Neler Yeni

İngilizcemi nasıl daha hızlı geliştirebilirim

(steel)kerim53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
kerim
Şimdi benim akademik ingilizce ortalamam bütün okul yıl olarak
87 filan tahmini diyom ama büyük ihtimalle dogru hatta min 84 max 92
Şimdi ben okuldaki ingilizceyle olmaz çünkü önüme cok kısa bir metin çıkıyo ve bazen o metni bile ceviremiyom yani okuladaki ingilizceyle olmuyo6-10 arası yıldır ingilizcem akademik olarak iyi ben basit yontemlerle nasıl ingilizcem gelişir
Not kademe kademe basit ten zor a dogru bana bi yontem derseniz sevinirim ve suan 10.sınıftayım ve bana what your name dese bana ben wht dicek kadar nerdeyse

bertoni

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Ali Soymazoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Pc , Futbol
Steam
https://steamcommunity.com/id/berantoni/
Discord
bertoni#0001
Şimdi benim akademik ingilizce ortalamam bütün okul yıl olarak
87 filan tahmini diyom ama büyük ihtimalle dogru hatta min 84 max 92
Şimdi ben okuldaki ingilizceyle olmaz çünkü önüme cok kısa bir metin çıkıyo ve bazen o metni bile ceviremiyom yani okuladaki ingilizceyle olmuyo6-10 arası yıldır ingilizcem akademik olarak iyi ben basit yontemlerle nasıl ingilizcem gelişir
hocam bir eklenti var choromeda netflixde altyazıyı ayriyetten altında ingilizce yazıyor bu şekilde bilin altına işler

(steel)kerim53

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
kerim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bir eklenti var choromeda netflixde altyazıyı ayriyetten altında ingilizce yazıyor bu şekilde bilin altına işler
Ben konusmayı az cok beceririmde benim sorunlarım çevirme yazma bide adam ingilizce konustugunda anlamma benim sorunlarım bunlar

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Konuşacaksın. Konuştuğun süre boyunca anlaman ve konuşman da gelişecek. Türkçe düşünmeyi bırakmalısın. Her zaman İngilizce düşünmelisin.

Yazmayı geliştirmek için uygulamalar var. En basitten ileri dereceye kadar. Geçen yıl B1den A2 ye düşen İngilizcem'i 1 yılda B2 seviyesine çıkarttım. Wall street B2, Dynet skorum ise 1.5. Yaptığım tek şey sürekli İngilizce anadili olan birileriyle haftada 2 kere yarımşar saat sohbet etmek ve araştırdım herhangi birşeyi hep yabancı kaynaklardan araştırmak. Örneğin en son araştırdım şey Maymun Çiçeği virüsüydü. İki sayfalık bilgilendirme makalesinden en az 10 kelime öğrenmiştim. Yarın bir konuşma seansı var. Orada bu kelimeleri arkadaşıma sorup cümle içinde nasıl kullanabileceğimi, ne tür durumlarda kullanabileceğimi sorup tartışıcaz :)

Top Bottom