Neler Yeni

ipad mini 6 (a15) vs ipad 10 (a14) arasında çok fark varmı?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
Çoklu Konu, Spam
arkadaşlar iki cihaz arasında kaldım performans olarak sizce nasıl farkları var bu cihazların ve hangisi daha alınabilir? kalem desteği önemli fakat 2-3 sene sonra işime yarayacak olan bişey çünkü daha 9.sınıfım kalem 11-12 de işime yarayacak şuan için önemli olan ekran batarya performans ve ergonomi

şahin doğan

80+ Platinum
Performans, kalemden önce en önemli fark boyut. Mini cidden mini. Ders çalışırken, kalemle not alırken ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum. 10. Nesilde ekran ve cam arasında çok hafif boşluk var. Bu 9. nesilde de var, deneyimledim. Diğer cihazları kullanmadan pek anlaşılmıyor. A14 ile 15 arasında aman aman bir fark yok.

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
arkadaşlar iki cihaz arasında kaldım performans olarak sizce nasıl farkları var bu cihazların ve hangisi daha alınabilir? kalem desteği önemli fakat 2-3 sene sonra işime yarayacak olan bişey çünkü daha 9.sınıfım kalem 11-12 de işime yarayacak şuan için önemli olan ekran batarya performans ve ergonomi
ipad mini cok kucuk, ben 9. nesil ile yks ye hazirlaniyorum her isimi goruyor

Rotangar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,073
İsim
Efe
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayara ve yazılıma dair her şey
Instagram
rotangar__
Steam
https://steamcommunity.com/id/Rotangar/
Discord
Rotangar#2224
Mini çok ufak

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Performans, kalemden önce en önemli fark boyut. Mini cidden mini. Ders çalışırken, kalemle not alırken ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum. 10. Nesilde ekran ve cam arasında çok hafif boşluk var. Bu 9. nesilde de var, deneyimledim. Diğer cihazları kullanmadan pek anlaşılmıyor. A14 ile 15 arasında aman aman bir fark yok.
hocam ben önceden mini 5 ve 7.nesil kullanmıştım ve bunu taa o zaman fark etmiştim fakat beni çok rahatsız etmemişti ama şimdi yeni cihaz alacağım bu nedenle iyi bir şey almak istiyorum kalem şuanlık benim işime yaramaz 2-3 sene sonra en erken 1 sene sonra işime yarayabilir oda satın alabilirsem şuanki ihtiyaçlarım ergonomi ekran ve performans kalem şuanda pek işime yaramasada ve ekrandaki boşluk önceki cihazlarda beni tabletlerin ekranı beyaz olmasına rağmen pek fazla rahatsız etmesede aklımı karıştırıyor oyun oynarım arada dizi film izlerim ve ders videoları falan izlerim sizce hangisi benim için daha iyi bir tercih olur

şahin doğan

80+ Platinum
hocam ben önceden mini 5 ve 7.nesil kullanmıştım ve bunu taa o zaman fark etmiştim fakat beni çok rahatsız etmemişti ama şimdi yeni cihaz alacağım bu nedenle iyi bir şey almak istiyorum kalem şuanlık benim işime yaramaz 2-3 sene sonra en erken 1 sene sonra işime yarayabilir oda satın alabilirsem şuanki ihtiyaçlarım ergonomi ekran ve performans kalem şuanda pek işime yaramasada ve ekrandaki boşluk önceki cihazlarda beni tabletlerin ekranı beyaz olmasına rağmen pek fazla rahatsız etmesede aklımı karıştırıyor oyun oynarım arada dizi film izlerim ve ders videoları falan izlerim sizce hangisi benim için daha iyi bir tercih olur
Mini 5 ve 7'den sonra boyuta karar vermen lazım. Mini boyutu sana iyi geliyorsa Mini al geç.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
ipad mini cok kucuk, ben 9. nesil ile yks ye hazirlaniyorum her isimi goruyor
sizce ipad mini alsam boyuttan rahatsız eder mi? önceden mini 5 kullanmıştım sadece oyun amaçlı iyiydi boyutu bana göre ama şuanda görüşüm nedir bilemem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mini 5 ve 7'den sonra boyuta karar vermen lazım. Mini boyutu sana iyi geliyorsa Mini al geç.
mini 5 kullanıdığım zaman sadece oyun ve oyun videoları için kullanıyordum haliyle küçüktüm o zaman ve ders videolarınıda pek izlemiyordum fakat beni memmun ediyordu boyutu. benim aklımı en çok karıştıran şey ekrandaki boşluk çünkü haliyle baya zaman geçti önceki tabletlerin üstünden şuanki görüşümü bilemem ve kalem desteği şuanda kaleme ihtiyacım yok 9.sınıfım ve ipad 10 alırsam 2 sene sonra falan 1.nesil kalem alırsam beni çok üzermi?

