Neler Yeni

Öneri iPhone 11 vs 12 hangisi alınır

Shourd

80+ Silver
ikiside alınmaz artık günceleme destekleri kesidi biri biride kesilecek oyun fln oynicaksanız bu attığım teleofnu alın kamerada üzmez genel oalrak kamera için alıcaksanız s23 fe bakabilirsiniz

EsdeathSama

80+ Bronze
12 alınabilir, 11in ekranı çok kötü.
iPhone uzun vadede üzmez, şuan s24 ultra kullanıyorum ileride akıbetinin ne olcağını bilmiyorum yüksek ihtimalle 3 4 yıl sonra sattığımda zarar edeceğim.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Hakan Keser
12 alınabilir, 11in ekranı çok kötü.
iPhone uzun vadede üzmez, şuan s24 ultra kullanıyorum ileride akıbetinin ne olcağını bilmiyorum yüksek ihtimalle 3 4 yıl sonra sattığımda zarar edeceğim.
2.el ürünü kârla satmak diye bir şey yok zaten. İlla zararına olacak. Iphone piyasası tamamen fanboyluk yüzünden şişiyor. Birde Apple kazık fiyattan sattığı için ekstra yüksek oluyor ama bu aralar insanlarda bi uyanma başlamış gibi. Mantıklı açıklamalarla neden apple ya da samsung alınır/alınmaz ayırt edebilmeye başlamışız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emirhan Yalçın
Kesinlikle 12 almalısın bütçen varsa 13'de olabilir çünkü iPhone 11 artık eskidi ve bu İOS 18 ile son güncellemesini alacak muhtemelen bu yüzden artık 11 alınmaz 11 ile 12 arasındaki farklar ise panel direkt OLED oluyor bu hem Görüntü Kalitesi hemde pile etki ediyor, 12 daha ince ve köşeli tasarım, kamera tarafında ciddi fark yok işlemcide ise daha verimli ve performanslı A14 Bionic işlemcisi var kısacası bu devirde en kötü paran yoksa 12 alınmalı eğer iPhone alacaksan.

EsdeathSama

80+ Bronze
2.el ürünü kârla satmak diye bir şey yok zaten. İlla zararına olacak. Iphone piyasası tamamen fanboyluk yüzünden şişiyor. Birde Apple kazık fiyattan sattığı için ekstra yüksek oluyor ama bu aralar insanlarda bi uyanma başlamış gibi. Mantıklı açıklamalarla neden apple ya da samsung alınır/alınmaz ayırt edebilmeye başlamışız.
karla satma derdim yok hocam al-sat vb. ilgilenmiyorum. Fakat iPhone aldığımda mesela 2 yıl önce sallıyorum 1000 dolar aldım şimdi yine 1000 dolara satabilirim. TL olarak kardaymışım gibi dursamda değilim farkındayım ama en azından enflasyondan minimum etkileniyorum.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Hakan Keser
karla satma derdim yok hocam al-sat vb. ilgilenmiyorum. Fakat iPhone aldığımda mesela 2 yıl önce sallıyorum 1000 dolar aldım şimdi yine 1000 dolara satabilirim. TL olarak kardaymışım gibi dursamda değilim farkındayım ama en azından enflasyondan minimum etkileniyorum.
Hocam bi tık abartı olmuş. Dolar cinsinden söylüyorsanız özellikle düştüğü görebilirsiniz dolar cinsinden. Sorun Iphone hastalığı milletteki. Çoğu özelliğini de kullanmıyorlar. Sadece adı için alan çok kişi var. Fiyatına göre bir avantaj sunmuyor bence

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,643
İsim
misfit
İkisi arasından kesinlikle 12 alınır. Bende 12 var, bir arkadaşımda da 11 var. Karşılaştırdığımızda arada ciddi farklar var, özellikle ekranda.

OMNCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Can Bey
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,PC
11-12-13 bunları aktif kullandım. 11 kesinlikle alınmaz. 13 e paran yetiyorsa 13 al. 12 ve 13 arasında açıkcası pek fark yok ama 12'de şarj daha çabuk bitiyor, face id bile daha geç algılıyor 13'e göre, daha fazla ısınıyor ve arada takılmalar yapıyor. 13 kullandığımda bu sorunların hiç birini yaşamamıştım. 12 de telefon bi tık fazla ısındığı için pil yüzdesi 100'den 94 e düştü bir anda. F/p olarak şuan 12 ama bütçeyi zorlarım diyorsan 13 al.

EsdeathSama

80+ Bronze
Hocam bi tık abartı olmuş. Dolar cinsinden söylüyorsanız özellikle düştüğü görebilirsiniz dolar cinsinden. Sorun Iphone hastalığı milletteki. Çoğu özelliğini de kullanmıyorlar. Sadece adı için alan çok kişi var. Fiyatına göre bir avantaj sunmuyor bence
Düzeltiyorum hocam iphone 13 128gb örneğinden gidelim. Çıktığında 12.000tlydi (1400dolar) şuan iste 38.000tl hadi ikinci eli 35.000 desek (1060 dolar)
Dönemindeki rakibi olan s22ye göre kıyaslarsak hemen hemen aynı fiyattan çıktılar. Şuan iphone ölü bataryaları bile 25-30 bin arasına satılırken 20k civarına s22 ultra 12k civarına s22 satılıyor hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,640
Üyeler
156,642
Son üye
nietzsche
Top Bottom