Neler Yeni

İcra davam neden hala kapanmadı

Rovi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Yahya akay
Merhaba,

Yaklaşık 2 yıl önce, lisedeki bir sınıf arkadaşım, Scooby Türkiye isimli bir uygulama üzerinden kimlik bilgilerimi izinsiz kullanarak bir hesap açmış ve bu uygulamada benim adıma borç oluşturmuştur. Bu durumdan haberdar olmadan evimize gelen bir icra davası kağıdıyla karşılaştık. Ne yapmamız gerektiğini düşünürken, bir avukat tanıdığımızı aradık. O da bize, davayı reddetmemizi ve eğer 2 hafta içinde bir yanıt gelmezse, otomatik olarak haklı duruma geçeceğimizi, davanın da düşeceğini söyledi.

Kimlik bilgilerimi kullanan kişiyi bulduk, ancak bu 2 haftalık süre içinde dava ile ilgili herhangi bir yanıt gelmediği için davanın kapandığını düşündük. Bugün, bir arkadaşımın babası için UYAP sistemine girdiğimde, kendi dava durumuma da baktım ve davanın hala açık olduğunu gördüm.

Bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek birine gerçekten çok ihtiyacım var.

1725013109143.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba 2 sene önce Scooby Türkiye isimli uygulama üzerinden lisedeki sınıf arkdaşım kimlik bilgilerimi kulanarak hesap açıp (benden habersiz) uygulamayı kullanmış uygulamada borçlu olarak kimlik bilglerimi kullanarak icra davası açmıştı eve kağıt geldiğinde ne yapacağımızı düşünüp avukat bir tanıdığı aradık davayı red edin eğer 2 hafta içinde tekrar göndermezlerse otomatik olarak haklı olan siz olup dava düşer demişti yapan kişiyi bulduk ama bu 2 hafta içinde red kağıdına cevap gelmeyince dava kapandı diye düşündük bugün uyapa arkadaşımın babası için girdiğimde kendikime bakayım dedim dava durumu hala açık gözüküyor bu konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.
1725013109143.png
Ve red kağıdını gönderdiğimizden beri herhangi bir şekilde kimseyle iletişime geçmedik

Shourd

80+ Silver
Merhaba,

Yaklaşık 2 yıl önce, lisedeki bir sınıf arkadaşım, Scooby Türkiye isimli bir uygulama üzerinden kimlik bilgilerimi izinsiz kullanarak bir hesap açmış ve bu uygulamada benim adıma borç oluşturmuştur. Bu durumdan haberdar olmadan evimize gelen bir icra davası kağıdıyla karşılaştık. Ne yapmamız gerektiğini düşünürken, bir avukat tanıdığımızı aradık. O da bize, davayı reddetmemizi ve eğer 2 hafta içinde bir yanıt gelmezse, otomatik olarak haklı duruma geçeceğimizi, davanın da düşeceğini söyledi.

Kimlik bilgilerimi kullanan kişiyi bulduk, ancak bu 2 haftalık süre içinde dava ile ilgili herhangi bir yanıt gelmediği için davanın kapandığını düşündük. Bugün, bir arkadaşımın babası için UYAP sistemine girdiğimde, kendi dava durumuma da baktım ve davanın hala açık olduğunu gördüm.

Bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek birine gerçekten çok ihtiyacım var.

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve red kağıdını gönderdiğimizden beri herhangi bir şekilde kimseyle iletişime geçmedik
avukata sor o daha iyi bilir bu forum genel olarak teknoloji hakkında bilgili

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,241
İsim
BenRoboTdeğilİm
İlgilendiği Kategoriler
Bisiklet, Kitaplar Ets2
Bu foruma bir avukat lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç