reaksiyonlar: invy
Top Bottom