Neler Yeni

i5 8400 işlemciye hava soğutucu?

TheOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Orhan TULUNAY
Yaklaşık 2 yıldır stok soğutucu ile kullanıyorum. Malum bu virüs nedeli ile evde vakit geçirme ve oyun sürüleri artınca fark ettim ki işlemcim iyi soğumuyor ve fps drop ları yaşıyorum.

Önerebileceğiniz bir soğutucu var mıdır?
Bende MSI Core Frozr L düşündüm ama stok yok hiç bir yerde. Bundan dolayı MSI Core Frozr S ya da Cooler Master Air MA410P düşünüyorum.

Siz ne önerirsiniz çok devasa boyutlu soğutucular düşünmüyorum fiyat olarakta 500-600₺ max. düşünüyorum.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Yaklaşık 2 yıldır stok soğutucu ile kullanıyorum. Malum bu virüs nedeli ile evde vakit geçirme ve oyun sürüleri artınca fark ettim ki işlemcim iyi soğumuyor ve fps drop ları yaşıyorum.

Önerebileceğiniz bir soğutucu var mıdır?
Bende MSI Core Frozr L düşündüm ama stok yok hiç bir yerde. Bundan dolayı MSI Core Frozr S ya da Cooler Master Air MA410P düşünüyorum.

Siz ne önerirsiniz çok devasa boyutlu soğutucular düşünmüyorum fiyat olarakta 500-600₺ max. düşünüyorum.
Bence ayaküstü masraf çıkarmaya gerek yok dostum. Ufak bir kasa temizliği ve termal macun değişikliği ile halledebilirsin. Stok soğutucu gayet yeterli o işlemci için. Neye dayanarak söylüyorsun dersen ben de i5 9400 kullanıyorum ve ziyadesiyle yeterli geliyor.

Ama ben illa soğutucu almak istiyorum dersen bu fan 15-20 derece kadar fark sağlayabilir.

TheOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Orhan TULUNAY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence ayaküstü masraf çıkarmaya gerek yok dostum. Ufak bir kasa temizliği ve termal macun değişikliği ile halledebilirsin. Stok soğutucu gayet yeterli o işlemci için. Neye dayanarak söylüyorsun dersen ben de i5 9400 kullanıyorum ve ziyadesiyle yeterli geliyor.

Ama ben illa soğutucu almak istiyorum dersen bu fan 15-20 derece kadar fark sağlayabilir.

Aslında haklısın dostum overclock vs bişe yapamayacağım için bende düşünmedim ama yaza doğru falan belki i5-7 K işlemci alırsam birde bu dolar sağolsun iyice fiyatlar katlarsa diye bakayım dedim. Hani ileriye dönükte çok sıkıntı olmasın diye. Ama bakmaya başladıkça kafa kalmadı kasam ram lerim vs rgb ışıklandırmalı olunca L olana yöneldim hiç bir yerde stok yok. Sonra ona denk diğer markaların rgb li olanlarına baktım(tamamen görsellik) onlarda ya devasa ram ler aşağıda kalacak ve rgb li almamın bi anlamı kalmayacak. Öyle kararsız kaldım.

Top Bottom