Neler Yeni

İntel ve AMD İşlemci Braketi

AtaEmir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
ata emir şimşek
Haydaa.. Satıcı bu mesajı göndermiş ne demek bu sen anladın mı?
Dear friend
Glad to have your support.
Order number:1104873903221289
Sorry to your order cannot be shipped because the products you ordered were detected to be of substandard quality.
We suggest you making a cancel request to ask full refund.
Or you can choose other same value item on our store.
Which one do you prefer?
Have a good day.
Benimkini de böyle diyip iptal ettirdi

MustafaaY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Mustafa Yeşilyurt
Satıcı ile karşılıklı restleşme yazışmaları ekte;
Sonuç:
Sipariş kargoya verildi
Satıcı paketinizi kargoya verdi.
8 Mayıs 22:37 (GMT+3)
ben iade ettim ya nasıl becerdin onu

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Birol Olcaytürkan
ben iade ettim ya nasıl becerdin onu
Benimkini de böyle diyip iptal ettirdi
Kendileri iptal etmek istemiyor çünkü yaparlarsa Aliexpress yönetimi bunlara para cezası ve yaptırım uyguluyor. O yüzden müşterilerin kendisinin iptal etmesine çalışıyorlar ki sorumluluktan kaçmak için. Bende bunu bildiğim için ısrarla siparişi iptal etmemi istedikleri halde etmedim. Sonunda ceza yememek için kargoya verdiler ama dandik bir kargoya vermişler. Sonu MY ile biten Malezya kargo numarası. Bizim gümrükten sorunsuz geçer mi bilmiyorum.

ZAGOR77

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
ZAGOR
Göndermiş kadim dostum bana iptal et dedi etmedim ürünü kötüledi yorumlar iyi görünüyor dedim göndermiş
photo_2024-05-11_14-15-54.jpg

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Cem

Rudiarius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Samet Yılmaz

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Cem
JEYI iyi markadır hayırlı olsun. Metal kalitesi ve işçiliklerini beğeniyorum.
Şöyle 70 80TL'ye AM5 yakalasam bende alacağım ama TR'de en ucuz 400TL den başlıyor.
Aliexpress'de de en ucuz 170TL den başlıyor.
100 TL'ye 2 tane denk geldi. İstersen bir göz at.

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Cem
Yeni hesap açıp JEYI aldım. Diğerinin sonucunu bekleyeceğim bakalım. Vergi dahil 120 TL. Ya vergi ürün fiyatının %30'u değil miydi? Nasıl 52,61 TL'lik ürünün vergisi 67,39 TL oluyor?
Benimkisi İstanbul gümrüğe ulaşmış. Sizinkisi geldi mi ?

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Birol Olcaytürkan
Benimkisi İstanbul gümrüğe ulaşmış. Sizinkisi geldi mi ?
Dün teslim aldım. Fakat ne oldu! Önceki kargoyu göndermek istemeyen satıcı vardı ya. Uzun yazışmalar sonrası dandik bir kargoya vermişti. O da İstanbul gümrüğe gelmiş ama farkettimki farklı bir isim ve Ankara adresi yazmışlar. Dolayısıyla bana gelmeyecek. Şimdi mesaj attım satıcıya düzeltin diye. En son olmazsa Aliexpress yönetimine şikayet edeceğim.

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Cem
Dün teslim aldım. Fakat ne oldu! Önceki kargoyu göndermek istemeyen satıcı vardı ya. Uzun yazışmalar sonrası dandik bir kargoya vermişti. O da İstanbul gümrüğe gelmiş ama farkettimki farklı bir isim ve Ankara adresi yazmışlar. Dolayısıyla bana gelmeyecek. Şimdi mesaj attım satıcıya düzeltin diye. En son olmazsa Aliexpress yönetimine şikayet edeceğim.
Hadi ya. Sana gıcıklık yapmış demek ki. Benim 2 tane kargo da Çin postası diye bir sistemle gönderilmiş. Umarım onlarda sıkıntı çıkmaz :D. Yalnız ben hızlı gelen kargoları ptt takip ve e-devlet ptt takipten kontrol ediyorum. 2si farklı bilgi veriyor. 1 tanesi taşımada derken diğeri ptt iş yerine geldi diyor mesela. Hatta cep telefonuna gelen linke tıklayınca da Başka ile gidecek gibi gösteriyordu 2 tanesi. Belki sizinde hatalı yazılmıştır ama size ulaşır belli olmaz.

Mitra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Birol Olcaytürkan
Hadi ya. Sana gıcıklık yapmış demek ki. Benim 2 tane kargo da Çin postası diye bir sistemle gönderilmiş. Umarım onlarda sıkıntı çıkmaz :D. Yalnız ben hızlı gelen kargoları ptt takip ve e-devlet ptt takipten kontrol ediyorum. 2si farklı bilgi veriyor. 1 tanesi taşımada derken diğeri ptt iş yerine geldi diyor mesela. Hatta cep telefonuna gelen linke tıklayınca da Başka ile gidecek gibi gösteriyordu 2 tanesi. Belki sizinde hatalı yazılmıştır ama size ulaşır belli olmaz.
Kesin öyle.. Verdiği takip kodu bu SYRM149626409 Google da aratınca takip için SunYou diye kargo sitesine yönlendiriyor. Oraya gidince Malezya postası olduğunu anladım. PTT'de bu kod ile izlenmiyor. Bir kaç gün sonra LP612189804MY numarasına çevrildi. Bu numara ile PTT takip yapılıyor. Bakınca alıcı ismi baş harfleri yanlış adres ise Ankara gözüküyor. PTT müşteri hizmetleri ile görüştüm. Bu kargo sizin adınıza değil yabancı bir isme ve Ankara ( Bilkent Üniversitesi ) adresi var dediler. Gümrüğe gitsem de ben bir şey yapamıyormuşum. Gönderici ile görüşün o düzeltip bize bilgi versin dediler. Yazdım bakalım satıcıya... 271 ile başlayan kargo takip numaraları sorunsuz oluyor.

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Cem
Kesin öyle.. Verdiği takip kodu bu SYRM149626409 Google da aratınca takip için SunYou diye kargo sitesine yönlendiriyor. Oraya gidince Malezya postası olduğunu anladım. PTT'de bu kod ile izlenmiyor. Bir kaç gün sonra LP612189804MY numarasına çevrildi. Bu numara ile PTT takip yapılıyor. Bakınca alıcı ismi baş harfleri yanlış adres ise Ankara gözüküyor. PTT müşteri hizmetleri ile görüştüm. Bu kargo sizin adınıza değil yabancı bir isme ve Ankara ( Bilkent Üniversitesi ) adresi var dediler. Gümrüğe gitsem de ben bir şey yapamıyormuşum. Gönderici ile görüşün o düzeltip bize bilgi versin dediler. Yazdım bakalım satıcıya... 271 ile başlayan kargo takip numaraları sorunsuz oluyor.
Hayırlısı olsun bakalım. İnşallah halledersin. 271 ile olanlar uçakla geliyor ve sorunsuz aynen. Benim 2 kargo CNG ile başlıyor. Googleden baktığımada China posta diyor. Büyük ihtimal gemiyle gelecek.

Edit : Benim CNG ile başlayanlar 271 olanlarla değiştirilmiş. CNG olanlar ara kargo gibi bir şey sanırım.

Son düzenleme:

KingDeViL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Cem
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular