Neler Yeni

İkinci El Sistem Tavsiyesi

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Çağan Batur Karaköz
Bütçe
11000
Arkadaşlar öncelikle merhaba, 10 senelik arkadaşım yurt dışına taşındığı için bilgisayarı türkiyede kaldı ve yakın zamanda gelecek,bilgisayarını satın almayı düşünüyorum fakat sizlerinde bi görüşünü almak istedim.
Bilgisayarın Parçaları;
ANA KART: Gigabyte B450M S2H V2 AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 3600 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci
İŞLEMCİ SOĞUTUCU: Evercool CS HU-01 İşlemci Soğutucu
EKRAN KARTI: Gigabyte RTX 2060 D6 6G GV-N2060D6-6GD 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı
SSD: SanDisk 1 TB Ultra 3D SDSSDH3N-1T00-G25 M.2 PCI-Express 3.0 SSD
RAM BELLEK: XPG Gammix D30 8GB 3200 MHz DDR4 CL16 Ram AX4U32008G16A-SR30 (x2)
PSU: Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120 mm Fanlı ATX Güç Kaynağı
KASA: Sharkoon TG4-RGB LED Fanlı ATX Oyuncu Kasası
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sistem bu şekilde arkadaşlar, arkadaşım fiyat olarak bana 11.000 olarak söyledi. Parçaların hepsinin garantisi devam etmekte neredeyse 1 senelik bir sistem 6 aydır kullanılmıyor, tüm parçaların kutuları bulunmakta overclock vesaire hiç bir şey yapılmadı, her gün beraberdik bilgisayar üzerinden ağır oyunlar oynanmadı zorlanmadı şahidim hepsine sizce 11.000 gibi bir fiyat nasıl?
Ekstra; vade farksız 4 aylık taksit yapacak bana, yani 2750x4 şeklinde ödeme yapacağım bu benim için çok büyük bir artı, yurt dışına çıkacağım için bu paranın bir kısmı bana lazım olacak. Yani taksitli almam şart. sıfır bilgisayarlarda her sitede çok yüksek faizlerle taksit yapıyorlar tek seferde 11 12 bin tl verebilecek bi durumum yok şuanda. Sizce almalı mıyım? Herhangi bir fikriniz var mı veya ne yapmamla alakalı mantıklı bir fikir sunarsanız belki kararımı değiştirirsiniz yardımlarınızı bekliyorum. Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim <3

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Eh yani bilemedim. Düşünülebilir

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hocam sıfır pc lerde ne kadar faiz oluyor? Mesela 12k lık pc 4 taksit yapınca kaç tl ye denk geliyor? Onun dışında sistem güzel taksit ve garanti avantajı da var. Eğer çok faiz olmuyorsa rx6600 sistem bulunabilir ancak fark sizi zorlayacaksa bu sistem güzel.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Para varsa yapıştır hemen stok bitebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Çağan Batur Karaköz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sıfır pc lerde ne kadar faiz oluyor? Mesela 12k lık pc 4 taksit yapınca kaç TL ye denk geliyor? Onun dışında sistem güzel taksit ve garanti avantajı da var. Eğer çok faiz olmuyorsa rx6600 sistem bulunabilir ancak fark sizi zorlayacaksa bu sistem güzel.

Para varsa yapıştır hemen stok bitebilir
eğer 12klık bir pc alıp 4 taksit yaparsam her ay 300 lira daha fazla vermiş olucam. toplama 1200 lira daha fazla vermiş olucam
param şuanda yok şubat 3den itibaren param olacak o yüzden bu sistemi alamıyorum... ama gayet güzelmiş.

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Hocam bence elinize para geçince bir kez daha konu açın. O zaman sistem denk gelirse onu alırsınız. Gelmezse de tekrar öneri veren olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Çağan Batur Karaköz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bence elinize para geçince bir kez daha konu açın. O zaman sistem denk gelirse onu alırsınız. Gelmezse de tekrar öneri veren olur.
Ben eskişehirdeyim, arkadaşım buraya 2 gün sonra gelecek ve 1 hafta kalıp antalyaya gidecek yani geldiği zaman sistemi ya alıcam yada almayıp 6 ay daha bekleyeceğim... onun için sadece mantıklı olur mu bu bahsettiğim sistemi 11k gibi bir fiyata almak onu soruyorum sizce değer mi

NoctuaFanBoyu

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,367
İsim
Hamza Ziya Üstün
Ben olsam alırdım sonuçta garantisi de devam etmekte. Uzun süreli araştırma ve ikinci el parçalarla daha iyisi toplanır ama ekran kartı 2. el falan olur uğraştırır. Alıp almamak size kalmış adınıza karar vermek istemem.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,303
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ben olsam almazdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Çağan Batur Karaköz
Ben olsam alırdım sonuçta garantisi de devam etmekte. Uzun süreli araştırma ve ikinci el parçalarla daha iyisi toplanır ama ekran kartı 2. el falan olur uğraştırır. Alıp almamak size kalmış adınıza karar vermek istemem.
dediğim gibi bilgisayara kefilim ve gayet temiz kullanıldı garantisi devam ediyor kutuları mevcut üstelik 6 aydır kullanılmıyor toplamda 4.5 5 ay kullanılmıştır bilgisayar en fazla...

Ben olsam almazdım
sebebini öğrenebilir miyim?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,303
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
dediğim gibi bilgisayara kefilim ve gayet temiz kullanıldı garantisi devam ediyor kutuları mevcut üstelik 6 aydır kullanılmıyor toplamda 4.5 5 ay kullanılmıştır bilgisayar en fazla...

sebebini öğrenebilir miyim?
İkinci el i3 12100f rtx 2060 li sistemler mevcut 11 e filan hemde parça kalitesi daha iyi olacak şekilde bu sistemde beni tek etkileyen SSD oldu 1tb olduğu için gigabaytin bu modeli ısınıyor diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Çağan Batur Karaköz
İkinci el i3 12100f rtx 2060 li sistemler mevcut 11 e filan hemde parça kalitesi daha iyi olacak şekilde bu sistemde beni tek etkileyen SSD oldu 1tb olduğu için gigabaytin bu modeli ısınıyor diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum
anlıyorum fakat taksit gibi bir avantajım olucak sizce yurtdışı planımdan vazgeçip 12100f bir bilgisayar almam mantıklı olur mu?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,303
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
anlıyorum fakat taksit gibi bir avantajım olucak sizce yurtdışı planımdan vazgeçip 12100f bir bilgisayar almam mantıklı olur mu?
Yurtdışından parça da alabilirsin bu arada 😄 taksitli senin işini kolaya sokacak ise alınabilir ama şahsi fikrim ben tercih etmezdim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
991,457
Üyeler
156,777
Son üye
İreoooni
Top Bottom