Neler Yeni

İntel mi amd mi

SRooX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
144
İsim
Selahattin darılmaz
Merhaba dostlar karar veremediğim bir konu var şu an amatör bir şekilde(internet cafe turnuvaları veya internet cafeler arası turnavalara katılıyorum) cs:go oynuyorum bir turnuvayı kazanmıştım bundan 2 ay önce ve elime belli bir para şu an geçti bir bilgisayar toplamak istiyorum bu bilgisayardan çoğunlukla cs:go oynayacağım profesyonellerin hepsi intel kullanıyor ve intel i öneriyor ama türkiye şartları denilerek amd ryzen denilerek diğer insanlarda amd öneriyor çok arada kaldım öneriniz nedir şimdiden teşekkürler
Not:Sadece işlemci bütçem 2500 tl biraz üstüne koyabilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Nurullah
Merhaba dostlar karar veremediğim bir konu var şu an amatör bir şekilde(internet cafe turnuvaları veya internet cafeler arası turnavalara katılıyorum) cs:go oynuyorum bir turnuvayı kazanmıştım bundan 2 ay önce ve elime belli bir para şu an geçti bir bilgisayar toplamak istiyorum bu bilgisayardan çoğunlukla cs:go oynayacağım profesyonellerin hepsi intel kullanıyor ve intel i öneriyor ama türkiye şartları denilerek amd ryzen denilerek diğer insanlarda amd öneriyor çok arada kaldım öneriniz nedir şimdiden teşekkürler
Not:Sadece işlemci bütçem 2500 tl biraz üstüne koyabilirim
Bana kalırsa 2500 tl AMD'nin Ryzen serisini tanımlıyor.

İleri dönüklük: AM4 soket sayesinde 2020'ye kadar AMD'nin çıkaracağı tüm işlemcileri takabileceksiniz.

F/P: B350 serisi sayesinde daha ucuza bir sistem toplayıp O.C yapabiliyorsunuz.

Isı değerleri: Ryzen işlemcilerin stok fanı gayet başarılı.

Diğer taraftan Intel'e bakarsak hala bizi pahalı Z370 serisi anakartları almaya zorluyor.

Intel'in ileriye dönüklülüğü ile ilgili bir şey söylemek ise zor.

8.nesil ile 1151 V2 diye bir şey getirdiler 1151 soket anakartların sonunu getirdiler.

7.nesil işlemcisi olanlar anakart değiştirmeden 8.nesil işlemcileri kullanamıyor.

Belki seneye tekrar değiştirirler. Bilemeyiz.

Coffee Lake serisinin ısı seviyesi nasıl bilmiyorum fakat Kaby Lake serisinde ısınma problemi olduğunu biliyorum.

Ayrıca hala aynı stok fanı kullanıyorlar. Bence yeni seri ile değiştirebilirlerdi.

Bana kalırsa Intel daha ucuz anakartları çıkarana kadar AMD hala ondan iyi durumda.

Top Bottom