Neler Yeni

I9 9900K VE 2080 SUPER DARBOĞAZ YAPAR MI?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sabri Kurt
Merhabalar I9 9900K, RTX 2080 SUPER işlemci ve ekran kartına sahibim. Sadece CS oynayan birisi olarak oyun içinde ortalama 200-250 fps alıyorum. (olması gerektiğinden kat kat az) Termal macun, bilgisayar temizliği, sistem temizliği vb gibi şeyleri profesyonel şekilde yaptırdım fakat durum hala aynı..
Darboğaz yapar mı diye düşünüyorum şuanda da.
Önerileriniz nelerdir ve sizce darboğaz yapar mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
5600x 6800xt kullanıyorum aynı fps leri alıyorum.Bence sorun yok diye düşünüyorum.Cs son güncellemeden sonra fps sorunu yaşayan bi çok kişi var.O işlemci o ekran kartına darboğaz yapmaz bu arada.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sabri Kurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5600x 6800xt kullanıyorum aynı fps leri alıyorum.Bence sorun yok diye düşünüyorum.Cs son güncellemeden sonra fps sorunu yaşayan bi çok kişi var.O işlemci o ekran kartına darboğaz yapmaz bu arada.
Arkadaşlarım daha düşük sistemlerle daha yüksek fps alıyor..

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhabalar I9 9900K, RTX 2080 SUPER işlemci ve ekran kartına sahibim. Sadece CS oynayan birisi olarak oyun içinde ortalama 200-250 fps alıyorum. (olması gerektiğinden kat kat az) Termal macun, bilgisayar temizliği, sistem temizliği vb gibi şeyleri profesyonel şekilde yaptırdım fakat durum hala aynı..
Darboğaz yapar mı diye düşünüyorum şuanda da.
Önerileriniz nelerdir ve sizce darboğaz yapar mı?

Darboğaz olmaz, Ama CS gibi oyunlarda işlemcin ekran kartına oranlar çoook güçlü olmadıkça tam verim kullanamaman normal.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sabri Kurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu şekilde devam edin derim, Daha güçlü bir işlemci setup a geçmeye gerek yok. Soğutucunuz iyi ve anakart Z serisi ise belki OC yapmayı deneyebilirsiniz.
Profesyonel bir cs oyuncusu oldugumdan dolayı açık olmak gerekirse bu fps değerleri bana yetmiyor.. 360 HZ monitöre sahibim fakat kullanamıyorum bu sebepten. İşlemcimi değişmekten başka bir çarem yok gibi geliyor:( sizce direkt olarak anakart ve işlemcimi satıp yerine r5 5600x almak mantıklı mı?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Profesyonel bir cs oyuncusu oldugumdan dolayı açık olmak gerekirse bu fps değerleri bana yetmiyor.. 360 HZ monitöre sahibim fakat kullanamıyorum bu sebepten. İşlemcimi değişmekten başka bir çarem yok gibi geliyor:( sizce direkt olarak anakart ve işlemcimi satıp yerine r5 5600x almak mantıklı mı?

Değil, sana gereken işlemci minimum Ryzen 7 5800X3D.

Top Bottom