Neler Yeni

iPad Air işlemcisi ile ne yapılır?

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Berke
Dersler için iPad alıcam normalde 10. Nesil alıcaktım ama Air de alabilirim.
Dikkate değer tek fark işlemci birinde M1 var diğerinde A15.
Bu işlemci farkı ile neler yapabilirim. Ne gibi avantajı olur.

1.si ipad 10'da a15 değil a14 var.
2.si ram ipad 10'da 4gb ram var ipad airde 8gb ram var o yönden büyük avantajı var.
video edit vs yapabilirsin ders dışında

şahin doğan

80+ Platinum
iPad 10'da A15 değil A14 var. Şu an M1 oyunlarda yüksek kare yüksek grafikte daha uzun süre stabil olur ve 90-120 FPS desteği daha fazla. Uzun yıllarda M1 hala performansını ve güncelliği korumaya devam ederken A14 sıradan bir işlemci olacak.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dikkate değer daha önemli iki fark var: Lamine ekran ve 2. Nesil kalem desteği.

Apple pencil kullanmayacaksan iPad yarım kalır zaten o yüzden kalem desteği çok önemli bir detay, Lamine ekran da hem cihaz kalınlığını hem ekran kullanımını etkileyen bir detay.

M1 ile A14ün farkı da önemli tabi. İlerde büyük ihtimalle daha fazla PC seviyesinde oyun tabletlere gelecek ve şuan gelen Resident evil bile A14ü desteklemiyor, M1 ile rahat oynanır. Bazı Render yazılımları ve iOS özellikleri de aynı şekilde M serisi işlemci istiyor.

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
306
İsim
Berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dikkate değer daha önemli iki fark var: Lamine ekran ve 2. Nesil kalem desteği.

Apple pencil kullanmayacaksan iPad yarım kalır zaten o yüzden kalem desteği çok önemli bir detay, Lamine ekran da hem cihaz kalınlığını hem ekran kullanımını etkileyen bir detay.

M1 ile A14ün farkı da önemli tabi. İlerde büyük ihtimalle daha fazla PC seviyesinde oyun tabletlere gelecek ve şuan gelen Resident evil bile A14ü desteklemiyor, M1 ile rahat oynanır. Bazı Render yazılımları ve iOS özellikleri de aynı şekilde M serisi işlemci istiyor.
Apple ikinci nesil ve type c kalemi arkadaşlarımınkinde uzun süre kullandım not almak için kullanınca tek farkları çift tıklama olayı çizim falan yapmicam.
Diğer olayları araştırıcam

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Apple ikinci nesil ve type c kalemi arkadaşlarımınkinde uzun süre kullandım not almak için kullanınca tek farkları çift tıklama olayı çizim falan yapmicam.
Diğer olayları araştırıcam
Type-C yi kabloyla şarj ediyorsun, 2. Nesil iPade yapışıkken kendi şarj oluyor. Type-C nin bağlantısı koparsa eşleme için tekrar kabloyla tablete bağlaman gerek 2. Nesil tablete yapıştığı an tekrar eşleşiyor.

Ve yazım hissi, ağırlık merkezi falan da biraz farklı, farkını hissetmiştim ben. Çift tıklama da "aşırı" önemli olmasa da kalem silgi arası geçiş için çok pratik.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,156
Üyeler
142,095
Son üye
muhammet1010
Top Bottom