Neler Yeni

İnternetteki Windows keyleri güvenilir mi ?

DogancanYr

80+ Bronze
Güvenilir ama formattan sonra gidebilir. Keylerin OEM olması gerekir RETAİL key satın alıp etkinleştirirseniz formattan sonra gider. KMS ile etkinleştirdiğinizde bilgisayarı KMS sunucularına teslim etmiş olursunuz. Satın aldığınız keyi etkinleştirirseniz bilgisayarınız Windows sunucularına bağlı olur. Karar sizin.
Kms zaten microsoftun yaptığı bir şey.
Karşıdaki serverden virüs bulaşamaz çünkü tek görevi etkinleştirmek için bilgisayarda bulunan Kms hizemti ile etkinleştirme yapması.
Yine Windows serverlerinden güncelleme alıyor.
180 gün sonra tekrar etkinleştirmek gerekir.

Microsoft activation scrips ile orijinal lisans elde edebilirsin.

vladvlad

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
vladimiz putin
+1 microsoft hesabını girmeden keyi kullanırsan sonraki formatlarda ne olucağını bilmiyoruz en güveniliri ve sağlamı microsoft hesabınızı girdikten sonra keyi kullanmak
retail mi oluyor bu dediğiniz hocam?

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
sefa mert
Karşıdaki serverden virüs bulaşamaz çünkü tek görevi etkinleştirmek için bilgisayarda bulunan Kms hizemti ile etkinleştirme yapması.

kms sistemi uzun bir süre önce kaldırıldı piyasada olanların çoğuda virüslü diye biliyorum

DarylE

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Mehmet Ensar Pulcu
Şimdi soru şu ben kendi microsoft hesabıma giriş yaptım sonra windowsu etkinleştirdim sonra başka bir microsoft hesabıyla etkin şekilde takılabilir miyim ? ikinci soru ise ben bu bilgisyaarı attım çöpe yeni pc'ye geçtim onunda windowsunu kendi microsoft hesabıma girerek aktif hale getirebilir miyim ?

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
sefa mert
retail mi oluyor bu dediğiniz hocam?
evet hocam retail key microsoft hesabına bağlanır yani microsoft hesabı açmadan keyi aktifleştirebilirmisiniz veya aktifleşirse sonraki formatlarda ne olucak bilmiyorum oem key ise anakarta gömülür format esnasında direk windows aktifleşir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi soru şu ben kendi microsoft hesabıma giriş yaptım sonra windowsu etkinleştirdim sonra başka bir microsoft hesabıyla etkin şekilde takılabilir miyim ? ikinci soru ise ben bu bilgisyaarı attım çöpe yeni pc'ye geçtim onunda windowsunu kendi microsoft hesabıma girerek aktif hale getirebilir miyim ?
ilk sorunun cevabı bende yok fakat ikinci soru için cevap şu microsoft hesabınızla bağlanan windowslar etkinleşir fakat tek bir windowsda etkin olabiliyor aynı anda 2. windowsda etkin olmuyor

DarylE

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Mehmet Ensar Pulcu
evet hocam retail key microsoft hesabına bağlanır yani microsoft hesabı açmadan keyi aktifleştirebilirmisiniz veya aktifleşirse sonraki formatlarda ne olucak bilmiyorum oem key ise anakarta gömülür format esnasında direk windows aktifleşir
Mesaj otomatik birleştirildi:

ilk sorunun cevabı bende yok fakat ikinci soru için cevap şu microsoft hesabınızla bağlanan windowslar etkinleşir fakat tek bir windowsda etkin olabiliyor aynı anda 2. windowsda etkin olmuyor
Benim için kritik olan şey biraz o çünkü ben başka microsoft hesabı üzerinden xbox ultimate kullanıyorum.Kendi hesabıma da retail alsam aktif ettikten sonra diğer hesaba geçeceğim . Ve yarın bu pcden hesabı cıkıs yapsam ve yeni pc'mde bu retail keyi kullanabilir miyim ?

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
sefa mert
Benim için kritik olan şey biraz o çünkü ben başka microsoft hesabı üzerinden xbox ultimate kullanıyorum.Kendi hesabıma da retail alsam aktif ettikten sonra diğer hesaba geçeceğim . Ve yarın bu pcden hesabı cıkıs yapsam ve yeni pc'mde bu retail keyi kullanabilir miyim ?
malesef hiçbir fikrim yok ben uzun süre (en az 2 yıl) bilgisayar değiştirmeyeceğim için oem key aldım keyi anakarta gömdüm ama retail keyleri malesef bilmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Barış Seyhan

Senin mantığına göre Windows g*rizekalı olduğu için ücretsiz yapabileceğin etkinleştirmeyi para ile satıyor. Doğru mu anladım?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,956
Üyeler
154,491
Son üye
musicallydown
Top Bottom