Neler Yeni

İnsanlara zarar veremiyorum

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
Bir süredir psikolojik problemler yasıyorum ben de stres atmak için ve bir şeyle oyalanmak için kick boksa başladım ama ben kuşa dahi zarar veremem kendimi savunamam el dahi kaldıramam maalesef ki ve bugün antrenmanda maç yapıcaksınız dedi hoca .ben de hiç bilmiyorum daha başlayalı 1 ay oldu karşıdaki adam da sanayide büyümüş ankaralı bi tip (kolej cocuğuyum) adam basladı vurmaya tekme tokat ben savunmaya çalışıyorum ama hemen nefessiz kalıyorum(adam boşluğuma,kafaya geçiriyor) ah diye bağırıyorum ,hocada kızıyor böyle öğreneceksin diye falan neyse ben dövüldüm baya sonra antrenman bitti ama ben nasıl insanlara vurabilirim ya da bırakmalı mıyım?(kendimi savunmayı öğrenmek istiyorum.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Tufan Hazar Erdoğan
Babam zamanında gitmiş bana da kick boks da dayak yiyerek öğrenirsin derdi doğru bir şey, zamanla alışıyorsun karşı rakibe karşı nasıl aksiyon alacağını nasıl ve neresine yumruk atacağını kendin otomatikman yapıyorsun. Şuan daha yeni başladığın için pes etme duygun ağır basıyor . Bırak zamana psikolojik problemlerini ringe de hırsa dönüştür bak nasıl gerisi geliyor

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Babam zamanında gitmiş bana da kick boks da dayak yiyerek öğrenirsin derdi doğru bir şey, zamanla alışıyorsun karşı rakibe karşı nasıl aksiyon alacağını nasıl ve neresine yumruk atacağını kendin otomatikman yapıyorsun. Şuan daha yeni başladığın için pes etme duygun ağır basıyor . Bırak zamana psikolojik problemlerini ringe de hırsa dönüştür bak nasıl gerisi geliyor
Ya öyle ama bende panik atak var adam bana dokunduğu an ya felc kalırsam ya nefessiz kalırsam diye düşünüyorum bu sefer kaçmaya başliyorum ve karnım ağrımaya başlıyor.karnım ağrıyınca ya bana bişey olduysa diyorum bu sefer panik yapıyorum ve kısır döngüye giriyor ve daha da korkuyorum.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kendini savunamamanın sebebi nedir? Psikolojik olarak kısıtlanmış, bastırılmış mı hissediyorsun yoksa ortama alışık olmadığın için mi?

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
Kendini savunamamanın sebebi nedir? Psikolojik olarak kısıtlanmış, bastırılmış mı hissediyorsun yoksa ortama alışık olmadığın için mi?
Ya ben hep kolejlerde kötü alıskanlıklardan uzak büyüdüm kavgalı ortamlarda büyümediğimden hiç öyle bi vurayım kaçayım isteğim olmadı. bi de ya bişey olursa diye düşündüğümden

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Ya ben hep kolejlerde kötü alıskanlıklardan uzak büyüdüm kavgalı ortamlarda büyümediğimden hiç öyle bi vurayım kaçayım isteğim olmadı. bi de ya bişey olursa diye düşündüğümden
Bazen sadece yapman gerekir.

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
Mesela şuanda antrenmandan gelsim hayla daha karnım ağrıyor bu sefer de ya iç kanmam varsa diye düşünüyorum.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
psikolojik tedavi görün hocam iyi olmak için çokta güzel bir devir değil gibi sanki ne dersin .

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Peki bu negatif düşünceler ne zaman geçicek pedagoğa gidiyorum telkin mi hipnoz mu ne yapıp gönderiyor ne zaman kötü şeyler düşünmeyi bırakıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten pedağoga gidiyorum
Hocam bu arada yaş kaçtı

freust

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Gökmen Uygur
Mesela şuanda antrenmandan gelsim hayla daha karnım ağrıyor bu sefer de ya iç kanmam varsa diye düşünüyorum.
Hocam bende Kasım ara tatilinden beri gidiyorum. O kadar derin düşünmenize gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü olabilecek maksimum şey kavallik takmadan tekma atarsanız kaval kemiginizin çatlaması olur.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Peki bu negatif düşünceler ne zaman geçicek pedagoğa gidiyorum telkin mi hipnoz mu ne yapıp gönderiyor ne zaman kötü şeyler düşünmeyi bırakıcam
Pek bilgim yok ama neden psikolog yerine pedagog?

Top Bottom