Neler Yeni

Ips panelmi tn panelmi

Cweira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Vural
Asus monitör alcamda tn panelmi daha iyi yoksa ips panel mi rekabetçi oyunlar için kullanıcam

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Kadir Çelik
ips daha iyi. tn paneli 6-7 sene önce alıyorduk

Rekabetçi oyunlar için ıps panele ihtiyaç yok bence. Kaliteli bir tn panel işinizi hayli hayli görecektir. Normalde ıps alınır genel kullanım hikayeli oyun, film vb. gibi çok faydasını görürsün ama ağırlık rekabetçi ise tn yeter. Bende Asus 165hz tn panel kullanıyorum. CS2, BF, R6 ne bulanıklık, ne renk karışıklığı ne de başka en ufak bir sorun yaşamadım. Mesela cs2 major turnuvasındaki XL2566K monitör TN paneldir. Çoğu rekabetçi oyuncu tn panel tercih eder. Tabi kampanya indirim vs çok avantajlı bir durum ortaya çıkar o zaman ıps yapıştır geç.

Ceasar123

80+ Bronze
TN devri kapandı bile.
IPS alırsınız yine aynı düşük gecikmlerle oynarsınız. Ve çok daha iyi renk ile mat. panel ile.

BenQ mesela piyasada en düşük gecikme değerlerini sunan, en hızlı monitörleri sunan tamamen oyun için monitör üreten bir firmadır.
144hz modelinin gecikme değerleri;

Birde İps model lenovo monitör;

Artık TN devri geçti. 540hz vs. gibi uçuk kaçık şeyleri üretmek için TN kullanıyorlar.
Ona da gerek yok.
Bundan 7 yıl önce 240hz bile yoktu. TN panel ile bile zor görülüyordu. Şuan 360HZ ips çok iyi renk kaliteli ciddili 1MS veren monitörler var.

Cweira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Vural
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki marka olarak asus mu daha iyi yoksa benq mi

AnormalTavuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
183
İsim
Efehan
Asus monitör alcamda tn panelmi daha iyi yoksa ips panel mi rekabetçi oyunlar için kullanıcam
Yoğunluklu olarak hangi oyunları oynuyorsunuz? Bence sabah akşam sadece hardcore fps oyunları oynamıyorsanız ips tercih edin. Ha eğer oynuyorsanız TN panel ve yüksek hzlere yönelinebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
tahsin özel
Rekabetçi oyunlar için ıps panele ihtiyaç yok bence. Kaliteli bir tn panel işinizi hayli hayli görecektir. Normalde ıps alınır genel kullanım hikayeli oyun, film vb. gibi çok faydasını görürsün ama ağırlık rekabetçi ise tn yeter. Bende Asus 165hz tn panel kullanıyorum. CS2, BF, R6 ne bulanıklık, ne renk karışıklığı ne de başka en ufak bir sorun yaşamadım. Mesela cs2 major turnuvasındaki XL2566K monitör TN paneldir. Çoğu rekabetçi oyuncu tn panel tercih eder. Tabi kampanya indirim vs çok avantajlı bir durum ortaya çıkar o zaman ıps yapıştır geç.
kulislerde yoğun şekilde olede geçeceğiniz konuşuluyor..yetmiyor 4kya da merhaba diyeceğiniz söyleniyor..haberlerin aslını araştırdığımda son 1 aydır sürekli asus 4k oled 32'' udcm monitörünü incelediğiniz stoklara girmesini beklediğinizi öğrendim..hem 4k hem 240 hz hem de oled ile pc life is dorukhanda devrim gerçekleştireceğiniz söyleniyor..tn panel hikaye oled şahane diyormuşsunuz

Top Bottom