Neler Yeni

İş hayatı vs üniversite

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,306
İsim
Olcay akbulut
merhabalar okuldan yeni mezun oldum bu sene mezuna kalıp iş hayatına odaklanmak istedim. Şuan için zorlu geçiyor bir takım problemler var ancak sorun değil geçer elbet.

Sorum şu sizce iş hayatına devam mı etmeliyim yoksa üniversiteye mi gitmeliyim. Araştırdığım kadarı ile üniversite konularının çoğuna hakimim. Üniversiteye gidersem okuyacağım bölüm grafik tasarım olur büyük ihtimal. Bana iş hayatı daha mantıklı geliyor zaten bildiğim şeyleri öğreneceğim falan ama bilemedim bazen üniversiteye de gidesim geliyor

şahin doğan

80+ Platinum
Ülke grafik tasarım mezunu dolu. İş olanakları yüksek olsa da kendini geliştirmen gereken bir bölüm. Üniversite okumaya sadece okul tarafı ile bakılmamalı. Hayatında en çok sosyalleştiğin, en çok ilişkiler yaşadığın dönem üniversite dönemidir. Ders yoğunluğu lise orta okul dönemi gibi sıkıcı ve baskıcı bir şekilde olmadığı için okumanın da keyifli yanları keşfediliyor.

Eğer zorunluluktan çalışmıyorsan üniversite okumanı kesinlikle öneririm.

As Nödt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Ares Petrova
Simdi soyle bir sey var. Bazi meslekler icin universiteye gitmek sart ornegin doktor, avukat, muhendis gibi fakat cogu alan universite diplomasina ihtiyac duymuyor. Grafik tasarim okuyacaksan okulun bana gore hicbir anlami yok. Grafik tasarim dedigin sey internetin herhangi bir kosesinde ogrenilebilen bir sey. Aldigin diploma ne isine yarar bunu asla bilemeyiz. Belki bir isveren diplomaya onem veriyordur belki digeri hic vermiyordur. Bu senin yapman gereken bir secim. Grafik tasarim alaninda kendini gelistirmek istiyorsan okulun sana bir faydasi olacagini dusunmuyorum.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,306
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Grafik tasarim alaninda kendini gelistirmek istiyorsan okulun sana bir faydasi olacagini dusunmuyorum.
Bu alanda ün yapmış kişilerde aynı şeyi söylüyor, ajansa girmek daha mantıklıymış. Bana da öyle geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülke grafik tasarım mezunu dolu. İş olanakları yüksek olsa da kendini geliştirmen gereken bir bölüm. Üniversite okumaya sadece okul tarafı ile bakılmamalı. Hayatında en çok sosyalleştiğin, en çok ilişkiler yaşadığın dönem üniversite dönemidir. Ders yoğunluğu lise orta okul dönemi gibi sıkıcı ve baskıcı bir şekilde olmadığı için okumanın da keyifli yanları keşfediliyor.

Eğer zorunluluktan çalışmıyorsan üniversite okumanı kesinlikle öneririm.
hocam valla mezunların yarısı hiç bi şey bilmiyor bence, TR nin yetenekli tasarımcı sayısı çok az bence mezuniyet oranına göre

şahin doğan

80+ Platinum
hocam valla mezunların yarısı hiç bi şey bilmiyor bence, TR nin yetenekli tasarımcı sayısı çok az bence mezuniyet oranına göre
Diyorum ya zaten hocam. Mesleği adı var diye okuyorlar. Ülke grafik tasarım mezunu dolu.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,740
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Yapabilirsen ikisini bir arada yap sana çok şey katar

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,306
İsim
Olcay akbulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,740
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
öyle valla hocam ya ülkede ki tasarım sektörüne çok üzülüyorum severek yapan çok az
Mesaj otomatik birleştirildi:

onu bende düşündüm de nasıl yapacağım ki
Kardeşim tahsil senin önüne çıkar işe girersin yükselme durumun olur eğitimine bakarlar diğer çalışanlarda her zaman farkın olsun

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu alanda ün yapmış kişilerde aynı şeyi söylüyor, ajansa girmek daha mantıklıymış. Bana da öyle geliyor
Kendi işini freelancer olarak yapabiliyorsan çok da mantıklı değil. Ajans var ajans var. Çoğu köle gibi çalıştırır insanı. Şöyle olabilir birkaç yıl sağlam bir ajansta çalışırsan edineceğin ilişkilerden sonra kendi işine çok rahatlıkla devam edebilirsin. Ben üniversitede amatör olarak başlamıştım. Grafikle alakası olmayan bir bölüm okuyordum. Mezun olduktan sonra 2 ay sonra grafiker olarak bir yere girdim grafik bölümü mezunu değilim güvenebileceğim işlerim vardı. Daha sonra yurtdışı fırsatları gelince istifa ettim. Bölüm okumak iş hayatında iyi ilişkiler kazandırabiliyor. Ama mevzu iş bulmak ve para kazanmaksa çok bir önemi yok çoğunlukla kendini geliştirmekle alakalı.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,306
İsim
Olcay akbulut
Kardeşim tahsil senin önüne çıkar işe girersin yükselme durumun olur eğitimine bakarlar diğer çalışanlarda her zaman farkın olsun
yani saatleri nasıl uyduracağım ondan bahsediyorum part time mı olması lazım gireceğim işin

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,740
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
yani saatleri nasıl uyduracağım ondan bahsediyorum part time mı olması lazım gireceğim işin
Önce derslerin çalışma saatini bilmek gerekiyor birde iş bulduğun yer de senin okuduğunu boş zamanlarında geleceğini bilmesi lazım

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,306
İsim
Olcay akbulut
Önce derslerin çalışma saatini bilmek gerekiyor birde iş bulduğun yer de senin okuduğunu boş zamanlarında geleceğini bilmesi lazım
abi valla dediğin çok mantıklı geldi hem yoğun bi program olmaz hemde paramı kazanırım, ek olarak freelance de işler alıyorum. Sanırım o şekil ilerleyeceğim ya

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,740
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
abi valla dediğin çok mantıklı geldi hem yoğun bi program olmaz hemde paramı kazanırım, ek olarak freelance de işler alıyorum. Sanırım o şekil ilerleyeceğim ya
En iyisi çünkü seni her zaman ileride götürür keşke ben okusaydim çok şükür kendi işime sahibim ama insana bir yerde diploma lazım sende devam et hem oku hem çalış üniversite mezunu ile bitirme yüksek de yapma imkanın varsa mutlaka yap naçizane tavsiyem

Top Bottom