Neler Yeni

Yardım İndirme hızım yüksek ama ne yaptıysam oyun indirirken yavaş hız alıyorum

Emre53met

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Metin
Arkadaşlar merhaba öncelikle . Bu gece beni deli eden ve bir süredir yaşadığım bir sorun internet hızım 50 70 arası speed testte alıyorum telefonda da aynı şeilde fakat steam veya epic games üzerinden oyun indirdiğimde 22 Mbit hızı geçmiyor (Steam önbelleği temizledim, farklı sunucuları denedim, Steam`a yüksek öncelik verdim, Net adapter repair ile internet ayarlarımı kontrol ettim, adaptör yazılımım güncel, aklınıza gelecek her şeyi yaptım). İnternetim fiber internet adaptör ile bağlıyım fakat sorun internette değil steam de görüldüğü gibi yardımcı olursanız çok sevinirim sırf bu yüzden oyun indirmeye bile küstüm ..
.
cvxb.jpg
resim_2022-11-12_121243031.png
gvj.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem
Arkadaşlar merhaba öncelikle . Bu gece beni deli eden ve bir süredir yaşadığım bir sorun internet hızım 50 70 arası speed testte alıyorum telefonda da aynı şeilde fakat steam veya epic games üzerinden oyun indirdiğimde 22 Mbit hızı geçmiyor (Steam önbelleği temizledim, farklı sunucuları denedim, Steam`a yüksek öncelik verdim, Net adapter repair ile internet ayarlarımı kontrol ettim, adaptör yazılımım güncel, aklınıza gelecek her şeyi yaptım). İnternetim fiber internet adaptör ile bağlıyım fakat sorun internette değil steam de görüldüğü gibi yardımcı olursanız çok sevinirim sırf bu yüzden oyun indirmeye bile küstüm ..
.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
22mb/s eşittir 176mbps Speed test verilerin yanlış epic yavaş indiriyor o konuda yorum yapamam ama steam anormal hızlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Attığın sslerde anormallik var kafam karıştı

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
ada yalın
Normal bence zaten bişey indirirken hızının tamamını alamazsın ki epic games ise kendisi sıkıntılı çok düşük indirme hızları veriyor

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
Arkadaşlar ben şahsen internet hakkında az bucuk bilgili olarak bu konu benim kafamı yaktı 22.5mb steam 1.25mb epic 55mbps test sonucu bu arkadaşın interneti ne acaba

AnhurChivas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Anhur Chivas
HDD mi kullanıyorsun SSD mi?

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ayarlardan şu tiki kaldırırsan MB/s (Megabyte/saniye) cinsinden görebilirsin. Şuan Mb/s (Megabit/Saniye) cinsinden görüyorsun.
Hız probleminiz için bu sayfada "Bant genişliğini sınırla" kısmında tik olmadığını varsayıyorum.

"İndirme hızını saniyede bit cinsinden göster."
int.PNG

Epic'in çok verimli çalıştığını düşünmediğimden her şeye olabilir derim de steamdeki kayıp garip. Hız farkının sebebide büyük ihtimal indirdiğin sunuculardan kaynaklı.
Bir ihtimal işe yarayabilir ümidiyle bir kaç yöntem önereceğim.

1-) Steam Servisi onarma.
CMD'yi (Komut istemi) Yönetici çalıştırıp aşağıdaki kodu Steaminizin kurulu olduğu yere göre düzenleyip yapıştırın ve Enterlayın.
"C:\Program Files (x86)\Steam\bin\SteamService.exe" /repair

Biraz bekledikten sonra onarım tamamlandı mesajı çıkacaktır.
int1.PNG

2-)
Başka bir oyun indirmeyi dene, bakalım orada da 22 Mbps hız mı alacaksın.

3-) Steam kütüphane klasörlerini ayırıp Steam'i Revouninstaller (veya benzeri) bir programla kalıntı bırakmadan silip yeniden kurabilirsin.

Son düzenleme:

Emre53met

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Metin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
22mb/s eşittir 176mbps Speed test verilerin yanlış epic yavaş indiriyor o konuda yorum yapamam ama steam anormal hızlı

O megabyte/saniyede değeri değil megabit olarak gözüküyor yani 50 megabit hız testi yaptığım halde steam de 22 megabit

Normal bence zaten bişey indirirken hızının tamamını alamazsın ki epic games ise kendisi sıkıntılı çok düşük indirme hızları veriyo

Arkadaşlar ben şahsen internet hakkında az bucuk bilgili olarak bu konu benim kafamı yaktı 22.5mb steam 1.25mb epic 55mbps test sonucu bu arkadaşın interneti ne acaba
Speed test, steam, görev yöneticisi saniyede bit gösteriyor epic games te saniyede megabyte

HDD mi kullanıyorsun SSD mi?
Hdd

Emre53met

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Metin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal bence zaten bişey indirirken hızının tamamını alamazsın ki epic games ise kendisi sıkıntılı çok düşük indirme hızları veriyor

normal değil çünkü 50 begabit internette 22 megabit indirme hızı alıyorum şuan sadece steam ve epic için var

türcell fiber net

wtbkOO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
wtbkOO
Speedteste göre Steam indirmeniz hızlı normalde 50 MBPS indirme hızı ile Steam de 6mb ile indirmeniz gerekir. ya ben yanlış biliyorum yada konuyu anlayamadım sorun nedir ?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
kral speedtest Mbps cinsinden gösteriyor Steam Mb/s v e 8Mbps = 1Mb/s dir. Fakat speedtest sonucun yanlış steamden yola çıkarsak.

Nperf ile hız testi yaparmısın bide
normal değil çünkü 50 begabit internette 22 megabit indirme hızı alıyorum şuan sadece steam ve epic için var

türcell fiber net

Ghajini

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kenan furkan
Ben Steamde 1.7mb hızı geçebilmiş değilim daha, paketim 35mb turknet. Bence şükredin o hızları alıyorsanız 😄

OnurCiftci26

80+ Bronze

22 mb ile indiriyor ama indirme süresini 9 saat olarak gösteriyor. Normalde 1.5 saat max sürede indirmesi lazım bu hızlarda.

Top Bottom