Neler Yeni

İ9 14900KF ISINMA PROBLEMİ

gktuzun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
GÖKTÜRK UZUN
Merhaba arkadaşlar İ9 14900KF işlemcim var Valorant oynarken 96 derecelere kadar çıkıyor ama anlık olarak çıkıyor izlediğimde 60-75 derece arası geziyor sizce iade etmelimiyim ? Veya iade eden vs varmı süreç nasıl işliyor ?

SİSTEMİM
İ9 14900KF
ASUS GeForce ROG STRIX RTX 4080
64 GB RAM
SIVI SOĞUTUCUDA VAR ADINI HATIRLAMIYORUM
ANAKART MAG Z790 TOMAHAWK WIFI

epalo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Durmuş T.
İade etsen sıcaklık düşecek mi? Bu işlemci böyle sıcaklıklara çıkıyor, sürekli o derece sıcaklıkta kalıyorsa mavi ekran, oyunlarda crash oyun açılır gibi yapıp kapanıyorsa iade eder yenisini talep ederdim ben olsam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
çağrı yeni
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Futbol, Yazılım
Discord
umut68__64443
Merhaba arkadaşlar İ9 14900KF işlemcim var Valorant oynarken 96 derecelere kadar çıkıyor ama anlık olarak çıkıyor izlediğimde 60-75 derece arası geziyor sizce iade etmelimiyim ? Veya iade eden vs varmı süreç nasıl işliyor ?

SİSTEMİM
İ9 14900KF
ASUS GeForce ROG STRIX RTX 4080
64 GB RAM
SIVI SOĞUTUCUDA VAR ADINI HATIRLAMIYORUM
ANAKART MAG Z790 TOMAHAWK WIFI
Bu işlemciler çok ısınıyor normal temizlik ve macun bakımları yaparsan belki 5,6 derece düşebilir

gktuzun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
GÖKTÜRK UZUN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

LoserIl

80+ Bronze
Sıvı soğutma adını söyleyesen daha iyi olur ama çok bir şey yapılamaz aşırı ısınan işlemci

gktuzun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
GÖKTÜRK UZUN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade etsen sıcaklık düşecek mi? Bu işlemci böyle sıcaklıklara çıkıyor, sürekli o derece sıcaklıkta kalıyorsa mavi ekran, oyunlarda crash oyun açılır gibi yapıp kapanıyorsa iade eder yenisini talep ederdim ben olsam.
Daha hiç mavi ekran veya oyunlarda kapanma gibi hatalar almadım günlük 5-6 saat oyun oynuyorum hiç 100 dereceyi gördüğünüde görmedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
çağrı yeni
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Futbol, Yazılım
Discord
umut68__64443

NZXT Kraken 360 RGB 360mm Beyaz İşlemci Sıvı Soğutucu​

Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemim daha 6 aylık bile değil hocam yani daha yeni
Yapacak bir şey yok bu 14. nesil 13. nesil i9 ve i7 işlemciler çok ısınıyor

LoserIl

80+ Bronze

NZXT Kraken 360 RGB 360mm Beyaz İşlemci Sıvı Soğutucu​

Sistemim daha 6 aylık bile değil hocam yani daha yeni
Olsun yine de aşırı ısınan bir işlemci o şuan her yerde konuşuluyor ve herkes alınmaması gerektiğini söylüyor keşke alırken dikkat etseydin. Yeni kasa alıp 420mm ARCTIC Liquid Freezer alabilirsin

gktuzun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
GÖKTÜRK UZUN
Yapacak bir şey yok bu 14. nesil 13. nesil i9 ve i7 işlemciler çok ısınıyor
Böyle devam etmem Pc açısından sıkıntı oluşturur mu ki

Olsun yine de aşırı ısınan bir işlemci o şuan her yerde konuşuluyor ve herkes alınmaması gerektiğini söylüyor keşke alırken dikkat etseydin. Yeni kasa alıp 420mm ARCTIC Liquid Freezer alabilirsin
Direkt işlemci iade edip sistemi AMD'ye taşımam iyi olur mu sizce

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Mert Uysal
aynı işlemciyi sunucuda kullanıyorum 90 derece üstü 7/24 calısıyor aylardır birkere resetligi yok zaman zaman 100e vuruyor sogutucu be quiet dark pro 4 ile phantom sprit kullanıyorum bu işlemcilerde sıcaklıgı kafana takma ömrü azalmaz güclü işlemci demek daha fazla sıcak olması demek simdilik 420lik artic alırsan bir tık daha sogutabilirsin ama render aldıgıdna gene 100e vurur gene mavi ekran yada herhangi bir crash vermez

aynı sekilde ryzen 9 7950x3d işlemcidede aynı sogutu var oda bu sıcaklık bandında calısıyor

gktuzun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
GÖKTÜRK UZUN
aynı işlemciyi sunucuda kullanıyorum 90 derece üstü 7/24 calısıyor aylardır birkere resetligi yok zaman zaman 100e vuruyor sogutucu be quiet dark pro 4 ile phantom sprit kullanıyorum bu işlemcilerde sıcaklıgı kafana takma ömrü azalmaz güclü işlemci demek daha fazla sıcak olması demek simdilik 420lik artic alırsan bir tık daha sogutabilirsin ama render aldıgıdna gene 100e vurur gene mavi ekran yada herhangi bir crash vermez

aynı sekilde ryzen 9 7950x3d işlemcidede aynı sogutu var oda bu sıcaklık bandında calısıyor
Sağolasın bende zaten render vs yaptığım bir şey pcde sadece valorant oynuyorum o kadar o zaman kafaya takmaya gerek yok herhalde :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,809
Üyeler
152,337
Son üye
850saatrdr2
Top Bottom