Neler Yeni

Çözüldü✓ i7 3770K destekler mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammed Abdullah Kiki
merhabalar hepsiburada daki indirimli ryzen kartlardan alsam i7 3770k olan işlemcimde problem dar boğaz yaşar mıyım uzun zaman bu mecradan uzak kaldığım için öncelikle idare edecek bir ekran kartı,
belki sonrasında işlemcimi yükseltme durumum olabilir veyahut komple sistem değişme durumum olur

Can...

80+ Platinum
merhabalar hepsiburada daki indirimli ryzen kartlardan alsam i7 3770k olan işlemcimde problem dar boğaz yaşar mıyım uzun zaman bu mecradan uzak kaldığım için öncelikle idare edecek bir ekran kartı,
belki sonrasında işlemcimi yükseltme durumum olabilir veyahut komple sistem değişme durumum olur
Ryzen kart dediğiniz rx 6400 veya rx 6500xt sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rx6500xt yaşayabilir darboğaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammed Abdullah Kiki
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
@dentistofprosthotendo Sorun işlemcinin zayıf kalması değil veri yolunun zayıf kalması.

O ekran kartında AMD veri yolunu öyle daraltmış ki sadece yeni nesil PCI Gen 4 anakartlarla sorunsuz çalışıyor. Sizdeki anakart büyük ihtimalle Gen 3 destekli bile değil %90 Gen 2 destekli. Bu da ciddi sorun çıkaracaktır.

Yani böyle bir sisteme kart alacaksanız Nvidia tercih edin, mesela bütçe yeterse bunu alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammed Abdullah Kiki
@dentistofprosthotendo Sorun işlemcinin zayıf kalması değil veri yolunun zayıf kalması.

O ekran kartında AMD veri yolunu öyle daraltmış ki sadece yeni nesil PCI Gen 4 anakartlarla sorunsuz çalışıyor. Sizdeki anakart büyük ihtimalle Gen 3 destekli bile değil %90 Gen 2 destekli. Bu da ciddi sorun çıkaracaktır.

Yani böyle bir sisteme kart alacaksanız Nvidia tercih edin, mesela bütçe yeterse bunu alabilirsiniz.
çok teşekkür ediyorum aldığım kartı iade edip sizin önerdiğiniz kartı alacağım teşekkür ediyorum :)

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İ7 3770k bulunabiliyor mu ? Bulunsa bende i7-3770k alacağım. Rx 5500Xt de olaydı alacağın kart sorun olmazdı büyğk ihtimal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Muhammed Abdullah Kiki
İ7 3770k bulunabiliyor mu ? Bulunsa bende i7-3770k alacağım. Rx 5500Xt de olaydı alacağın kart sorun olmazdı büyğk ihtimal.
çok uzun zamandır duruyor bilgisayar bende açıkcası yaşım gereği de ilgileneceğim en fazla bir kaç sene olacağı için yine bana problem çıkarmadan rahat oynayabileceğim bir kaç oyun için ekran kartı yükselteyim dedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tam olarak hangisini almıştınız? Sadece merak ettim.

Attığım kart işlemcinle gayet uyumlu olacaktır, yalnız anakartın Z serisi ise işlemcine biraz OC yapman iyi olabilir.
6500 xt aldım da iptal ettim :D

hard rp

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Mert

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
çok uzun zamandır duruyor bilgisayar bende açıkcası yaşım gereği de ilgileneceğim en fazla bir kaç sene olacağı için yine bana problem çıkarmadan rahat oynayabileceğim bir kaç oyun için ekran kartı yükselteyim dedim
İ5-3470 li sistemime 16 gb 2400 mhz ram aldım. Maalesef 1600 mhz üstü çalışmadı.İ7 ye geçersem belki düzelir.
Hayırlı olsun kartınız.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,363
Üyeler
150,261