Neler Yeni

İkinci el Abra A5 17.4.4 kaç TL'ye satılır?

berkbag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
berk bağ
İlgilendiği Kategoriler
oyun programlama
Merhaba, benim laptop sürekli arzalandığı için satmak istiyorum. Garantisi az kaldı garanti bittince de bozulursa sürekli tamir parası veremem bu yüzden 2.el satıp sıfır bir laptop almak istiyorum laptopumun özeliklerini yazıyorum Max kaç TL'ye satabilirim.
  • Monster Abra A5 17.4.4
  • RTX 3060 95+15 W 105W / Intel UHD 11.nesil
  • i7 11800H 45W Max 60W.
  • 16+16 32 GB RAM.
  • 1 TB Samsung SSD %95 sağlık.
  • Orijinal keyli formatlı Windows 10 Pro.

NZXT

80+ Bronze
Sistem dizaynına göre değişir. Cihazın limitlemelerine, kasasına göre değişir ve testlerini yaptırın sonra değerlendiririz. Yoksa somut bir şey demek doğru olmaz, bütün testlerine ve limitlemelerine bakmak gerekir.

berkbag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
berk bağ
İlgilendiği Kategoriler
oyun programlama
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem dizaynına göre değişir. Cihazın limitlemelerine, kasasına göre değişir ve testlerini yaptırın sonra değerlendiririz. Yoksa somut bir şey demek doğru olmaz, bütün testlerine ve limitlemelerine bakmak gerekir.
testden kastınız r23 testleri gibimi

NZXT

80+ Bronze
testden kastınız r23 testleri gibimi
OCCT, AIDA64, R23, Prime95 gibi. Ama önce isterseniz cihazın limitleme durumuna bir göz atalım. Şu programı indirip TS Bench yapın sonra Limits kısmını ss atın.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Piyasadakilerde çok rahat 25K üstü yazmışlarda 27K üstü zor satılır bence. Sıfır RTX 4050 laptoplar var o fiyatlara. Her ne kadar RAM ve depolamasıda yüksek olsada. Birde monster olunca tabi biraz daha düşük oluyor.

berkbag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
berk bağ
İlgilendiği Kategoriler
oyun programlama
OCCT, AIDA64, R23, Prime95 gibi. Ama önce isterseniz cihazın limitleme durumuna bir göz atalım. Şu programı indirip TS Bench yapın sonra Limits kısmını ss atın.
1710431777355.png

böyle mi?

NZXT

80+ Bronze
Monster'dan bu ayıbı beklemezdim... Öncelikle yüksek ısıdan dolayı Thermal Throttling yiyiyorsunuz, cihaz frekans kısıp fps düşüyor sıcaklıktan ötürü BD PROCHOT etkisine giriyor aynı zamanda. 3'lü akım daralması yemişsiniz. Cihaz yüksek W değerlerine çıkamıyor bu yüzden ve performans düşüklüğü yaşatır bu. PL1( Uzun süreli turbo limitlemesi) ve PL2( Kıza süreli turbo limitlemesi) var cihazda, bu yüzden W sabitleniyor, işlemcide ve ekran kartında çok büyük derecede power limit var, bundan ötürü power throttling yiyiyor cihaz aynı zamanda. Bana FIVR ve TPL sekmesini atın birde.

berkbag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
berk bağ
İlgilendiği Kategoriler
oyun programlama
Piyasadakilerde çok rahat 25K üstü yazmışlarda 27K üstü zor satılır bence. Sıfır RTX 4050 laptoplar var o fiyatlara. Her ne kadar RAM ve depolamasıda yüksek olsada. Birde monster olunca tabi biraz daha düşük oluyor.
o zaman ben hiç satmayayım 1 tb ve 32gb ram olmassa kötü olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monster'dan bu ayıbı beklemezdim... Öncelikle yüksek ısıdan dolayı Thermal Throttling yiyiyorsunuz, cihaz frekans kısıp fps düşüyor sıcaklıktan ötürü BD PROCHOT etkisine giriyor aynı zamanda. 3'lü akım daralması yemişsiniz. Cihaz yüksek W değerlerine çıkamıyor bu yüzden ve performans düşüklüğü yaşatır bu. PL1( Uzun süreli turbo limitlemesi) ve PL2( Kıza süreli turbo limitlemesi) var cihazda, bu yüzden W sabitleniyor, işlemcide ve ekran kartında çok büyük derecede power limit var, bundan ötürü power throttling yiyiyor cihaz aynı zamanda. Bana FIVR ve TPL sekmesini atın birde.
1710431997702.png

1710432014074.png

1710432044624.png

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Yani 1TB ve 32GB RAM e sahip bir RTX 4050 laptop almak rahat 35K üstü olur, RTX 4060 da 40K üstüne gidiyor bu durum. Ki zaten RTX 3060 ile 4050 arasında kayda değer bir farkda yok.

Elinizdeki alete daha narin nazik davranıp iyi bakın derim bu yüzden :D.

NZXT

80+ Bronze
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
İlk önce cihaz PL1 limitine girerken 60 W'larda sabitleniyor işlemci, bundan ötürü power throttling yiyiyor aynı zamanda. Ama şanslısınızki bu ayarlar HP ve diğer cihazlardaki gibi kilitli değil, istediğiniz gibi bu değerleri değiştirebilirsiniz sistem üreticiniz izin veriyor bu Power Limit değerini değiştirmenizi ve voltajla oynamanıza.

berkbag

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
berk bağ
İlgilendiği Kategoriler
oyun programlama
İlk önce cihaz PL1 limitine girerken 60 W'larda sabitleniyor işlemci, bundan ötürü power throttling yiyiyor aynı zamanda. Ama şanslısınızki bu ayarlar HP ve diğer cihazlardaki gibi kilitli değil, istediğiniz gibi bu değerleri değiştirebilirsiniz sistem üreticiniz izin veriyor bu Power Limit değerini değiştirmenizi ve voltajla oynamanıza.
ne yapmamı önerirsiniz ısınma sorunu yaşıyorum zaten

NZXT

80+ Bronze
ne yapmamı önerirsiniz ısınma sorunu yaşıyorum zaten
Power limitin değerini arttırıp W değerini yükseltebilirsiniz, ama bu işlem power limit değerini yükselttiğinden cihazı olduğundan daha fazla ısındırır. Öncelikle soğutma çözümünü bulmanız şart, termalleri yenileyin cihazı temizleyin. Sonra Power Limit olayını halledebiliriz. Ama EDC Limiti kaldırabileceğimizi düşünmüyorum, çünkü sistem üreticisine bağlı bir ayar ne yazıkki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,358
Üyeler
149,366
Son üye
Y.Liebert
Top Bottom