Performans olarak ve ekrandaki boşluk ayrıca kalem desteği olarak beni üzermi

bu arada araştırmalarıma baktığımda mini 6 nın ekranının renkleri ipad 10 dan daha iyi olduğunu duydum çok ciddi bir renk farkı varmı sizce deneyimleme şansınız oldumu hiç?

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,431
İsim
Olcay akbulut
10. nesil bana çok ara model geliyor, zaten öylede sanırım, içli dışlı olmayan bilmiyor ama kısılmalar var, ekranda vs. güzel renkler vs çok işin değilse önemi yok gibi ama ben olsam diğer modellere bakabilirdim. İpad 9 şahsen daha mantıklı, hem daha ucuz. Veya ikinci el airler düşünebilir.

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
10. nesil bana çok ara model geliyor, zaten öylede sanırım, içli dışlı olmayan bilmiyor ama kısılmalar var, ekranda vs. güzel renkler vs çok işin değilse önemi yok gibi ama ben olsam diğer modellere bakabilirdim. İpad 9 şahsen daha mantıklı, hem daha ucuz. Veya ikinci el airler düşünebilir.
hocam annemler alacağından ikinci el istemiyor. renklere gelecek olursak renkler pek işim değil fakat çok mu kötü renkler ben oyun oynarım video film izlerim arada ders videoları izlerim

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,431
İsim
Olcay akbulut
hocam annemler alacağından ikinci el istemiyor. renklere gelecek olursak renkler pek işim değil fakat çok mu kötü renkler ben oyun oynarım video film izlerim arada ders videoları izlerim
yok asla o kadar kötü değil, kötü değil zaten, kısılmış biraz tasarımcı fln değilsen dediğim gibi anlamazsın bile

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
yok asla o kadar kötü değil, kötü değil zaten, kısılmış biraz tasarımcı fln değilsen dediğim gibi anlamazsın bile
tasarımcı değilim dediğim gibi oyun video film kalem 2 yıl falan sonra işime yarayabilir oda para olursa

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
tasarımcı değilim dediğim gibi oyun video film kalem 2 yıl falan sonra işime yarayabilir oda para olursa
Ipad mini cok kucuk hocam, rahatsiz eder. 10. nesildede sadece tip var, type c oldugundan da kalemi tabletten sarj edemiyorsunuz bence o bir eksi 9. nesil tercih ettim ben o yuzden

babaadamsiteiçiya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Yiğit
Ipad mini cok kucuk hocam, rahatsiz eder. 10. nesildede sadece tip var, type c oldugundan da kalemi tabletten sarj edemiyorsunuz bence o bir eksi 9. nesil tercih ettim ben o yuzden
Kalem şuanda işime yaramaz ki benim en az 1-2 sene sonra işime yarar ve dönüştürücüler var o şekilde tabletten ediliyor diye biliyorum bı mağazaya gidip bakmam lazım iki tabletede

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom