Neler Yeni

İnterneti olmayan virüslü bilgisayara USB takılırsa USB'ye virüs bulaşır mı?

Semih5

80+
Ben şifrelerimi şifre kaydetme programları yerine USB içerisinde saklıyorum ve böyle daha iyi gibime geliyor. İhtiyacım olduğu zaman bilgisayarın internet bağlantısını kesip USB'mi sokuyorum ve şifre işimi öyle hallediyorum. Bilgisayarımda ücretli antivirüs programı mevcut ve bilgisayar temiz ama sormak istediğim eğer bir gün bilgisayara virüs girerse ve ben bunu fark etmezsem ne olur? Önemli şifre sakladığım USB'yi bilgisayara takarken mutlaka interneti kapatıyorum. Normal önemsiz bir USB ise çok oralı olmuyorum ve interneti kapatmadan da USB'yi takarım ama önemli USB'yi takmadan önce mutlaka internet bağlantısını keserim.

Bu durumda bilgisayarda benim fark etmediğim bir virüs var ise ve ben önemli USB'yi takmadan önce her zamanki gibi interneti kapatsam, internet bağlantısı olmamasına rağmen USB'nin içerisindeki veriler tehlikeye girer mi?

tifosi16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Fatih
Bilgisayarıma trojan virüs girdikten sonra bütün şifrelerimi değiştirdim ve bir kağıda yazdım. Lazım oldukça cüzdanımdan çıkarıp bakıyorum. En güvenli yol 🙃

Top Bottom