Neler Yeni

İnternet hızı sürekli düşüyor.

erdo32

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Bekir erdinç akdut
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 ay önce Türk Telekom'dan internet aboneligi yeniledik (neden başka firma değil diye soracaklar için şehrimizde en stabil hizı normal sartlarda gene Türk Telekom sağlıyor ve abonelik işlerine ben bakmıyorum insiyatifim dışında gerçekleşen bir durum).neyse yeniledik derken önceden halihazırda kullanıyorduk lakin aile bireylerinin arasında başka bir kişiye abonelik açtırdık. Böylece yeni modem vs geldi. Hesapta internetimiz 35 MB vermesi gerekirken vermiyor. 35MB boş ver 20-25 verse 16 bile verse ben razıyım lakin 0.50-0.80'lerde geziyor. En fazla 2-3 MB buluyor. Kapatıp modemi açıyoruz 20 MB çıkıyor ama 15-20 dk sonra tekrar 0.50-3 MB arasına düşüyor.

10 senedir internet kullanırız bundan önce de vardı internetimiz dedigim gibi tahahüt bitince başka birinin üzerine abonelik aldık. Müşteri hizmetlerini aradım dünden beri uğrasıyorum ilk sistemde yoğunluk var sizin ağa ulaşamıyoruz vs diye zırvaladılar. Bugün aradım biraz sert çıkınca neymiş modemin yeri yanlılmış çevresinde telefon ceya elektronik eşya bulunmaması gerekiyormuş. Böyle şeyler dediler. Bana inandırıcı gelmedi çünkü diger sonlandırdıgımız abonelikte de eski modem oradaydı. Ve 16 MB görüyorduk. En duşuk 8 vs veriyordu.

Dedikleri doğru mu? Elektronik eşya sinyal almasını veya vermesini etkiler mi? Bu aradan interneti PC de kablolu kullanmama rağmen 2-3 MB alıyorum. Bir de kafamı karıştıran şu var CS:GO'yu falan sanki hiç ping yokmuş gibi oynuyorum. Tamam lag oluyor silahtan mermi gitmiyor bariz belli bir terslik oldugu lakin CS içinde ping göstergesi 60 ila 90 arası gidiyor. 2-3 MB ile benşm CS'yi oynayamam 250-300 pingleri görmem lazım değil mi? Test yapınca indirne hızı 0.50 ila 3 MB'lerde gezerken. Yükleme 20-25'leri buluyor çozemedim ben olayı bilen bu işlerle ilgilenen varsa bir bilgilendirebilir mi?

Top Bottom