Neler Yeni

İnfinity 401 modeme Tp-Link ax1500 Router'u nasıl bağlayabilirim?

Hewexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat Tuğra Küçük
Bildiğiniz gibi infinitty 401 berbat bir modem bunun yerine ax1500 router aldım ve bağlamada bir sıkıntı yaşıyorum. İnfinity 401'i bridge moduna ağlıyorum bu sırada modeme kablo ile bağlı durumdayım ve kendine reset atıyor normal olarak cihaza resetten 1-2dk sonra router'u bağlıyorum lakin routur'a internet gitmiyor sinyal gitmiyor yani bu yüzden bridge modda kurulum yapamıyorum.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
Bildiğiniz gibi infinitty 401 berbat bir modem bunun yerine ax1500 router aldım ve bağlamada bir sıkıntı yaşıyorum. İnfinity 401'i bridge moduna ağlıyorum bu sırada modeme kablo ile bağlı durumdayım ve kendine reset atıyor normal olarak cihaza resetten 1-2dk sonra router'u bağlıyorum lakin routur'a internet gitmiyor sinyal gitmiyor yani bu yüzden bridge modda kurulum yapamıyorum.
Köprü moduna alacaksınız. Güvenlik duvarını da kapatmıştık zamanında ama gerekli miydi bilmiyorum.

Hewexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat Tuğra Küçük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Köprü moduna alacaksınız. Güvenlik duvarını da kapatmıştık zamanında ama gerekli miydi bilmiyorum.
Köprü moduna aldıktan sonra router'a sinyal göndermiyor sorun orada

Hewexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat Tuğra Küçük
Ethernet kablosunun tplinkteki ucunu, wan portu yani mavi renkli yere bağlayacaksınız. Ek olarak modemin güvenlik duvarından bahsettim size. Ona da bir bakın.
Her şey dediğiniz gibi lazın bir sorun var ki modem router'a hiç bir şekilde sinyal göndermiyor bu sadece router için değil modeme bağlı olan pc'yede göndermiyor

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
Her şey dediğiniz gibi lazın bir sorun var ki modem router'a hiç bir şekilde sinyal göndermiyor bu sadece router için değil modeme bağlı olan pc'yede göndermiyor
Ethernet ayarlarında durum nedir peki? Birde ethernet diye telefon kablosu yani ucu aynı ya da benzer ama incecik olan kabloyu takmış olmayasınız? Bir kere o hatayı yapmıştık.

Hewexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat Tuğra Küçük
Ethernet ayarlarında durum nedir peki? Birde ethernet diye telefon kablosu yani ucu aynı ya da benzer ama incecik olan kabloyu takmış olmayasınız? Bir kere o hatayı yapmıştık.
Ethernet ayarlarında ki durum derken nedir? Ve bir şey yanlış gibi gözükmüyor

ErdemmK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erdem
İnfinity 401 kablonet modem mi değil mi ? Eğer öyleyse diğer modeminiz Docsis 3.0 destekliyor mu ?

Hewexy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Berat Tuğra Küçük
Modemde ethernetlerlerin durumu ile ilgili bir şey var ise ne görünüyor? Bağlı mı, bağlıysa hiçbir veri aktarımı yok mu vs. vs.
kablosuz ağ devre dışı onun dışında tüm gerekli ışıklar üstünde yanıyor onuda kendi kapatıyor zaten bridge modda
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnfinity 401 kablonet modem mi değil mi ? Eğer öyleyse diğer modeminiz Docsis 3.0 destekliyor mu ?
aldığım router wifi 6 destekliyor geerisine hakım değilim

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
kablosuz ağ devre dışı onun dışında tüm gerekli ışıklar üstünde yanıyor onuda kendi kapatıyor zaten bridge modda

Tether üzerinden mi kurulum yapmayı deniyorsunuz peki? Değilse, androidse google playden, ios ise app storedan tetherı kurun ve oradan ilk kurulumu yapmayı deneyin.

ErdemmK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Erdem
Modem ve evet. Zaten başka bir infinity 401 yok.

Bende infinity 401 kullanıyorum. Muhtemelen diğer modeminizde Docsis 3.0 desteği yok o yüzden kurulumda sorun yaşıyorsunuz. Ayrıca bildiğim kadarıyla piyasada docsis 3.0 destekli modem sayısı çok çok az diye biliyorum. Ha tabi farklı bir yöntem ile bağlantı sağlanabiliyorsa o konuda çok benim de bilgim yok.

Top Bottom