Neler Yeni

Çözüldü✓ İkinci el RTX 3090 stable diffusion için sıkıntı çıkarır mı?

kartesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
bora sağlık
Arkadaşlar okuduklarıma göre mining sırasında en çok ekran kartının VRAM kısmı kullanılıyor. İkinci el bir RTX 3090 almayı düşünüyorum. İkinci el bir ekran kartının mining yapılmış olma ihtimali çok yüksek olduğundan ve stable diffusion içinde VRAM'ler çok önemli olduğundan miningdeki yoğun VRAM kullanımı kartın stable diffusion performansında sizce gözle görülür bir sıkıntı çıkarır mı? Teşekkürler şimdiden.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,354
İsim
Hacı
Sorun çıkarmaz da kaça alacaksınız hangi marka model?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Mehmet Aslan

kartesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
bora sağlık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fiyat korkutucu derecede iyi , mining yapılmadı yazmış ne kadar gerçek bilemiyorum :D
Mining yapılmış olması her zaman ihtimal dahilinde elbet, testlerde 3090'ın normal değerlerinden farklı anormal birşeyle karşılaşmazsam stable diffusion performansında bana bir sorun çıkartır mı onu merak ediyorum. Mininginde stable diffusionında en çok VRAM'i kullanması beni biraz endişelendiriyor.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,271
İsim
Mehmet Aslan
Mining yapılmış olması her zaman ihtimal dahilinde elbet, testlerde 3090'ın normal değerlerinden farklı anormal birşeyle karşılaşmazsam stable diffusion performansında bana bir sorun çıkartır mı onu merak ediyorum. Mininginde stable diffusionında en çok VRAM'i kullanması beni biraz endişelendiriyor.
maalesef o yazılımları kullanmadıgım için bir şey diyemem birde yurtdışı ürünüymüş

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Yorgun :D:D Mekanik parça değil, organik değil vram'lerin yorulma gibi bir durumu yok ya bozuktur ya sağlam. Test edeceksin, sorun yoksa alacaksın.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,354
İsim
Hacı
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,614