Neler Yeni

i7 11800H Sıcaklık Değerleri Hk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Kaan
Merhaba,sistemde oyun oynarken CPU ortalama %50-80 bandında dolaşırken sıcaklıklara baktığımda bu değerleri görüyorum,değerler anlık değiştiği için tam olarak yorumlayamadım.Bu sıcaklık değerleri bu tarz bir kullanıma göre normal midir,termal throttle'a takılıyor mu ?

sıcaklık değerleri.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhaba,sistemde oyun oynarken CPU ortalama %50-80 bandında dolaşırken sıcaklıklara baktığımda bu değerleri görüyorum,değerler anlık değiştiği için tam olarak yorumlayamadım.Bu sıcaklık değerleri bu tarz bir kullanıma göre normal midir,termal throttle'a takılıyor mu ?

Alıntıyı görüntüle

Gayet normal çünkü 11. Nesil verimlilik açısından en kötü nesillerden biri bu yüzden güç tüketimi fazla oluyor ısınıyor vs.

Laptop altına yükseltici koyup biraz daha sıcaklık düşürebilirsiniz.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i

Alıntıyı görüntüle
Ben zaten termal kısma yaptığını görüyorum...
Çeviri çöp ingilizce kullanın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gayet normal çünkü 11. Nesil verimlilik açısından en kötü nesillerden biri bu yüzden güç tüketimi fazla oluyor ısınıyor vs.

Laptop altına yükseltici koyup biraz daha sıcaklık düşürebilirsiniz.

Ben zaten termal kısma yaptığını görüyorum...
Çeviri çöp ingilizce kullanın.

Merhaba,altında yükseltici zaten var rahat hava alması için,bakımları da 2 ay önce yapıldı fan temizliği+termal macun değişimi şeklinde.Fanları max moda alınca bile sıcaklık düşmüyor nedense.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
An10im1i
Geriye Undervolt kalmış sanırım.
Sistem temizse, sürücüleri de kontrol etmek gerekebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
undervolt veya turbo boost kapatmayı deneyin turbo boost kesin çözüm ancak performans düşüşü elbet olacaktır ama 30 derece fark eder en azından
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba,altında yükseltici zaten var rahat hava alması için,bakımları da 2 ay önce yapıldı fan temizliği+termal macun değişimi şeklinde.Fanları max moda alınca bile sıcaklık düşmüyor nedense.
sıcaklığın düşmeme sebebi laptop olmasından kaynaklı kardeşimde laptop herhangi oyunda 99 derecelere geliyor max fan tüm bakımlarını kendim kaliteli termal macunlarla yapmama rağmen sonuç neredeyse aynı oluyor ancak turbo boost kapattığımda sıcaklık 30 derece düşüyor fps kaybı yaşıyorum ama oynanmayacak kadar kötü değilse bence gayet makul bi kayıp :) Çözüm olarak risk alıp sıvı metal uygularsınız veya fpsden ödün verip turbo boost kapatırsınız turbo boost dediğim işlemcinin otomatik hız aşırtması

Top Bottom