Neler Yeni

İ5-9400F İŞLEMCİ ISI PROBLEMİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emirhan Gök
Selamun aleyküm arkadaşlar. İ5-9400f modeli bir işlemcim var MSI h310m pro vdh plus anakartta stok soğutucuyla kullanıyorum. İşlemci boşta 45 55 arası çalışıyor google üzerinde sekme açıp gezinince 60 61 derecelere kadar çıkıyor. Oyuna girdiğimde en düşüktür ayarlarda valorantta 90 dereceyi buluyor gtada dahada fazla. Alt tab atıp masaüstüne gelince direkt olarak 10 derece azalma gözüküyor ekranda. 4 yıllık Termal macunu temizleyip cooler Masterin htk 002 macununu uyguladım ama sonuç aynı. Oyun oynarken fan uçak motoru gibi dönüyor 😃.
1. Ne yapmam lazım size burada değerleri göstermek için bana yardımcı olursanız sevinirim
2. Kasanın ön pervanelerinden bir yaprağı kırık. Bazen ön fanlardan birisi start verince dönmüyor elimde tıklatınca çalışmaya başlıyor acaba kasanın fanları yavaşmı dönüyor diye kontrol etmek istedim ama fanlar 4 pinli molexle güç kaynağından bağlı o yüzden fanlara bakamadım
3. Undervolt işlemi yapılabildiğini öğrendim ama voltaj ısı watt değerlerini test yapıp burada paylaşmadan kafama göre iş yapmak istemedim
4. Stok fan yetmiyor olabilir ama 2020 eylül ayında kasamı aldım son 4-5 aya kadar sıkıntısız çalışıyordu çalışan fan neden birden işlemciye yetmemeye başlasın? Aklıma thermalrightın kule tiplerinden birini almak geldi ama önce sorunun tam kaynağını bulmak istedim

Şimdilik aklıma gelenler bukadar eğer soracağınız bir şey varsa cevaplayayım. İlgilenen arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum

Top Bottom